Skocz do zawartości
Wajcha

Dlaczego pokazuje 2600+

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki sprzet mam to widziac. Moja plyta ma PCI Bus Multiplayer 1/4x wiec postanowilem zmniejszyc FSB na 160 MHz mnoznik mam ustwiony na 12,5. Mimo zmnijeszenia FSB na 160 przy uruchamianiu ciagle pokazuje ATHLON XP 2600+ moze mi ktos powiedziec czy tak powinno byc. Co lepsze. Jak zmniejszylem FSB na 159 i pozniej na 155 to tez zostawal ciagle ATHLON XP 2600+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z przedmowcami, zobacz sobie wlasciwe taktowanie proca chocby 3Dmarkiem. Ja kiedys mialem pewna hidtorie.Otoz ustawilem na mobo mnoznik 2200XP, a potem zaczalem zwiekszac FSB i nic mi sie nie zmienialo jak sadze.Przy starcie kompa bios pokazywal 2200XP, a rzeczywiscie bylo zupelnie inaczej.Podnosilem i podnosilem FSb, i bylem wkurzony bo komp mi sie zwieszal albo nie wlaczal. Jak juz doszedlem do tego o co chodzi, sie troszke usmialem. Zmien moze biosa, czasem to pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam najnoweszego biosa. Wgralem go przed napisaniem tego posta. Macie racje ze najwaznijesze zebym ja wiedzial jakiego mam kompa a nie bios. Poporstu nie bylem pewien czy to nie jest nic groznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez to jest jakos pewnymi przedzialam sprawdzane .. a nie co do dokladnej ilosci MHZ ... wiec moga vbyc pewne róznice

nie przedzialami tylko plyta wykrywa proca za pomoca fsb i mnoznika i w tym wypadku czy ustwi fsb 166 czy 180 bios bedzie pokazywal 2600+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie za jest , Plyty od MSI maja to do siebi ze rozpoznaja procek po mnozniku wiec mozesz zwiekszyc mnoznik a zmniejszys szyne i zrobic kumpli w balona za mzsz np. 3000+, Niemasz sie czym w tym przypadku przejmowac to jest u MSI normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie za jest , Plyty od MSI maja to do siebi ze rozpoznaja procek po mnozniku (...)

Nie po samym mnożniku, tylko tak, jak napisał Lagier, po odpowiednim połączeniu mnożnika i FSB.

Dokładnie to na tej płycie zakres 121-151 jest interpretowany jako 133, a 152-185 (możliwe, że dalej, ale tylko tyle mogę sprawdzić) jako 166. Do tego dochodzi mnożnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie za jest , Plyty od MSI maja to do siebi ze rozpoznaja procek po mnozniku wiec mozesz zwiekszyc mnoznik a zmniejszys szyne i zrobic kumpli w balona za mzsz np. 3000+, Niemasz sie czym w tym przypadku przejmowac to jest u MSI normalne.

bo MSI to kupa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to jest zrobione na zasadzie mnoznika - jak masz 166x12.5 to masz 2600 jak masz 133x12.5 to bedzie 2400+ chyba

Jakie 2400+, to jest 2000+.

u mnie tez dziwnie - mam np. 16x140 i mam 2600 tylko mimo ze to jest z 2800+

Zgodnie z tymi 2600+, które miały mnożnik 16 (x133). :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. dzieki za pomoc. Teraz juz wszystko wiem. I jeszcze jedno. A propo MSI. Mozecie mi wytlumaczyc dlaczego moja MSI ma FSB co 1 MHz a MSI K7N2 (na nforce!!) ma 133 i pozniej odrazu 166. Zastaniawia mnie to dlaczego zrobili cos takiego. To jest przecież nowa plyta!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. dzieki za pomoc. Teraz juz wszystko wiem. I jeszcze jedno. A propo MSI. Mozecie mi wytlumaczyc dlaczego moja MSI ma FSB co 1 MHz a MSI K7N2 (na nforce!!) ma 133 i pozniej odrazu 166. Zastaniawia mnie to dlaczego zrobili cos takiego. To jest przecież nowa plyta!

a dales ustawienia na poziomie expert?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...