Skocz do zawartości
Wyspa

Dziwny problem z dźwiękiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam pewien problem z dźwiękiem, a mianowicie zdarza się, że np podczas rozmowy na skype dźwięk zaczyna "pierdzieć" (czasem mniej, czasem bardziej - przeważnie bardziej -> czasem rozłączenie się i ponowne połączenie pomaga, ale nie zawsze -> czasem wylogowanie pomoże ale też nie zawsze... reset zawsze rozwiązuje problem), występuje to również podczas np słuchania muzyki, a co ciekawe gdy odtwarzam ją na foobarze to czasem ją zawiesza! i jak biorę "play" to nie chce lecieć muzyka dalej! oraz gdy to się stanie to ogólnie wszystkie dźwięki w komputerze "pierdzą". Myślę, że to, że foobar czasem się zawiesi podczas odtwarzania muzyki może być znaczące!

 

Zmieniłem system z XP na Windows 7 Ultimate 64 bit i jest to samo.

Zmieniłem płytę główną z Asus P6T SE na identyczną i dalej to samo.

Zmieniłem głośniki z Logitech G51 na Microlab Solo6C i dalej to samo.

Zmieniałem nawet kable w tych nowych głośnikach ale dalej było to samo.

Zmieniłem kartę dźwiękową z "Realtek ALC1200 Audio" (zintegrowana - najnowsze sterowniki miałem) na Sound Blaster X-Fi Xtreme Music (najnowsze sterowniki) i dalej to samo.

Robienie formata i dalej to samo!

 

Już nie wiem za bardzo w czym jest problem. Zrobiłem test ramów programem memtest86 (najnowsza wersja) i po 5,5h i nic nie wykryło. (około 5,86gb sprawdzało, z ~6,00?)

Ram był testowany na ustawieniach lekko podkręconych (o 3% - patrz niżej):

 

Mam dwa ustawienia w kompie (słabsze taktowanie i lepsze) i na obu się psuje dźwięk:

-słabsze: ram 1308MHz oraz procesor 1570MHz (oszczędzanie prądu - korzystanie z neta)

-normalnie: ram 1333MHz oraz procesor 2666MHz

-lepsze: ram 1358MHz i procesor 2717MHz (gry)

 

Czasem miewam (raz na dobre kilka dni?) taki błąd ramu?

Dołączona grafika

Chodź ostatnio ich nie miewam... ale zdarzało się...

 

Jakieś może 2 tygodnie temu bywało, że robiły mi się co jakiś czas blue screeny ale po przestawieniu ramów w slotach już nic takiego nie mam (i pisało, że jest problem z ramem? nie pamiętam?).

 

Na wszystkich moich ramach pisze:

PC3 10666 7-7-7@1.65V

Platinum Series

PN: OCZ3P1333LV3GK

 

Oczywiście daję tu pewną sugestię, że może z ramem jest problem (6x1GB OCZ 1333MHz) ale to tylko z powodu tych błędów które czasem wyskakiwały (ostatnio jakoś się nic takiego nie pojawia). Nie wiem czy je wymieniać czy nie? Trochę głupio wymieniać wszystko jak leci aby wyeliminować problem... no ale może jednak warto to zrobić? Powoli się przymierzam do wymiany tego ramu... chodź memtest86 pokazuje, że jest sprawny... hmm...

 

Niby to problem z dźwiękiem ale po wymianie głośników i karty dźwiękowej problem dalej występuje a co najważniejsze podczas odtwarzania muzyki (jak już pisałem wcześniej) zatrzymuje odtwarzanie muzyki! więc jakby to był problem z dźwiękiem (głośniki czy karta dźwiękowa) to raczej na pewno nie zatrzymywałoby odtwarzania muzyki no nie!?

 

Moja pozostała specyfikacja:

i7 920 (rew D0) (dobre chłodzenie)

Zasilacz Corsair HX 620W (dobrze trzyma napięcia)

Radeon 4870 512MB

Samsung F1 500GB

 

Bios mam praktycznie najnowszy (ostatnia łatka dodaje jedynie obsługę nowego procesora co w ogóle nie jest mi do szczęścia potrzebne) (mój bios to 808).

 

Sterowniki płyty głównej mam najnowsze. Wirusów nie mam (sprawdzane programami: Malwarebytes' Anti-Malware oraz Emsisoft Anti-Malware).

 

Procesor się nie przegrzewa.

 

Robiłem skan dysku programem "HD Tune" i nic nie wykryło i na szybkim skanie i na długim:

 

szybki skan:

Dołączona grafika

 

długi skan:

Dołączona grafika

 

Robiłem też benchmarka dysku (4x po uruchomieniu się systemu):

 

test1

Dołączona grafika

 

test2

Dołączona grafika

 

test3

Dołączona grafika

 

test4

Dołączona grafika

 

Pozostałe informacje z tego programu:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Wie ktoś w czym problem? :(

 

PS. właśnie testowałem memtestem 4.0 ram po restarcie systemu (wypalony obraz ISO) i zaliczyło 3 pełne testy w ciągu 1:34h nie znajdując żadnych błędów hmmm...

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem ram tym programem. Do 100% robił leciutko ponad godzinę. Niestety nie była to wersja 7.20 tylko 6.92 i nie mam chyba już płyty aby wypalać kolejny raz ten program ale skanowanie nie wykazało, żadnych problemów. Co mnie zastanowiło to tam z boku pisało: Memory Size: 3062 hmm... a ja mam 6gb ramu...

 

Co do pożyczania ramu to raczej niestety nie mam takiej możliwości...

 

Co do odpalania innego programu do odtwarzania muzyki to to chyba niestety nic nie da gdyż jak psuje mi się dźwięk (nagle) to wszystkie dźwięki czy to na foobarze czy winampie czy w filmach czy gdziekolwiek są zepsute... i ogólnie nie dzieje się to zbyt często... powiedzmy raz dziennie? przeważnie gdy rozmawiam na skype (gdyż muzyki praktycznie nie słucham...) podczas np godzinnej rozmowy może się przytrafić takie zepsucie (wczoraj tak miałem i rozłączenie i ponowne połączenie pomogło).

 

Ogólnie błąd jest dziwny... hmmm...

 

Na systemie XP i starych głośnikach podczas grania w Borderlands miałem ten sam problem... ale później jakoś sam z siebie się naprawił po pewnym czasie po przesiadce na Windows 7... i obecnie na grach mi się dźwięk raczej? nie psuje... (w sumie nie gram za wiele) tylko w windowsie (dużo siedzę na necie)... hmm...

 

Co do wyjmowania ramu to może spróbuję... jakby coś to dam znać... chodź teoretycznie chyba jakiś program powinien wykryć jego uszkodzenie? o ile w ogóle jest to w nim problem!?

 

hmmm...

 

Na necie jakoś nie mogę specjalnie znaleźć podobnego problemu...

 

PS. obecnie w biosie mam wyłączoną zintegrowaną kartę dźwiękową... ale nie ma to wpływu na ów problem...

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam ten ram, tzn pewnie któras kostka, a skoro program testował 3gb to wsadź trzy kostki, przetestuj, i wsadź pozostałe trzy i przetestuj. Ja mam bardzo podobny ram i niestety musiałem raz je na gwarę słać bo też się pitoliły. Możesz spróbować podnieść im napięcie ale wątpie czy to pomoże (jeśli winne). I koniecznie spróbuj odpalić kompa z jedną kością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości zapytam jak odsyłałeś ram OCZ na gwarancji? Jest z tym jakiś problem?

 

A jak brać ram to który polecacie? Znalazłem takie 3 aukcje które mnie interesują...

 

GOODRAM PLAY DDR3 TRIPLE 3x2GB 1600 MHz CL 8 F-VAT (1712245177) - Aukcje internetowe Allegro

 

3x2GB 1600MHz CL9 DDR3 PATRIOT VIPER SECTOR 7 Wwa (1760696432) - Aukcje internetowe Allegro

 

12gb GEIL

http://www.okazje.info.pl/okazja/komputery/geil-ddr3-12-gb-gep312gb1500c9tc.html

 

 

EDIT:

 

Właśnie skaszanił mi się dźwięk w windowsie... zawiesza foobara... więc zainstalowałem winampa w między czasie... po instalacji uruchamia mi się winamp i też nie działa poprawnie... następnie otwieram mp3jkę w winampie i tak długo myślał komputer... i w końcu wyskoczył taki błąd:

 

Dołączona grafika

 

Muzyka zawieszona pozostawiona sama sobie po jakimś czasie się odwiesza... i zaczyna lecieć dalej ale z pierdzeniem lub bez? (ale chyba zawsze "z")... czasem jest krótki szum, lub pisk...

 

a co do tego błędu to znalazłem coś takiego:

http://support.microsoft.com/kb/186063/pl

-2147417848 (80010108) Wywołany obiekt odłączył się od swoich klientów.

 

hmmm...

 

EDIT 2.

 

Chwilowo wyjąłem 3gb ramu i zobaczymy czy się skopie dźwięk... jak wytrzyma z kilka dni (do tygodnia) to znaczy, że ram jest dobry i podmienię ten na ten wyjęty ram i dalej będę testować...

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiszka... wsadziłem 3gb ramu... i się dźwięk zepsuł... później podmieniłem na te same miejsca kolejne 3gb ramu i to samo za jakiś czas :(

 

więc? :(

 

nie wiem czy ram jest zepsuty? może wszystkie pamięci się rypły? albo to coś innego? może dysk albo procesor? :(

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Data to błędy?

 

Po zmianie miejsca podpięcia obecnego kabla do płyty głownej:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Po zmianie kabla na całkowicie nowy:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Jak widzimy dalej jest 97...

 

a btw. płytę główną już wymieniałem więc nie w niej jest problem... (na identyczną o czym pisałem w 1 poście)

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stop stop kolego. Po zmianie kabla na nowy błędy się nie zerują ;) Nawet jeśli to była wina kabla to po prostu wartość nie będzie rosnąć, ale też już nigdy nie zmaleje. Ale nie sądzę, by to była wina kabla, bo już chyba długo Ci ten problem towarzyszy, a przez tak długi czas to błędy CRC by były liczone już w tysiącach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No problem występuje już od dość dawna... sam nie wiem od kiedy dokładnie... z rok? więcej? mniej? tak czy siak nie ma to już znaczenia...

 

Poczekam na ramki i zobaczymy... dam znać jakby coś...

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszły pamięci... O 16:44 je zamontowałem... pierwszą rzeczą jaką zaobserwowałem to, że od razu otwierał mi się Open Office... i mnie to mocno zdziwiło w jakim tempie się to dzieje... wcześniej było wolniej... a taktowanie pamięci jest podobne... wtedy było 1333 a teraz jest 1600... dam znać za jakiś czas co z dźwiękiem... bo jeszcze dzisiaj na starych pamięciach mi się psuł... jak za tydzień nie zepsuje mi się dźwięk to mamy naszego winowajce :)

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety o 21 zepsuł się dźwięk :/

 

Więc wychodzi na to, że ram jednak jest dobry :/ co potwierdzały testy eh...

 

Więc może to dysk? już mało opcji pozostało :(

 

Zmieniłem program z "HD Tune" na "HD Tune PRO" i zrobiłem kilka testów:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

hmm WARNING...

 

Jakieś sugestie?

 

Myślę o tym dysku:

http://allegro.pl/nowy-dysk-twardy-samsung-2tb-32mb-sata2-hd204ui-f4-i1766840460.html

 

ale jak go podłącze do kompa czy nic mu się nie stanie? aby znowu C7 nie wyskoczyło :/

 

EDIT: z tego co pamiętam to na starej płycie głownej też miałem tam 97 błędów... jakoś zapadła mi ta liczba w pamięć... więc od tamtego czasu nic się nie zmieniło (czyli od jakiegoś roku? odkąd występuje ten błąd).

 

EDIT2: Dobra kupiłem dysk SAMSUNG HD103SJ F3 1 TB 32 MB SATA II... będę musiał zgrać na niego dane ze starego dysku... chyba nie powinno to wpłynąć na nowy dysk prawda? Tak czy siak odezwę się za jakiś czas jak sprawa wygląda...

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok mam już nowy dysk:

Dołączona grafika

Wygląda to znacznie lepiej... i nie ma żadnych warnów ;)

 

Dam znać za jakiś tydzień czy dźwięk się już nie psuje :)

 

i jeszcze wykresik:

Dołączona grafika

 

hmmm właśnie wyskoczył mi blue screen z takim komunikatem:

 

0x00000101 (0x000000000000019, 0x00000000000000000, 0xfffff88002f64180, 0x0000000000000002)

 

hmmm

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra poddaje się... dźwięk się zepsuł... straciłem tylko kasę na wymianę części :/ no cóż :/

 

Nie wymieniłem tylko karty graficznej, zasilacza i procesora... więc to w nich musi być problem... no bo w czym? jakieś sugestie? :(

 

a może chodzi o jakieś ustawienia w biosie czy coś? :(

 

albo o zasilacz? ale niby zasilacz dobrze trzyma napięcia...

Dołączona grafika

(na zmniejszonych taktowaniach - internet)

 

Dałem na sztywno w biosie na ~1.23-1.24 napięcie na CPU i lekko podkręciłem proca (138x20)

Napięcia:

Dołączona grafika

Zobaczymy czy coś pomoże...

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wymieniłeś. Dlatego podkreśliłem, że na zupełnie co innego. Na identyczną to rzeczywiście był błąd. Ale kto podejrzewał...

 

Edit:

Jeszcze mi chodzi po głowie taki schemat, jakby zasilacz miał skoki napięcia na linii +3,3v lub +5v, i konsekwencją tego był właśnie problem tego wątku. Dużo części już nie zostało do wymiany, pewnie zbliżamy się do sukcesu :)

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia napięcia na CPU na sztywno nic nie dało... w ogóle wydaje się, że napięcia w komputerze są dobrze trzymane... no ale to jest opinia programu "EVEREST Ultimate Edition" a nie miernika...

 

Może wymiana listwy pomoże? Obecnie mam taką zwykłą... a są jeszcze takie przepięciowe... zresztą ja mam dwie listwy... czas chyba zastąpić je jedną porządną...

 

EDIT: jak zepsuł się dźwięk to odpaliłem program "dpclat" i to pokazał (a normalnie są niskie zielone słupki):

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Odłączenie głośników czy wyłączenie ich nic nie pomogło.

 

Cuda na kiju się dzieją... właśnie uruchomiłem ponownie kompa i chce odpalić ten program a on pokazuje taki komunikat:

 

Dołączona grafika

i oczywiście się nie odpala hmmm

 

Po pewnym czasie program się odpalił...

Dołączona grafika

 

Ok mam listwę z tymi różnymi zabezpieczeniami... zaraz ją zamontuję...

 

Ok wymieniłem listwę... i jest podłączona do innego gniazdka... zobaczymy czy to pomoże...

 

i napięcia pokazywane przez Everesta...

Dołączona grafika

napięcie podczas wstrzymanej pracy wzrosło z 5.28V na 5.31V hmmm

 

Zauważyłem kolejną ciekawą rzecz...

 

Jak zmieniam z rakiety na ludzika lub odwrotnie (zmiana napięcia na CPU z ~1.24 na ~0,94) to są skoki w tym programie:

 

Dołączona grafika

 

 

Wymiana listwy nic nie pomogło... pojawiło się lekkie pierdzenie na skype... program pokazuje je tak:

Dołączona grafika

wylogowanie nie pomogło... restart tak...

 

Wziąłem "wyzerowałem" bios... może pomoże... ale jakoś w to wątpie... -> nic to nie dało...

 

Przywróciłem moje ustawienia... -> wyłączyłem dodatkowo Onboard 1394 Controller... hmmm

 

 

 

Wywaliłem wszystkie urządzenia związane z dźwiękiem z których nie korzystam (w systemie) -> panel sterowania -> dźwięk:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

01.09.2011 [3:34] na razie dźwięk się jeszcze nie zepsuł... ale za to chrome mi się zawiesiło i wywaliło ciekawy błąd (daje jako ciekawostkę);

Dołączona grafika

 

21:56 - już się zepsuł :)

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wtorek rano (13.09.2011) wyjąłem starą kartę sieciową i podłączyłem neta do mobo... zobaczymy czy to coś pomoże :)

 

EDIT: po wyjęciu sieciówki również dźwięk się zepsuł.

 

17.09.2011 zepsuł się dźwięk - przy zmianie taktowania procesora i napięcia muzyka mniej lub bardziej się zawieszała...

 

przy małym napięciu i taktowaniu procesora:

Dołączona grafika

 

przy dużym napięciu i lekko podkręconym procesorze:

Dołączona grafika

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...