Skocz do zawartości
Marcin-prv

Program (skrypt) do aktualizacji "najlepszej przeglądarki" :)

Rekomendowane odpowiedzi

Chromium to otwarty projekt przeglądarki internetowej, z którego Google Chrome czerpie kod źródłowy.

W odróżnieniu do wersji stabilnej, w kanale developerskim pojawia się około 10 nowych wersji każdego dnia.

Twórcy Chromium zrezygnowali z mechanizmu automatycznej aktualizacji dlatego użytkownicy Chromium

zmuszeni są do ręcznej aktualizacji.

 

post-159778-0-56740900-1313597206_thumb.jpg

 

 

Obecnie przeglądarka Chromium jest aż o 2 wersje wyżej niż Google Chrome!

Wartą ją zainstalować choćby dla obsługi WebGL, sprawdźcie czy uruchomicie tą stronę w Chrome: ROME

 

Chromium Auto Updater to całkowicie darmowy skrypy mojego autorstwa (Marcin-prv) stworzony w oparciu

o komendy wiersza poleceń, służy do automatycznej aktualizacji buildów przeglądarki Chromium.

Za czas aktualizacji odpowiedzialny jest Harmonogram zadań systemu Windows.

 

post-159778-0-89517300-1313597230_thumb.jpg

 

 

Obecna wersja:

  • błyskawiczna codzienna aktualizacja przeglądarki (możliwa zmiana)
  • podczas aktualizacji nie wymagane jest zamknięcie przeglądarki
  • działa na 32 oraz 64-bitowych systemach Windows Vista/7
  • możliwość ręcznej aktualizacji w dowolnym momencie (1 kliknięcie)
  • nie zabiera pamięci RAM, gdyż nie uruchamia żadnego procesu w tle
  • nie wymaga zainstalowanej przeglądarki Chromium (przy pierwszym uruchomieniu zainstaluje przeglądarkę)
  • przeglądarka Chromium nie korzysta z profili Google Chome dzięki czemu obie przeglądarki mogą być zainstalowane
  • proces instalacji oraz usunięcia trwa około 1 sekundy
  • całkowicie za darmo!

Zapraszam do zapoznania się z filmem instruktażowym w serwisie YouTube

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=UpsYNndcYkw

 

Chromium Auto Updater v1.0 dla Windows Vista/7 (x86/x64)

 

Pobierz (Polski): http://acecomputer.c...10_setup_pl.zip (501KB)

Pobierz (English): http://acecomputer.c...10_setup_en.zip (500KB)

 

post-159778-0-69842400-1313597215_thumb.jpg

post-159778-0-76173900-1313597223_thumb.jpg

 

 

Zapraszam do wypróbowania i pozostawienia komentarzy odnośnie działania aplikacji.

Edytowane przez Marcin-prv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn, że można zmusić skrypt do aktualizacji Chrome'a? A jeśli tak, to w jaki sposób?

 

Źle zrozumiałeś...

 

Chodzi o to, że można jednocześnie mieć zainstalowane w systemie Google Chrome i Chromium,

ponieważ każda z tych przeglądarek korzysta z własnych profili i jest instalowana w do innych katalogów.

 

Google Chrome, ma wbudowaną opcję do aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to tak napisałeś, jakby aktualizator mógł działać też z Chrome, a akurat w cytowanym punkcie chodzi o Chromium. Te z kolei ma chyba wspólne foldery profilu z Ironem i teraz mi się coś namieszało..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to tak napisałeś, jakby aktualizator mógł działać też z Chrome, a akurat w cytowanym punkcie chodzi o Chromium. Te z kolei ma chyba wspólne foldery profilu z Ironem i teraz mi się coś namieszało..

 

Właśnie doszukałem się linku z aktualną wersją Google Chrome i mogę napisać podobny skrypt.

Zauważyłem, że Google Chrome szuka aktualizacji i aktualizuje się dopiero w momencie sprawdzania aktualnej wersji -> menu Chrome informacje.

 

Czy ta przeglądarka zaktualizuje się, jeżeli tam nie zaglądniemy?

Jeżeli nie, to mogę przygotować nowy skrypt dla Google Chrome który sprawdzałby czy jest nowa wersja np. raz na tydzień - działało by to analogicznie jak w obecnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta przeglądarka zaktualizuje się, jeżeli tam nie zaglądniemy?

Z tego co wiem, to Chrome potrafi się zaktualizować bez nawet uruchamiania przeglądarki. Robi to za pomocą dodatkowego procesu uruchamianego ze startem systemu/wg Harmonogramu, który sprawdza i przeprowadza aktualizację. U mnie jakoś nie bardzo chce on działać (mimo pojawiania się nowych bet, nie chce się aktualizować i pobieram instalatory), natomiast przeglądarka na podstawie Chrome - RockMeIt, aktualizuje się u mnie w ten sposób właśnie, bez żadnych problemów.

 

EDIT: Jeśli zrobisz działający skrypt, będę wdzięczny, ale jeśli będzie on w jakimś stopniu trudny lub niewykonalny, to nie zawracaj sobie głowy.

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to Chrome potrafi się zaktualizować bez nawet uruchamiania przeglądarki. Robi to za pomocą dodatkowego procesu uruchamianego ze startem systemu/wg Harmonogramu, który sprawdza i przeprowadza aktualizację. U mnie jakoś nie bardzo chce on działać (mimo pojawiania się nowych bet, nie chce się aktualizować i pobieram instalatory), natomiast przeglądarka na podstawie Chrome - RockMeIt, aktualizuje się u mnie w ten sposób właśnie, bez żadnych problemów.

 

EDIT: Jeśli zrobisz działający skrypt, będę wdzięczny, ale jeśli będzie on w jakimś stopniu trudny lub niewykonalny, to nie zawracaj sobie głowy.

 

 

Ogólnie jest mniej pracy niż przy Chromium, bo link z nowymi wersjami Chrome pozostaje cały czas taki sam :)

 

Jeszcze chciałem wypuścić nową wersję aktualizatora do Chromium z kosmetycznymi poprawkami. Zaraz po instalacji będzie można wybrać czas i częstotliwość aktualizacji (obecnie jest codziennie o 20:00).

 

Ogólnie myślę, że to dobry pomysł by nie zaśmiecać komputera dodatkowym softem do aktualizacji a wykorzystać takie skrypty takie jak mój które działają na zasadzie komend wiersza poleceń i harmonogram zadań. Jakby co to popracuję nad tym w weekend...

 

Aha... zrobiłem jeszcze podobny skrypt do tego dla Chromium, który okresowo archiwizuje profil GG, bo zauważyłem że często po twardym resecie potrafią polecieć profile a przy tym całe archiwa rozmów :P

Edytowane przez Marcin-prv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

Wartą ją zainstalować choćby dla obsługi WebGL,

 

WebGL jest dostępne w Chromie od 4 wersji.

 

Obecnie przeglądarka Chromium jest aż o 2 wersje wyżej niż Google Chrome!

Straszne. Nie chwila. To dokładnie tak samo jak chrome dev który wychodzi co chwila oparty na nowym chromium i tez daje to 2 niemal nic nie wnoszące wersje wyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WebGL jest dostępne w Chromie od 4 wersji.

 

 

Straszne. Nie chwila. To dokładnie tak samo jak chrome dev który wychodzi co chwila oparty na nowym chromium i tez daje to 2 niemal nic nie wnoszące wersje wyzej.

 

No, ale jak możesz to sprawdź czy na najnowszej wersji Chrome działa strona ROME (ciekawy jestem) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

Na 13.0.xxx(obecna stabilna) tez działa. WebGL jest w chromie od wersji 9.

Edytowane przez ZlyUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...