Skocz do zawartości
Krootki

Pomysły Grzesia Kołodki

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie! Przed chwilą czytałem gdzieś, że podobno w radiu powiedzieli o nowym pomyśle p. Grzesia. A więc tak - tenże minister proponuje podatek od używania telefonu i samochodu służbowego poza godzinami pracy 8O 8O. Proszę, powiedzcie, że to nieprawda. Nie to, że sam używam takich rzeczy (mam akurat własne), ale nie mogę przeżyć pomysłów naszego finansisty.

Ktoś na onecie dobrze napisał "Życie przerosło kabaret". Ja myślę, że to przeszło nawet ludzkie (a przynajmniej moje) pojęcie. Żebym nawet sam siedział i wymyślał coś głupiego to na takie coś bym nie wpadł...

 

GDZIE JA ŻYJĘ ??? 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podatek od ilosci pobieranego tlenu ze srodowiska przez organizmy zywe ktore posiadamy ? (zwierzeta rosliny)

podatek od sily nacisku na grunt ? (trzeba schudnac ; p)

podatek od ilosci spojrzen na atrakcyjne kobiety widziane na ulicy

podatek od dlugosci wlosow i typu fryzury

hmm to istotnie mogloby wzmocnic budzet ?!?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! Przed chwilą czytałem gdzieś, że podobno w radiu powiedzieli o nowym pomyśle p. Grzesia. A więc tak - tenże minister proponuje podatek od używania telefonu i samochodu służbowego poza godzinami pracy 8O 8O. Proszę, powiedzcie, że to nieprawda. Nie to, że sam używam takich rzeczy (mam akurat własne), ale nie mogę przeżyć pomysłów naszego finansisty.

Ktoś na onecie dobrze napisał "Życie przerosło kabaret". Ja myślę, że to przeszło nawet ludzkie (a przynajmniej moje) pojęcie. Żebym nawet sam siedział i wymyślał coś głupiego to na takie coś bym nie wpadł...

 

GDZIE JA ŻYJĘ ??? 8O

A sam s.k.u.r.w.y.s.y.n j.e.b.a.n.y to PITA'a k.u.r.w.a razem z żoną rozlicza. Tyle że <span style="color:red;">[ciach!]</span>a żona rozwiązuje, bo ten debil jest w stanie tylko podpisać, jak mu się palcem pokaże gdzie. Nie dość, że c.h.u.j chce wszystkie ulgi zabrać. Nawet z studia sobie nie odliczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podatek liniowy jest dobrym pomysłem

niestety nie jest bo i tak jest niesprawiedliwy - IMO powinien byc podatek kwotowy np 1000zl od osoby rocznie - bo dlaczego zawsze po dupie maja dostawac bardziej przedsiebiorczy a poza tym wtedy nikomu by sie nie chcialo ukrywac dochodow bo i tak placilby tyle samo i zaraz zmniejszyloby sie bezrobocie bo nikomu nie oplacaloby sie udawac ze nie pracuje (zeby niepalcic podatkow)

 

ale pomarzyc zawsze mozna :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podatek liniowy jest dobrym pomysłem

niestety nie jest bo i tak jest niesprawiedliwy - IMO powinien byc podatek kwotowy np 1000zl od osoby rocznie - bo dlaczego zawsze po dupie maja dostawac bardziej przedsiebiorczy a poza tym wtedy nikomu by sie nie chcialo ukrywac dochodow bo i tak placilby tyle samo i zaraz zmniejszyloby sie bezrobocie bo nikomu nie oplacaloby sie udawac ze nie pracuje (zeby niepalcic podatkow)

 

ale pomarzyc zawsze mozna :P

Ale dlaczego niektórzy ludzie co ciężko pracują mają płacić podatek 40% a inni dużo mniejszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! Przed chwilą czytałem gdzieś, że podobno w radiu powiedzieli o nowym pomyśle p. Grzesia. A więc tak - tenże minister proponuje podatek od używania telefonu i samochodu służbowego poza godzinami pracy 8O 8O. Proszę, powiedzcie, że to nieprawda. Nie to, że sam używam takich rzeczy (mam akurat własne), ale nie mogę przeżyć pomysłów naszego finansisty.

Ktoś na onecie dobrze napisał "Życie przerosło kabaret". Ja myślę, że to przeszło nawet ludzkie (a przynajmniej moje) pojęcie. Żebym nawet sam siedział i wymyślał coś głupiego to na takie coś bym nie wpadł...

 

GDZIE JA ŻYJĘ ??? 8O

A sam s.k.u.r.w.y.s.y.n j.e.b.a.n.y to PITA'a k.u.r.w.a razem z żoną rozlicza. Tyle że <font color="#FF0000">[ciach!]</font> żona rozwiązuje, bo ten debil jest w stanie tylko podpisać, jak mu się palcem pokaże gdzie. Nie dość, że c.h.u.j chce wszystkie ulgi zabrać. Nawet z studia sobie nie odliczę.

Grimlock troche sie opanuj! ale fakt jest faktem, kolejny taki podatek zakatuje ta nasz biedna Polske :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale pogłówne (tak to się chyba zwie) jest więcej niż utopią i w Polsce (i raczej gdziekolwiek) nikt nawet nie będzie o tym rozmawiał. Ale jeśli Miller nie ściemnia i być może wprowadzi podatek liniowy (w co jednak NIE WIERZĘ) to na 5 minut się zrehabilituje.

Co nie zmienia faktu, że pan Grzesio K. jest dla mnie MARSJANINEM. To jest niemożliwe, żeby człowiek, o zdrowych (?) zmysłach wymyślał takie rzeczy. I nie mówię tylko o tym, co napisałem dzisiaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pana premeira grzesia k. powinno sie wyeksportowac do zimbabwe, a w rozliczeniu przyjąć pustą skorupę z orzecha kokosowego. Taka transakcja istotnie poprawila by nasz bilans w handlu zagranicznym a ludziom w Polsce zylo by sie lepiej i dostatniej. a co do zimbabwe to tam maja i tak prze<span style="color:red;">[ciach!]</span>e jak w ruskim czolgu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podatek od ilosci pobieranego tlenu ze srodowiska przez organizmy zywe ktore posiadamy ? (zwierzeta rosliny) 

podatek od sily nacisku na grunt ? (trzeba schudnac ; p)

podatek od ilosci spojrzen na atrakcyjne kobiety widziane na ulicy 

podatek od dlugosci wlosow i typu fryzury 

hmm to istotnie mogloby wzmocnic budzet ?!?!

Zdziwisz się:

http://info.onet.pl/730987,11,1,0,120,686,item.html

Przeczytajcie komentarze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podatek od ilosci pobieranego tlenu ze srodowiska przez organizmy zywe ktore posiadamy ? (zwierzeta rosliny) 

podatek od sily nacisku na grunt ? (trzeba schudnac ; p)

podatek od ilosci spojrzen na atrakcyjne kobiety widziane na ulicy 

podatek od dlugosci wlosow i typu fryzury 

hmm to istotnie mogloby wzmocnic budzet ?!?!

Podatek od chodzenia do ubikacji

Podatek od kompa

Prze<span style="color:red;">[ciach!]</span>e :evil: :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podatek od ilosci pobieranego tlenu ze srodowiska przez organizmy zywe ktore posiadamy ? (zwierzeta rosliny) 

podatek od sily nacisku na grunt ? (trzeba schudnac ; p)

podatek od ilosci spojrzen na atrakcyjne kobiety widziane na ulicy 

podatek od dlugosci wlosow i typu fryzury 

hmm to istotnie mogloby wzmocnic budzet ?!?!

Zdziwisz się:

http://info.onet.pl/730987,11,1,0,120,686,item.html

Przeczytajcie komentarze :)

Ale jazda, ktoś tu jest naprawde nieźle j.e.b.n.i.ę.t.y.

Po co qrwa ustanawiać loejny przepis który po pierwsze jest idiotyczny, a po drugie nie będzie respektowany.

A oto jeden podobny (mój ulubiony):

-zakaz spożywania alkocholu w miejscach publicznych ;)

 

Tak prawdęmówiąc to swoje respektuje tylko Urząd Finansowy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie strasznie wk..wily komentarze po.ebow z SLD dotyczace przebakiwania Leszka Zmylera na temat podatku liniowego: "To niesprawiedliwe!", "Nikt rozsadny sie nie zgodzi!", "Najbiedniejsi straca!"

Tymczasem sami obkladaja VATem wszystko bez opamietania.

 

Rzygac sie chce od ich obludy :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podatek od używania telefonu i samochodu służbowego poza godzinami pracy

i słusznie, bo chodzi tu o te mercedesy, bmw, audi, vw i inne luksusowe wozy z kratkami kupione jako ciężarówki i odliczone od podatku. To poprostu sposób naprawiania konsekwencji wprowadzanych durnowatych ulg. Stąd już niech lepiej wprowadzą ten podatek liniowy.

 

PS. To jest moje zdanie i mam do niego prawo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podatek od używania telefonu i samochodu służbowego poza godzinami pracy

i słusznie, bo chodzi tu o te mercedesy, bmw, audi, vw i inne luksusowe wozy z kratkami kupione jako ciężarówki i odliczone od podatku. To poprostu sposób naprawiania konsekwencji wprowadzanych durnowatych ulg. Stąd już niech lepiej wprowadzą ten podatek liniowy.

 

PS. To jest moje zdanie i mam do niego prawo ;)

A wiesz dlaczego ludzie montują te kratki do takich fur??? Właśnie przez debilne przepisy!!! :evil: Czemu do <span style="color:red;">[ciach!]</span>y nędzy nie można kupić normalnie samochodu osobowego, zarejestrować na firmę i odliczyć VAT ??? Czemu ogranicza się wartość samochodu kupowanego na firmę??? (Powyżej określonej wartości juz nie można NIC odliczyć). Przecież KAŻDY samochód zwróci te "ulgi" 100x - benzyna, warsztaty, przeglądy, ubezpieczenia itd. <span style="color:red;">[ciach!]</span>A CZY TO TAKIE TRUDNE???? Więc nie gadaj głupot, że to sposób naprawiania "ulg". Bo te przepisy od początku były debilne. Całe szczęście, że "Polak potrafi" i nawet VW Polo może być ciężarówką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz dlaczego ludzie montują te kratki do takich fur??? Właśnie przez debilne przepisy!!! :evil: Czemu do <font color="#FF0000">[ciach!]</font> nędzy nie można kupić normalnie samochodu osobowego, zarejestrować na firmę i odliczyć VAT ??? Czemu ogranicza się wartość samochodu kupowanego na firmę??? (Powyżej określonej wartości juz nie można NIC odliczyć). Przecież KAŻDY samochód zwróci te "ulgi" 100x - benzyna, warsztaty, przeglądy, ubezpieczenia itd. <font color="#FF0000">[ciach!]</font> CZY TO TAKIE TRUDNE???? Więc nie gadaj głupot, że to sposób naprawiania "ulg". Bo te przepisy od początku były debilne. Całe szczęście, że "Polak potrafi" i nawet VW Polo może być ciężarówką...

Dlatego, że jak gość chce sobie jeździć merolem na wczasy to niech zapłaci za niego 100% jak wszyscy, a nie cwaniakuje odliczając, stwarzając koszty itd. w ten sposób ukrywając swoje rzeczywiste dochody i niepłacąc podatków bo przecież firma nie przynosi zysku. Jeszcze raz mówię wszelkie ulgi i tego typu odliczenia (rzekomych kosztów firmy, które z firmą nie mają nic wspólnego) to tylko oszustwo. Jak będzie ten samochód wykorzystywał tylko do działalności gospodarczej to niema sprawy, ale jak chce kupić synowi auto by ten szpanował przed laskami, to niech robi to z własnego dochodu a nie wpierdziela to w koszty firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nadal nie rozumiesz... Ja rozumiem twoje rozgoryczenie, ale zrozum - taki zakup ZWRÓCI SIĘ PAŃSTWU Z WIELKĄ NAWIĄZKĄ . Nieważne czy jest używany do działalności gospodarczej, czy w czasie wolnym też. Wypisałem Ci przykłady - paliwo, ubezpieczenia, warsztaty, firmy leasingowe, banki - wszyscy na tym zarabiają, a potem z tego płacą podatki państwu.

Gdy sprzedaż samochodów spadła o 50% wystarczyło wprowadzić przepis o możliwości leasingowania (i odliczania VAT-u) samochodów osobowych. Znów by sprzedaż rosła. Ale właśnie tacy jak Ty protestują i mamy to co mamy...

 

PS BTW Jak zdefiniować kiedy samochód jest używany do działalności gospodarczej a kiedy nie??? Może wszystkim zamontować tachografy???? BB nadchodzi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paliwo, ubezpieczenia, warsztaty, firmy leasingowe, banki

przecież to też sobie odliczy ... więc to co tamci zapłacą on ściągnie spowrotem ;) A generalnie tu chodzi o sprawiedliwość (bo takie odliczenie nie przysługiwało wszystkim podatnikom ani wszystkim nabywcom). Ale i tak tutaj tego Ci nie wytłumaczę :( Poza tym jak napisałem to moje zdanie - a mamy jak mamy bo mamy tak jak ty mówisz, a nie jak ja mówię. Przecież teraz jest tak jak Ty tego chcesz i co jest ok? Jak chcesz wiedzieć dokłądnie jak to jest z kratkami to sprawdź sobie ile Skarb Państwa na tym stracił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co? Właśnie przez tak pojmowaną "sprawiedliwość" mamy w kraju tak jak mamy. Bida z nędzą. Przez te wszystkie ograniczenia i konieczność kombinacji. I wcale nie jest tak jak chcę. Bo ostatnio kupiłem osobówkę do firmę i o VAT mogę zapomnieć. W koszty wchodzi tylko kwota brutto. Jestem w plecy na takim czymś 10% wartości samochodu. A wydałbym to gdzie indziej. Ale oczywiście nasz "sprawiedliwy" rząd woli to ode mnie ściągnąć i on lepiej wie gdzie ja chciałbym to wydać.

A jak chcesz odliczać - załóż firmę.

 

PS Pokaż mi jakiegoś linka gdzie jest napisane ile państwo "straciło" przez te kratki. Bo jest to BZDURA. Państwo na tym ZYSKAŁO. Tylko oczywiście jeśli wyliczenia robi pan Grzesio K. to państwo straciło pewnie z 5 mld...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co? Właśnie przez tak pojmowaną "sprawiedliwość" mamy w kraju tak jak mamy.

Ten sam samochód na weekend kupuje przedsiębiorca i zwykły użytkownik - płacą taką samą cenę - to jest sprawiedliwe.

A jak chcesz odliczać - załóż firmę.

No comments

PS Pokaż mi jakiegoś linka gdzie jest napisane ile państwo "straciło" przez te kratki. Bo jest to BZDURA. Państwo na tym ZYSKAŁO. Tylko oczywiście jeśli wyliczenia robi pan Grzesio K. to państwo straciło pewnie z 5 mld...

Cytat:

"(...)Według danych firmy badawczej Samar, zajmującej się rynkiem motoryzacyjnym, po naszch drogach jeździ ponad 200 tys. spreparownch ciężarówek. Jeżeli decyzja SN zostałaby przyjęta za obowiązującą wykładnię przepisów, Skarb Pa¨˝stwa zyskałby według różnych szacunków - od 180 do 250 mln zł. (...)" stąd http://www.inwestor.wgi.com.pl/index.php?p..._arch&id_art=12

 

A cały problem w tym, że jedni płacą uczciwie podatki za tych co właśnie "kombinują" - i tylko gdyby system uniemożliwiał takie kombinacje, wszyscy płacili by uczciwie. Takie rozwiązania to np. podatek liniowy oraz wspomniany podatek kwotowy "od duszy/od głowy" Nierozumiem jednak, co ludzie widzą niesprawiedliwego w tym, że 10% od 1000 to mniej niż 10% od 10000000 - przecież to 10% więc tyle samo. Pomysł by płacić od głowy taką samą kwotę jest "utopią" bo albo musiałby być on tak niski, że niebyłoby sensu go pobierać, albo tak wysoki, że nie dałoby się go pobierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podatek liniowy jest dobrym pomysłem

niestety nie jest bo i tak jest niesprawiedliwy - IMO powinien byc podatek kwotowy np 1000zl od osoby rocznie

ale pomarzyc zawsze mozna :P

to się nazywa pogłówne i nie mówmy o tym głośno, bo nam nałoża obok pitów... :evil:

 

ps. pogłówne funkcjonowało do niedawna (a może nadal jest??) w wielkiej brytanii... no, ale tam to wynika z tradycji feudalnej, a u nas to ponoć "z panami skończyliśmy w 1945 roku" niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale zwróć uwagę, że te wyliczenia dotyczą TYLKO bezpośrednich "strat" z tytułu odliczonego VAT-u. NA PEWNO nie są tam wliczane ZYSKI państwa z towarów i usług wymienianych przeze mnie wcześniej.

 

Ja również jestem zdecydowanie za podatkiem liniowym, ale właśnie u nas panuje przekonanie, że podatek progresywny jest "sprawiedliwy". I podobnie z tymi samochodami. Uwierz mi, że prowadzenie u nas firmy to straszna katorga i dla przedsiębiorcy to powinna być nagroda, że może odliczyć sobie VAT ;) (żartuje oczywiście). Co nie zmienia faktu, że z tego co wiem to w wielu państwach można normalnie brać samochód osobowy na firmę i odliczać sobie VAT.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde na firmę to można kupić Seicento, ciężarówkę, czy jakiegoś furgona, a nie <span style="color:red;">[ciach!]</span>a Bmw za 200 tysięcy...

 

 

A podatek liniowy to dobry pomysł. Pomyślcie. Zwiększy się najprawdopodobniej ściągalność, a także będzie sprawiedliwiej. Dla biednego będzie mniej niż teraz, dla bogatego również. Najbogatsi i tak płacą często minimalne podatki, bo mają od tego speców. Ale Polska to po<span style="color:red;">[ciach!]</span>y kraj :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde na firmę to można kupić Seicento, ciężarówkę, czy jakiegoś furgona, a nie <font color="#FF0000">[ciach!]</font> Bmw za 200 tysięcy...

ROTFL. Wyobraź sobie prezesa firmy o obrocie np. 15 mln rocznie (średnia firma) podjeżdżającego "eleganckim" Seicento na spotkanie z kontrahentami. Ludzie, nie przesadzajcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde na firmę to można kupić Seicento, ciężarówkę, czy jakiegoś furgona, a nie <font color="#FF0000">[ciach!]</font> Bmw za 200 tysięcy...

ROTFL. Wyobraź sobie prezesa firmy o obrocie np. 15 mln rocznie (średnia firma) podjeżdżającego "eleganckim" Seicento na spotkanie z kontrahentami. Ludzie, nie przesadzajcie.

 

Nie Rotfl. Tylko smutna prawda. Rozumiem, że stać go na takie auto, to niech kupi dwa, a nie jedno "służbowe", którym buja się poza firmą wożąc żonkę po sklepach... 8O

 

Firmowe, to firmowe. A nie do wszystkiego i za pół darmo... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nasz aktualny system podatkowy jest sprzeczny z kostytucja. Bo niby czemu, maja byc rozne stawki podatkowe? Podatek liniowy powinien byc zintegrowany w naszeym systemie. W ogole panstwo ktore nie ma podatku liniowego w moim rozumieniu nie moze byc nazywane demokratycznym. Zgadzam sie w pelni z Balcerowiczem ktory mowi, ze inny podatek niz liniowy prowadzi do kombinacji, straty czasu i nerwow przez obywateli. Bo kazdy kombinuje jak najwiecej kasy wylgac z panstwa przez ulgi, zamiast normalnie zyc i kupowac to co normalnie chcialby kupic.

 

PODATEK LINIOWY TO JEDYNA SLUSZNA DROGA!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...