Skocz do zawartości
zingo

Hasło Windows 7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam problem, a zarazem pytanie. Na moim stacjonarnym komputerze, posiadam Win7 64bit. Oraz na moim laptopie Win7 32bit. Jak dotąd, żadnych problemów z hasłami nie miałem. Ostatnio poleciłem znajomemu, aby utworzył sobie hasło na jego laptopie z win7 64bit. w celu uniemożliwienia dostępu przed jego dziećmi. Znajomy wprowadził hasło 3 literowe i po ponownym logowaniu wyskakiwało, że hasło jest błędne. Byłem przekonany, że przez pomyłkę ustawiając hasło, pomylił klawisze wprowadzając inne cyfry. Nie obyło się bez przywracania systemu i ponownie, już w mojej obecności ustawiliśmy to samo 3 literowe hasło bez (caps lock czy Shift oczywiście). Ku mojemu zdziwieniu, po ponownym logowaniu, system nadal wywalał, że hasło jest nie prawidłowe, chodź starannie i bez pomyłki ustawialiśmy hasło. Czy to jest jakiś błąd systemu? Za mała liczba liter hasła? (w swoich systemach, nie chciałem ryzykować i na próbę ustawiać chodźby to samo hasło). Zaznaczam, że znajomy posiada oryginalne oprogramowanie w formie recovery, które kupił razem z laptopem . Proszę o jakiekolwiek wskazówki.

Edytowane przez zingo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Control Panel->System and Security-> Administrative Tools-> Local Security Policy

 

Zmien min. dlugosc hasla, bo zapewne jest ustawione na 7 znakow. Nie wiem tylko jak w takim przypadku pozwolil Ci ustawic tak krotkie.

 

Druga metoda to ustawienie hasla z menu zarzadzania komputerem (ppm na moim komputerze, zarzadzaj, uzytkownicy/grupy) - tam przy okazji upewnij sie, ze uzytkownik nie jest zablokowany, jego haslo nie wygasa itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...