Skocz do zawartości
ath

World of Warships

Rekomendowane odpowiedzi

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=uT1CECkI9W4

 

Studio Wargaming.net kuje żelazo póki gorące – po sukcesie World of Tanks i w zaledwie dwa miesiące po zapowiedzi World of Warplanes ekipa ujawniła swój kolejny projekt – oparty na największych bitwach morskich XX wieku World of Battleships. Będzie to trzecia gra z cyklu „World of…”, która tym razem pozwoli pokierować okrętami wojennymi.

 

Każdy z dostępnych w World of Battleships okrętów charakteryzować się będzie inną siłą rażenia, szybkością, opancerzeniem i wytrzymałością. Same potyczki toczyć będziemy na pełnym morzu. Mapy takie mają cechować się zmiennymi warunkami pogodowymi, co nie pozostanie bez wpływu na rozgrywkę.

 

Twórcy gry obiecują, że pojawi się w niej łatwy w obsłudze interfejs. Produkcja ma zostać połączona także z World of Tanks i World of Warplanes. Dzięki temu gracze będą mogli przenosić między nimi zdobyte środki i surowce.

 

Jak mówi Victor Kislyi, prezes studia Wargaming.net:

 

Ludzie od zawsze musieli podbijać trzy główne obszary - ląd, wodę i powietrze. Wraz z World of Tanks, World of Warplanes i World of Battleships zaoferujemy graczom ich podbój w tym samym czasie.

 

World of Battleship oparte będzie na modelu F2P i ukaże się na PC w nieokreślonym terminie. W naszej GALERII znajdziecie natomiast garść pierwszych obrazków z gry.

 

gamescom 2011: World of Battleships - bitwa morska w sieci / CD-Action - gamescom 2011

 

yyy hmm no ciekawe, czy nie przedobrzą. :]

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi przyszło ostatnio do głowy - jak WG ma zamiar tą grę zrobić i jak rozwiążą niektóre aspekty .

 

Najważniejsze pytanie - czym będziemy pływać - same BB/BC czy jednak wejdą inne okręty - od niszczycieli po pancerniki i ew. Lotniskowce a może pójdą dalej i dadzą wszystko co potrafi pływać i strzelać - kutry torpedowe ,ścigacze , fregaty itp.

 

Drugie to z jakich czasów okręty - CSS Virginia i Monitor :) , HMS Dreadnought i jemu podobne z czasów przed I WW , era drednotów ( czasy I WW i lata powojenne ) , pancerniki właściwe ( Bismarck , Yamato , Iowa , South Dakota , KGV , Richelieu itp. z lat 30 i później ) .

 

Ciekawi mnie też czy będą lotniskowce a co za tym artyleria AA i lotnictwo morskie , jak rozwiążą problem skuteczności artylerii AA poszczególnych BB .

 

Jak będzie wyglądać sprawa z celowaniem - czy tylko celowanie optyczne jak w WoT czy też radarowe ( choć nadal prymitywne ) , do tego czy wykrywanie będzie tylko tak jak w Wot czy będzie możliwość wykrywania radarem .

 

Ostatnie - w WoT mamy czołgi/TD/SPG które nigdy nie powstały albo skończyło się na prototypach - ciekawe czy tak samo będzie tu - będą pancerniki typu Montana , A-150 , pancerniki typu H ( jak będą to który - H-39 , H-44 czy jeszcze inna wersja ) , Lion , Alsace , Sovetsky Soyuz itp. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że nie będzie okrętów podwodnych (przynajmniej na początku). Co do okresu - na pewno WW2, bo podobno będzie opcja połączenia z World Of Airplanes, co przy okazji odpowiada na pytanie o lotniskowce.

 

Mnie bardziej zastanawia jak rozwiążą sprawę podziału ognia i strzelania z różnych wież oraz system uszkodzeń. No i chyba najważniejsze - co z balansem, czy okręty inne niż BB/BC będą miały rację bytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze pytanie - czym będziemy pływać - same BB/BC czy jednak wejdą inne okręty - od niszczycieli po pancerniki i ew. Lotniskowce a może pójdą dalej i dadzą wszystko co potrafi pływać i strzelać - kutry torpedowe ,ścigacze , fregaty itp.

 

Mnie bardziej zastanawia jak rozwiążą sprawę podziału ognia i strzelania z różnych wież oraz system uszkodzeń. No i chyba najważniejsze - co z balansem, czy okręty inne niż BB/BC będą miały rację bytu.

 

Moim zdaniem jest spokojnie miejsce w tej grze na niszczyciele i nawet mniejsze okręty. Mogą one ochraniać większe okręty przed lotnictwem, prowadzić ataki torpedowe - szczególnie jeśli istniałaby możliwość postawienia zasłony dymnej, albo walki w nocy. W czasie II wojny światowej niszczyciele atakowały dużo silniejsze okręty, więc byłaby to stracono szansa na urozmaicenie gry gdyby zaimplementowano tylko duże okręty. Ponadto gdyby później wprowadzono okręty podwodne, doszłoby następne zadanie dla niszczycieli.

 

Jak będzie wyglądać sprawa z celowaniem - czy tylko celowanie optyczne jak w WoT czy też radarowe ( choć nadal prymitywne ) , do tego czy wykrywanie będzie tylko tak jak w Wot czy będzie możliwość wykrywania radarem.

 

Raczej za małe mapy będą na celowanie radarowe, choć kto wie może będzie to jakieś uzupełnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho polaczenie miedzy samolotami a statkami bedzie takie jak z czolgami - jeden wspolny hangar/free exp/kasy i tyle.

 

Lotniskowiec nadmiernie komplikowalby bitwe - bo wymusilby znaczne zwiekszenie mapy i jesli gracze prowadzili by samoloty to by sie z tego cos bardziej Il-2 robil i trzebaby bitwy po kilkaset chlopa hostowac.

 

No chyba, ze bedzie na zasadzie SPG gdzi egracz tylko wydaje rozkazy samolotom w co atakowac , co ma sie wlasnie tankowac itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lotniskowce to żaden problem, w navyfield działa to już od bardzo dawna z większym lub mniejszym powodzeniem (model kontroli grup samolotów jest bardzo ubogi).

Jestem ciekaw tej gry, chętnie zobaczę i porównam ją własnie z navyfield, która jak na razie jest chyba jedyną grą o tej tematyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak gra będzie wyglądała tak jak na filmiku z yt, który obejrzałem to masakra. Rozpoczęcie rundy, obie strony sie widza i od poczatku napieprzanie. Liczyłem na cos jak w navyfield, czyli fog of war a do zaswiecania używali by się samolotów zwiadowczych.

Do tego celowanie myszka... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa samoloty zwiadowcze ktory polepszaja zasieg widzenia i moga zostac zestrzelone.

statki sie widza na poczatku bitwy tylko na jednej mapie ale za daleko zeby od razu dostac od kogos.

sa niszczyciele ktore moga postawic oslone dymna na duzym obszarze wiec tutaj mozna stosowac rozne taktyki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czegoś innego nie ma się co spodziewać przecież WG jest słynne z arcadowych strzelanek. Na coś naśladujące symulator trzeba poczekać na Gajin lub innego wydawce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również dostałem się do tej bety .

 

Gra się całkiem fajnie , choć na razie zagrałem 3 bitwy .

 

Jak dla mnie to lepsza niż WOT .

 

Dziwny podział okrętów , BB są na razie tylko u japońców , za to hamburgery mają całe drzewko CV .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynasz od zera .

 

Fregat nie ma , zaczynasz od krążowników , masz też niszczyciele oraz wspomniane BB/CV .

 

Choć stockowe krążowniki USN i JN nie są takie złe , szczególnie japoński okręt jest dobry .

 

Zdobyć lepszy okręt nie jest trudno , ja w zasadzie miałem expa po jednej bitwie każdym .

 

I chyba są wymieszane okręty z obu wojen światowych i 20-lecia międzywojennego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również dostałem się do tej bety .

 

Gra się całkiem fajnie , choć na razie zagrałem 3 bitwy .

 

Jak dla mnie to lepsza niż WOT .

 

Dziwny podział okrętów , BB są na razie tylko u japońców , za to hamburgery mają całe drzewko CV .

 

WoT za zamkniętej bety tez był fajny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korba... Jakoś nie zwróciłem na to uwagi.

Teraz to można w końcu normalnie grać.

Zrobiłem sobie u amerykańców cleveland, jednak cruiserami gra mi się lepiej niż battleshipami. Większa frajda bo częściej robi pew pew. ;-)

Do tego cleveland ma już całkiem fajną siłę ognia, 4 wieże trzylufowe, do tego świetne AA, w pierwszej bitwie strąciło 8 samolotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...