Skocz do zawartości
ath

Path of Exile

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was gra w tą darmową grę? Pograłem chwilę i całkiem ciekawe "Diablo" Dołączona grafika Jak na betę to sprawnie działa. Na i5 2400 i HD4850 ta gra w 1680x1050, przy max detali z AA i max AF płynie.

Miałoby źle chodzić ? No przestań... silnik to ma podobny do d2...

 

@ath ja bym był daleki od stwierdzenia, że zjada d3 na śniade, jesli weźmiemy całokształt (każdy aspekt gry począwszy od silnika, oprawy audiowizualnej, contentu, archaicznych rozwiązań a kończywszy na mechanice, craftingu itd) pod uwagę to chyba jest odwrotnie. Obie mają swoje + i -, jest nadzieja że to co brakuje d3 może przyjść w dodatku i patchu loot 2.0. Jeżeli to nastąpi to różnie może się potoczyć życie PoE Dołączona grafika Podaj namiary na swoje konto to pogramy razem Dołączona grafika

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, moja opinia także nie ma co dyskutować o wyższości Świąt.. ;>

W d1 grałem najwięcej, w 2kę już mniej a 3ka kompletnie mnie nie przyciągnęła, dla mnie gra na raz i tyle. Za to w poe czuję klimat d1 a to już dla mnie dużo. Gram od alphy ale ogólnie to czasowo dużo nie wyszło, w tej chwili rangerka na 28lvl i kończę II akt.

Jak będę miał wieczorkiem czas to odezwę się na steam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobra gra, ale nie jest pozbawiona wielu wad. Największą jest gameplay, brak synergii między aktywnymi skillami. Efektywne buildy w tej grze polegają na spamowaniu 1 skilla, reszta to aury i klątwy. Drzewko z pasywami też, super zaawansowane, a w praktyce sprowadza się do dojścia do kluczowych pasywów pod nasz build, przy okazji zajmując węzły dodające jak najwięcej życia - cała filozofia. Na początku oczywiście robi to spore wrażenie, ale jak się trochę pogra "czar pryska" :)

W d3 jest dużo lepsza fizyka, używasz jednak kilku skilli jako combosy jakieś, wszystko lata, niszczysz elementy mapy. Poe jest pod tym względem daleko mniej zaawansowane, ale to ze względu zapewne na mały budżet w porównaniu do diablo.

No i jest problem z desynchami, grając hc, często traci się kontrolę nad postacią, z powodu takiego a nie innego silnika gry, czy też kodu sieciowego. Za cenę tego że da się manualnie np. unikać pocisków postacią, kiedy zbyt gwałtownie wbiegniemy między potwory albo do jakichś pomieszczeń, gra teleportuje nas z powrotem po kilku sekundach, i w tym czasie można zginąć. Bardzo dużo ludzi ma z tym problemy na hc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobra gra, ale nie jest pozbawiona wielu wad.

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Największą jest gameplay, brak synergii między aktywnymi skillami. Efektywne buildy w tej grze polegają na spamowaniu 1 skilla, reszta to aury i klątwy.

 

Tak samo jak w d3.

 

 

 

Drzewko z pasywami też, super zaawansowane, a w praktyce sprowadza się do dojścia do kluczowych pasywów pod nasz build, przy okazji zajmując węzły dodające jak najwięcej życia - cała filozofia. Na początku oczywiście robi to spore wrażenie, ale jak się trochę pogra "czar pryska".

 

Wszystko da się prędzej czy później rozkminić i nie będzie stanowiło żadnej filozofi, ale argument że w poe jest to kilka razy bardziej rozbudowane ale i tak nie robi wrażenia i czar pryska jest kiepskie.

 

 

 

W d3 jest dużo lepsza fizyka, używasz jednak kilku skilli jako combosy jakieś, wszystko lata, niszczysz elementy mapy. Poe jest pod tym względem daleko mniej zaawansowane, ale to ze względu zapewne na mały budżet w porównaniu do diablo.

 

Latające elementy są fajne na początku, później nie zwraca się na to najmniejszej uwagi. Co do fizyki to nie zgodzę się do końca, np. barbem nie mogłem przeskoczyć wszystkich przeszkód tylko te wybrane przez devsów a to było bardzo wkurzające.

 

 

 

No i jest problem z desynchami, grając hc, często traci się kontrolę nad postacią, z powodu takiego a nie innego silnika gry, czy też kodu sieciowego. Za cenę tego że da się manualnie np. unikać pocisków postacią, kiedy zbyt gwałtownie wbiegniemy między potwory albo do jakichś pomieszczeń, gra teleportuje nas z powrotem po kilku sekundach, i w tym czasie można zginąć. Bardzo dużo ludzi ma z tym problemy na hc.

 

Akurat ta kwestia jest do dopracowania, pamiętam że kiedyś tego nie było także jest to do naprawienia.

Edytowane przez ath
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsze niż Torchlight to jest na pewno bo nie umarłem z nudów.

 

Ale zaczałem grać robiąc postać pod nekromante - fajnie biegałem sobie z minionami aż do pierwszego wcale nie zerżnietego z butchera bossa doszedłem.

 

I co ? I wielkie g... bo w pomieszczeniu z bosem nie ma z czego robic minionow bo nie ma innych wrogów z których dałoby się uzyskać ciało.

 

A dodając do tego takie smaczki jak bezsensownie skomplikowane drzewko pasywów, które trzeba wymasterować od pierwszej sekundy gry bo nie ma respeca czy sytem skilli gdzie defacto muszę cały czas naparzać jednym by się rozwijał to nie chce mi się grać w bieda wersje Diablo gorszą pod każdym względem.

 

PS. Tekst o braku synergii między skillami w D3 mnie solidnie rozbawił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ath, ale akurat z brakiem synergii między skillami że w d3 jest to samo to nie masz racji. D3 wprawdzie jest bardzo ubogie w dalszym ciągu, bo mała ilość z dostępnych skilli jest w użyciu, ale gameplay jest o niebo bardziej urozmaicony niż w poe. Sama synergia 6 skilli aktywnych w buildzie whirlwind barb, wydawanie zasobów, przedłużanie timerów na skillu, wszystko ze sobą współgra. Czy synergia na skillach cm wizarda.

W poe masz jakiś 1 atak, jakaś nova np, totam co spamuje charged bolty, czy jakiś melee skill np. sweep i cały czas chodzisz i wszystko tym jednym skillem bijesz. Reszta to tak naprawdę pasywy. Wiele osób podziela to zdanie, którzy przegrali tysiące godzin w obie gry, to nie jest tylko mój pogląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałoby źle chodzić ? No przestań... silnik to ma podobny do d2...

 

 

A Ty wiesz że dziś, zauważyłem jak zwalnia w "bazie"? Było kilka ludków z jakimiś nowymi świecidełkami przy ognisku/kominku i widać w tym miejscu spadek framerate. CPU nie jest obciążone w pełni (tak 25-30% ... raz tam podskoczyło do okolic 50%), wiec albo to przez kartę graficzną, albo gra nie wykorzystuje efektywnie 4 wątków, tego 4 rdzeniowego CPU.

 

ps. mój config: i5 2400 (max standardowe 3,1 GHz, turbo off), HD4850 1GB (standard), 16 GB RAM

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra i tak chodzi dużo lepiej niż d3, trzeba to przyznać. Zobaczcie co się dzieje w d3 jak ktoś streamuje np. na gtx680 i jakimś topowym procu z oc, fields of misery trochę tłumu, i spadki poniżej 10 fps bez problemu można zaliczyć, a to i tak będąc łaskawy, bo z wyłączonymi liczbami obrażeń, cienie na low itp.

W poe ciężej osiągnąć takie zagęszczenie przeciwników. Pamiętam był raz race grupowy tygodniowy, który grał kripp ze swoją ekipą i robił support summonera, to wtedy osiągali nietypowo duże ilości obiektów do animacji. Najpierw grał na gtx460, ale nie dało się grać przy takich tłumach, to zmienił na 770, i w finalnej fazie, jak już latali mapy w pełni ubrani, lag taki że z 10 klatek maks tam było Dołączona grafika Podobny problem co diablo, grafika się nudzi, a procesor nie jest w stanie się z tym uporać, optymalizacja kuleje.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Kiedy zbuntowany ksiądz Natanek ostrzegał przed zgubnym wpływem pewnej gry komputerowej, rzekomo propagującej satanizm i wypaczającej młodzieńcze umysły, niewielu przekonały jego wzruszające kazania. O zgrozo! Jedyny trzeźwo myślący nie zdołał odciągnąć od monitorów milionów potencjalnych grzeszników, którzy niczym zauroczeni oddali się klikaniu w bluźniercze Diablo III (fonetycznie: diabolo numer czy), zupełnie nieświadomie narażając na wieczne potępienie. Chyba słyszałem głośny rechot, powoli przechodzący w piskliwe zawodzenie? Fakt... normalnych ludzi podobne wystąpienia muszą śmieszyć, wszak ostatnia produkcja Blizzarda jest wyjątkowo kolorową, lekkostrawną oraz religijnie poprawną bajeczką - klepiemy przecież rogate bestie, zamiast wspólnie z nimi ucztować na grobach dobrodusznych bohaterów. Posępna atmosfera pierwszej odsłony gdzieś bezpowrotnie wyparowała. Jednak dla weteranów darzących Diablo niezdrowym sentymentem, którzy swego czasu praktycznie zamieszkali w Tristram, grupa zapaleńców szanujących tradycję postanowiła przygotować wspaniały prezent. Path of Exile to darmowy hack'n'slash utrzymany w mrocznym klimacie, garściami czerpiący inspiracje z klasyków gatunku i zdobywający coraz większą popularność wśród dawnych wyznawców Diablo...

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Caleb myślałem że jestem jedyny odmieniec na ppc który w to gra Dołączona grafika Jak Cię w grze znajde? Mnie przez ojejku znajdziesz Dołączona grafika Mam 3 buildy >85lvl na Domination. Liga się skończy z patchem 1.1.0, który ma być na wiosne, a w ladderze jestem daleko, ale dla funu możemy pobiegać.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to ciupam już coraz rzadziej - w redakcji nie tylko za gry odpowiadam :> W zasadzie recka miała być pożegnaniem z PoE, bo wpiernicza za dużo czasu :) Ogólnie to dobra produkcja, ale brakuje jej czegoś, co trudno jednym zdaniem uchwycić - jakiegoś zęba, mistrzowskiego szlifu, boskiej iskry.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem chwilę. Tak żeby poznać mechanikę gry pierwszą postacią, odblokować 7 klasę i teraz zagadka - gdzie zginęły mi 3 dni choroby? [[[;

A poważniej nawet daje radę. Jakieś 300% mniej biegania niż w Guild Wars 2. Taki przerywnik h&s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja grywam, mam 84 na domination, incinerate templar. Udało się fartem 6 linka zrobić.

Mam ogólnie kilka postaci międzie 70-80 w tej lidze.

 

Nawet tutaj masz farta Dołączona grafika Ja nawet nie licze ile już zużyłem fusing i nic.. tak jak esencje w diablo. Wyprzedałem prawie cały gear z 3 buildów, zostawiłem sobie na jednym to co miałem i będę polował na 6L. Oprócz desync-a to RNG to drugi z powodów dlaczego gracze wylewają famę na poe. Chociaż dropy miałem, z takich najlepszych to soul taker (przed pierwszą połową ligi, żałuje że go sprzedałem bo mogłem się pobawić, chociaż w cyclone desync największy), bringer of rain, searing touch 2x (1x z perfect statami) ... Dajcie te swoje nicki albo wyślijcie zapke na BlowMyFaceWitch (ostatni char), poprzedni discharger to ThatWasJustYourLife albo poprostu ojejku powinno zadziałać :)

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raz na ruski rok sobie odpalę, ale ciężko to nazwać grą. :P Znajomi grają na hardcore i się jarają jak zdechną, później od nowa, kolejny build itp. To chyba sens tej gry właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda...nowy awakening jest niesamowity, polecam kazdemu kto ma odrobinę wyobraźni i jest fanem dark fantasy i ma dośc wszechobecnego heroic fantasy :P.

 

pm jeśli ktoś jest zainteresowany wspólną zabawą od czasu do czasu :)

 

edit: przydałaby się nowa recenzja szczególnie, że lockstep niweluje wszelakie desynci lagi itp ( nawet przy bardzo słabym łączu internetowym )

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...