Skocz do zawartości
Kszysiu

problem z ftp - ubuntu server

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Najpierw chciałbym napisać, że z linuxa jestem totalny laik prosiłbym aby nikt się ze mnie nieśmiał:P

 

więc problem mam taki. Na virtualboxie mam postawionego ubuntu server i próbuje wrzucić na niego jakieś pliczki

próbowałem wg tego poradnika:

http://lazowski.wordpress.com/2009/07/28/konfiguracja-vsftpd-very-secure-ftp-server/

wszystko niby ładnie pięknie, przepisałem konfig nr.2 (bez tych limitów po komentarzu "#limity liczby równoczesnych połączeń" i zmieniłem port na standardowe 21 i folder - ustawiłem "/home/kszysiu")

problem w tym, że próbując się podłączyć z komputera hosta (win xp) przez:

opere - wywala błąd, że serwer przeciążony

internet explorer - pokazuje pusty katalog i komunikat żeby otworzyć przez eksplorator windows

eksplorator windows - też pokazuje pusty folder, a po próbie utworzenia katalogu wyskakuje "550: acces danied"

filezilla - tak samo jak eksplorator

 

nie rozumiem tego.... w folderze /home/kszysiu jest jeszcze jeden folder który powinno conajmniej pokazać chyba... (jest pusty)...

zdaje mi się że problem jest błachy, tylko ja nie znam linuxa więc nie wiem co mam zrobić ;p

nie wiem czy to ważne ale np. apache2 jako tako działa;p znaczy... przynajmniej pokazuje się strona "its works!!", ale nie wiem co by było jakbym strone swoją chciał wrzucić - nie chce mi się pisać nic w vi albo nano - wole wrzucić coś gotowego :) dlatego chce ftp:)

post-151978-0-84681800-1313936517_thumb.jpg

Edytowane przez Kszysiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz, czy podany katalog istnieje,

Sprawdz uprawnienia katalogu,

Sprawdz, kto jest wlascicielem katalogu (i czy posiada do niego pelne prawa)

Sprawdz, na jakim uzytkowniku odpalony jest vsftpd (i jak wyzej - czy jest uzytkownikiem uprawnionym)

Sprawdz logi - co wyrzuca w logach vsftpd, co dostajesz w logach podczas laczenia w kliencie ftp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...