Skocz do zawartości
łopian

Płyta pod am3 dobre oc, chłodzona sekcja, możliwość sli

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem co wybrać. Kupiłem phenoma 2 x6 1055t i szukam do niego nie za drogiej płyty która umożliwi bezproblemowe oc(chłodzona sekcja wielce wskazana) i umożliwi stworzenie sli. I tutaj zaczynają się schody, bo płyt na nforce jest strasznie mało a tylko one umożliwiają oficjalne sli. Googlując znalazłem informacje o "sli patch" który to ma umożliwiać odpalenie sli na każdym mobo z dwoma pci express, jednak informacje na temat tego są mocno przestarzale, niepełne i nie da się tego pobrać bo strona http://www.slipatch.com nie działa. Czy ten trik nadal działa ? czy są problemy z tym ?

Płyty które wstępnie wybrałem :

ASUS M4N75TD • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław mój aktualny faworyt, bezproblemowe sli, dobra chłodzona sekcja zasilania, dobra cena.

ASROCK 870 EXTREME3 AMD 870 4DDR3 *EM* (1760162292) - Aukcje internetowe Allegro sekcja zasilania dużo słabsza, brak sli, kuszą usb3, sata3, wyświetlacz kodów post, przyciski power reset i clear cmos, ladny wygląd :wink:

Jak Nowa PRO GIGABYTE GA-890XA-UD3 36m Gwarancja (1781581084) - Aukcje internetowe Allegro dobra chłodzona sekcja, usb3, sata3

 

To moje typy która będzie najlepsza ? najodpowiedniejszy dla mnie jest ten asus(i mam proline pod ręką) jednak dodatkowe bajery w asrocku kuszą tylko nie wiem jak z tym sli(może dać sobie z nim spokój ?) no i czy sekcja zasilania po oc x6 da radę ?

A może dacie jakieś lepsze płyty w tej cenie od tych które podałem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna dać radę. Trzeba jednak pamiętać, że x6 potrafi spalić sekcję dosłownie. Zerknij tu Phenom II X6 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Thuban | Zosma - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne Hans15336 kręci nawet na ASUS M4N68T-M-LE-V2. Myślę że a tym prockiem trzeba mieć w sobie dużo samodyscypliny tj. max 4GHz (jeśli się na przy znośnym napięciu) i nic więcej.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat o phenomie przeczytałem cały, stąd mam obawy do sekcji(test na ppc i spalona sekcja na msi), jakby udało mi się osiągnąć 4ghz to był bym bardzo happy i ani nie myślał o dalszym oc :wink: myslałem raczej o 3,5 do codziennego użytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3,5 GHz to pewnie zrobi bez problemu, o ile wrzucisz mu ostatni BIOS (bodajże P1.40), w którym dodano LLC. Na ustawieniu Normal powinien dać radę.

Mimo wszystko wziąłbym jednak Giga z allegro lub GA-970A-UD3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teście na ppc ten asrock zrobił 3,6 na 1,375v także powinien i 4ghz ale boje się o tą sekcję bo 4 fazy to nie 8 no i większe v będę musiał dawać do oc. GA-970A-UD3 jest za 350 a to za dużo chciałbym dać max 320zł za mobo, będę kupował w czwartek może ktoś się jeszcze wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jednak asusa o którym myślałem od początku zaważyły głównie sekcja zasilania i cena, jakoś nie chciałem zobaczyć prażącej się sekcji na asrocku do tego był droższy. Co do asusa to jestem bardzo zadowolony bios i jakość wykonania zdecydowanie na plus oc będzie jak kupię jakieś chłodzenie bo na boxowym nie ma co. Dzięki za pomoc :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...