Jump to content
Sign in to follow this  
zingo

Hasło Windows 7

Recommended Posts

Witam wszystkich. Mam problem, a zarazem pytanie. Na moim stacjonarnym komputerze, posiadam Win7 64bit. Oraz na moim laptopie Win7 32bit. Jak dotąd, żadnych problemów z hasłami nie miałem. Ostatnio poleciłem znajomemu, aby utworzył sobie hasło na jego laptopie z win7 64bit. w celu uniemożliwienia dostępu przed jego dziećmi. Znajomy wprowadził hasło 3 literowe i po ponownym logowaniu wyskakiwało, że hasło jest błędne. Byłem przekonany, że przez pomyłkę ustawiając hasło, pomylił klawisze wprowadzając inne cyfry. Nie obyło się bez przywracania systemu i ponownie, już w mojej obecności ustawiliśmy to samo 3 literowe hasło bez (caps lock czy Shift oczywiście). Ku mojemu zdziwieniu, po ponownym logowaniu, system nadal wywalał, że hasło jest nie prawidłowe, chodź starannie i bez pomyłki ustawialiśmy hasło. Czy to jest jakiś błąd systemu? Za mała liczba liter hasła? (w swoich systemach, nie chciałem ryzykować i na próbę ustawiać chodźby to samo hasło). Zaznaczam, że znajomy posiada oryginalne oprogramowanie w formie recovery, które kupił razem z laptopem . Proszę o jakiekolwiek wskazówki.

Edited by zingo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Control Panel->System and Security-> Administrative Tools-> Local Security Policy

 

Zmien min. dlugosc hasla, bo zapewne jest ustawione na 7 znakow. Nie wiem tylko jak w takim przypadku pozwolil Ci ustawic tak krotkie.

 

Druga metoda to ustawienie hasla z menu zarzadzania komputerem (ppm na moim komputerze, zarzadzaj, uzytkownicy/grupy) - tam przy okazji upewnij sie, ze uzytkownik nie jest zablokowany, jego haslo nie wygasa itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.