Skocz do zawartości
Gość brainstorm

Wasze opinie o smartphonach

Rekomendowane odpowiedzi

Na małych ekranach Swype powinien bardzo pomagać, nieprawdaż?

 

kickass

A co tu do rozwijania? Każda aplikacja ma wylistowane uprawnienia i nieraz zdarza się, że durny, prosty programik wymaga dostępu do czegoś zupełnie z innej bajki. Zobacz sobie aplikację USTREAM pozwalającą oglądać streamy na żywo. Szok, wymagania wręcz przerażają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu dziwnie to wygląda i rzeczywiście można podejrzewać aplikacje o jakieś ciemne interesy :lol2: Moje zdziwienie jest tym większe, że jestem nowy w świecie Andka, bo dopiero zamierzam się na niego przesiąść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Symbianie niektóre aplikacje w natywnym formacie (*.sis/sisx - symbianowe) bądź w Javie też pytały się o dostęp do transferu danych czy książki, nawet, jeżeli nie posiadały żadnej opcji wykorzystujących wcześniej wymienione.

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na SGS (4") jeszcze jakoś mi to wychodziło zarówno w portrecie jak i pionowo, ale już 3,7" w HTC Desire Z jest sporo gorsze. Sporo zależy od tego jakie mamy paluchy.

 

Ja jestem jakiś inny, bo nie mam problemu z trafianiem w klawisze nawet w pionowym układzie. No, ale ja uważam ekran pojemnościowy za regres... ;)

Inna rzecz, że mając świetną klawiaturę sprzętową w Zetce korzystanie z tej ekranowej jest lekko bez sensu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie smartfon to naprawdę genialna rzecz. Studiuje w rodzinnym mieście i nie uznaje pomysłu kupowania netbooka/laptopa mając w domu stacjonarkę - Desire Z bez problemu zastępuje mi je podczas pobytu na uczelni. Dwa nawet jak muszę coś na szybko sprawdzić to wyjąć telefon z kieszeni, a odpalić laptopa to dwie zupełnie inne jednostki czasu. Co prawda nic nie przebije połączenia klawiatura + mysz, ale przyznam, że 3.7'' to nie jest aż taka katorga do przeglądania neta.

Za fotografa nigdy się nie uważałem, ale mieć ze sobą pod ręką jakiś tam aparat zawsze warto (szczególnie jak można walnąć zdjęcie notatek czy czegoś co się przyda), czyli kolejna kwestia na plus dla smartfona.

Nigdy nie lubiłem mieć w kieszeni dużo sprzętu (pendrive, player, telefon), teraz do listy warto dodać GPS, bo jednak samochodem coś niecoś się jeździ dalej niż tylko wokół komina.

Organizer/notatki - nie potrafię przywyknąć do pisanego kalendarza, najczęściej albo nie mam w co go wziąć albo po prostu go zapominam, a telefon zawsze ma się w zasięgu.

Rozrywka, no jest fakt, ale nie zbyt wiele jej poznałem oprócz Angry Birds i Drag Racing i teraz ostatnio CK Zombies i HomeRun. Bardziej skupiam się na betonach w postaci Jedi Light Saber czy też iBeer który w dobrej atmosferze potrafi zdziałać cuda.

Za to bardzo związałem się z aplikacją Drop and give me twenty, fajnie mieć swojego podręcznego trenera, co codziennie wyje, żeby się za siebie wziąć.

 

Dziś już nie wróciłbym do zwykłego telefonu. Dobrze wspominam czasy SE W810i, który jak go kupiłem był czymś wspaniałym, ale na chwilę obecną potrzebuję coraz więcej możliwości ze względu na studia i pracę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno miałem możliwość wyboru nowego fona, budżet był ograniczony, chciałem mieć nagrywanie HD, więc zrezygnowałem z Wildfire S i Ace'a (myślałem jeszcze nad E52) na rzecz Wave'a S8500 mimo że wielu bada by nie wystarczyła. Nie wiedziałem czy przyzwyczaje się do dotyku, ale teraz do starego w200i (lol) bym nie wrócił ;)

 

Generalnie dotyk jest o niebo lepszy np. do internetu.

 

ehh data ale wykopałem :)

Edytowane przez Damianqwer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślalam, że się nie przestawię, że po co, że z ekranem dotykowym trudno.. a jednak kupiłam i uzależniłam się:P

 

wygrywają dzięki aplikacjom - praktycznie o czym tylko pomyślisz, jest do tego aplikacja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakich funkcjonalności smartphona faktycznie korzystacie?

Ja telefonu używam właściwie tylko do dzwonienia i ewentualnie mp3, i zawsze mnie zastanawia co się rzeczywiście przydaje w smartach i czy to nie tylko bajerki o których się zaraz zapomina.

 

Poczta zawsze i wszędzie. W mojej pracy @ rzecz święta.

Synchronizacja kalendarza w telefonie z tym w laptopie.

Dokumenty online, na których cały czas pracuję.

Powiadomienia o nowych @ jak jestem na fajce.

Pstrykanie wymyślonych konceptów z flipczarta i udostępnianie od razu całej grupie roboczej online.

Opcja podpięcia projektora i wyświetlania moich dokumentów z telefonu na spotkaniu.

GPS

mobilet

muzyka jadąc do pracy

 

Wstępnie tyle.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczta zawsze i wszędzie. W mojej pracy @ rzecz święta.

Synchronizacja kalendarza w telefonie z tym w laptopie.

Dokumenty online, na których cały czas pracuję.

Powiadomienia o nowych @ jak jestem na fajce.

Pstrykanie wymyślonych konceptów z flipczarta i udostępnianie od razu całej grupie roboczej online.

Opcja podpięcia projektora i wyświetlania moich dokumentów z telefonu na spotkaniu.

GPS

mobilet

muzyka jadąc do pracy

 

Wstępnie tyle.

 

Z mojej strony opinia usera, który używa SGS na standardowym androidzie 2.3

 

Jak użytkownik powyżej, poczta i raz jeszcze poczta - łatwo się nawiguje, mam synchronizację z kontem google + pocztę firmową w drugiej aplikacji, łatwo zrobić zdjęcie i je wysłać, dużo łatwiej niż np. na BlackBerry czy symbiankowych nokiach z QWERTY. Również dokumenty online. Nawigacja oczywiście, chociaż w SGS mocno kuleje (słaby odbiornik), filmiki - coś co musi mieć każdy mój telefon, niestety SGS jest pod tym względem słaby x 5 :/, ale następnego już będę wiedział jak kupować (czekam na SGSIII). Radio internetowe, robominer jak siedze na klopie, facebook, jak jesteś w mieście, którego nie znasz - szukanie restauracji czy bankomatu działa idealnie, musisz wiedzieć do której jest czynny Lerua Merlin - wiesz od razu.

Pisanie emaili i SMS ze Swype - bezcenne. Zapomniałbym - kalendarz i przypomnienia, chociaż to oczywiście na symbianach czy blackberry też działało dobrze.

 

Dotykowy interfejs to jest tak intuicyjna i zbawienna dla czasu rzecz, że jak dostaje od kogoś telefon do ręki i mam coś zrobić, znaleźć kontakt, napisać SMS, ustawić alarm, to nie jestem już tego w stanie zrobić nawet w 3 razy dłuższym czasie, nie mówiąc o napisaniu emaila ;)

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...