Skocz do zawartości
bozar

nowy W7 zjada 2GB ramu

Rekomendowane odpowiedzi

Ręcę już mi opadają, bo nie mam pojęcia jak temu zaradzić. Kupiłem lapka HP Probooka i zdązyłem zainstalować najpotrzebniejsze programy (przeglądarka, WINRAR, antywirus itp). W menegerze zadań ciągle pokazuje, że mam zajęte 2 GB pamięci fizycznej (komputer ma 4GB). Mam drugiego kompa (stacjonarnego) z tym samym systemem - W7 pro - i tam po 2 latach jest to na poziomie 1GB (przy 2GB całęj pamięci). Zaznaczam, że w sumując wszystkie procesy w lapku wychodzi jakieś 500 mega maxymalnie. Więc skąd taka róznica? Jak używam dłużej przeglądarki, która generuje 700 mega to mam zajęte 3GB ramu w nowiutkim kompie! Pomocy bo mnie zaraz szlag trafi.

Edytowane przez bozar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć Ram jest w komputerze po to by mógł ją wykorzystywać. Wiec nie rozumiem niepokoju. Sam mówisz, że na kompie, gdzie masz tylko 2GB ram, to jest 1GB zajęte. Dlaczego? Bo część się ułożyła w pliku wymiany. Skoro teraz masz więcej dostępnej pamięci to i system więcej wykorzysta tym samym mniej korzystając z pliku wymiany. Widzisz sens ładowania danych do "swapa" gdy pamięci ram jest dużo i leży odłogiem? Skoro Cię to tak męczy to odpal jakąś grę, która potrzebuje dużo ramu, pograj chwilę i zobacz czy tnie. Jak nie, to wszystko jest w porządku, bo będzie znaczyło, że gdy użytkownik potrzebuje tej pamięci to system ją zwalnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win 7 nie używa pamięci jak XP. Co ma, to stara się zajmować dla optymalizacji wydajności, ale jak trzeba na coś innego to umie się kurczyć, żeby uwolnić pamięć. Nie przejmowałbym się. Powyłączaj zbędne procesy startujące z windą; w polu szukania menu start wpisz msconfig i odhacz co niepotrzebne. Z tego co pamiętam hp ma dużo syfu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...