Skocz do zawartości
Jurek9491

Studia - kierunek informatyka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Potrzebuję porady. Otóż dostałem się na informatykę na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zastanawiam się jednak nad wyborem uczelni prywatnej, a mianowicie Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Jest tam informatyka inżynierska. Co mnie przekonuje, to nowoczesność i lepsze wyposażenie tej uczelni. Zachęcające jest także stypendium dla połowy najlepszych studentów w wysokości 1000zł/msc. Minusem na pewno jest prestiż/renoma takiej prywatnej szkoły. Martwię się czy nie będę miał potem problemu ze znalezieniem pracy, gdyż pracodawcy pewnie gorzej "patrzą" na prywatne uczelnie (a może się mylę?). Nie wiem jak z poziomem nauczania porównując te uczelnie. Domyślam się, że na uniwersytecie będzie zdecydowanie więcej teorii, a ja z kolei chciałbym zdobywać wiedzę praktyczną, doświadczenie. Myślę, że ważne będzie załapanie się na dobre praktyki, tylko po której szkole mam na to większe szanse? No i jak później z pracą?

Podsumowując, co byście wybrali na moim miejscu i dlaczego? Wiem, że nikt za mnie decyzji nie podejmie, ale każda rada się przyda, dlatego proszę - wypowiadajcie się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam ludzi po informatyce na politechnice werszawskiej, którzy niewiele wspólnego maja z praca szeroko pojętą. Sporo teraz zależy od charakteru człowieka, obeznania z tematami, których nie ma na uczelni szybkiego dostosowywanie sie, uczenia nowych języków programowania i podobnych spraw.

 

Moim zdaniem, mniej Ci sie znudza studia na uczelni, na której jest lepsze wyposazenie. Pomiary przy 30 letnim czestosciomierzu czy oscyloskopie to męczarnia. :)

Edytowane przez Camilos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uczelnia sobie praca sobie, musisz to zapamiętać.

Jeśli u pracodawcy nie poprzesz wiedzy i się wykażesz, to nie ważne jaką uczelnię byś nie skończył to pracy nie dostaniesz.

Odsiew na rozmowach kwalifikacyjny jest i będzie... tam nie patrzą na uczelnie tylko na to co umiesz i gdzie już pracowałeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jurek9491 tuż "pod" Twoim postem jest już bardzo zbliżony temat. Po co zaśmiecać forum.

 

:idea: Przed napisaniem posta warto przejrzeć forum chociaż po łepkach.

 

Tak, wiem - widziałem tamten temat i nawet chciałem tam napisać, ale uznałem, że nie będę się "podczepiał" autorowi i założę swój wątek.

 

Odsiew na rozmowach kwalifikacyjny jest i będzie... tam nie patrzą na uczelnie tylko na to co umiesz i gdzie już pracowałeś...

 

Czyli najważniejsze są wiedza (praktyka) i doświadczenie? Nie ma tak, że pracodawca zobaczy w CV nazwę szkoły prywatnej i od razu dziękuje kandydatowi? Taki jakby wstępny "odsiew" tych z niby gorszej uczelni?

 

Moim zdaniem, mniej Ci sie znudza studia na uczelni, na której jest lepsze wyposazenie. Pomiary przy 30 letnim czestosciomierzu czy oscyloskopie to męczarnia. :)

 

Myślę dokładnie tak samo ;)

 

 

Aha i jeszcze jedno - lepiej iść w stronę programowania czy teleinformatyki/sieci ?

Edytowane przez Jurek9491

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli najważniejsze są wiedza (praktyka) i doświadczenie? Nie ma tak, że pracodawca zobaczy w CV nazwę szkoły prywatnej i od razu dziękuje kandydatowi? Taki jakby wstępny "odsiew" tych z niby gorszej uczelni?

Liczą się umiejętności i doświadczenie. Kiedyś miałem do czynienia z panią po finansach i rachunkowosci na Uniwersytecie Jagielońskim która miała problem z matematyka na poziomie wczesnego LO. Co z fakultetu i dwóch języków jak się nie ogarnia najprostszych rzeczy przez brak doświadczenia i umiejetnosci samodzielnego myslenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...