Skocz do zawartości
Janek_SiD

Podłączenie routera z WiFi do zwykłego routera

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje pomocy.

Potrzebuję tymczasowo dodać obsługę WiFi do routera posiadającego tylko standardowego switcha na 4 porty Ethernet.

Nie ma możliwości zastąpienia routera zwykłego tym bezprzewodowym. Po pierwsze internet dostarczany jest droga radiową i chyba router nie jest zwykły i nie da się normalnie zastąpić innym. Po drugie, to nie moje łącze i nie chce się rządzić nie swoim sprzętem.

 

Mam natomiast w domu router Asusa z WiFi. Pomysł jest taki, żeby router przewodowy podłączyć kablem Ethernet z routerem posiadającym WiFi, aby ten dalej rozsyłał sygnał bezprzewodowo.

 

Moje pytania:

- czy tak da się zrobić?

- co trzeba ustawić w tym drugim, bezprzewodowym routerze?

- czy bezprzewodowy router powinien posiadać jakieś określone funkcje?

- może możecie polecić router który spisałby się do tego celu szczególnie dobrze?

 

Za wszelkie wskazówki będę wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie opcje: albo podpinasz Asus'a poprzez jego port WAN (możesz wtedy użyć wbudowanego w router konfiguratora), albo poprzez któreś z czterech wyjść LAN (wtedy Asus będzie działał jako zwykły switch wifi bez tworzenia kolejnej podsieci - jedyne co trzeba zrobić to ustawić zabezpieczenia dla wifi i wyłączyć w nim serwer DHCP)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebujesz nawet routera. Wystarczy ci zwykły AP. Ja zawsze polecam coś co potrafi przyjąć open source firmware jak tomato lub dd-wrt np linksys wrt 54gl.

 

Tapnięte z Galaxy II

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...