Skocz do zawartości
Promil

Duron 1200

Rekomendowane odpowiedzi

Internal Clock 1.2 GHz

Internal Clock Maximum 1.2 GHz

External Clock 66.0 MHz

Upgrade LIF Socket

Capabilities MMX, CMov, RDTSC, 3DNow!, Extended 3DNow!, SSE

Czy każdy Duron ma ustawione External Clock na 66MHz. Jak to zmienić. NIe moge swojego procka podkręcić więcej niż 1236 jak robie odrobine więcej to wisi - może to być wina zasilacza (300W jakiejś nie znanej firmy). Mam zamiar przerobić BIOSa i nie wiem czy mi sie opłaca skoro wyciagam tylko 40 Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do External Clock to chyba zwenętrzne taktowanie procesora i powinno ono być równe 100 MHz, tyle ile taktowanie magistrali systemowej - ale może się mylę. Co do podkręcania to myślę że to wina płyty głównej a nie zasilacza. Mój Duron poszedł max. na 1428 MHz ale niestabilnie. Przy odrobinie szczęścia możesz w dobrych warunkach osiągnąć stabilne 1.4 GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

External Clock 66Mhz to pewnie odczytałeś z 3DMARKA 2001 lub 03 a on podaje bzdury.Na moim Antku2100 tez podaje 66Mhz co jest śmieszne :lol: External Clock u ciebie wynosi 100Mhz. :lol: 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olać ten odczyt. przecież to totalna bzdura. każdy wie że duraki pomykają na 100 a a ntki na 133, lepsze na 166 i 110. co prawda jak ktoś się nudzi to i duraka na 200 puści ale gadamy o serii.

u mnie też był taki odczyt więc to olałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olać ten odczyt. przecież to totalna bzdura. każdy wie że duraki pomykają na 100 a a ntki na 133, lepsze na 166 i 110. co prawda jak ktoś się nudzi to i duraka na 200 puści ale gadamy o serii.

u mnie też był taki odczyt więc to olałem :)

swiete slowa 3d buraki podaja glupoty co do magistralki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Internal Clock 1.2 GHz

Internal Clock Maximum 1.2 GHz

External Clock 66.0 MHz

Upgrade LIF Socket

Capabilities MMX, CMov, RDTSC, 3DNow!, Extended 3DNow!, SSE

Czy każdy Duron ma ustawione External Clock na 66MHz

 

Jakie 66 masz 100mhz :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do External Clock to chyba zwenętrzne taktowanie procesora i powinno ono być równe 100 MHz, tyle ile taktowanie magistrali systemowej - ale może się mylę. Co do podkręcania to myślę że to wina płyty głównej a nie zasilacza. Mój Duron poszedł max. na 1428 MHz ale niestabilnie. Przy odrobinie szczęścia możesz w dobrych warunkach osiągnąć stabilne 1.4 GHz.

Ja tam z D1200 miałem w pełni stabilne 1500MHz (max w windach o 1560MHz) :D Podbij mu napięcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh mnie też podaje 66 a mam 110 dziwne sprawa ale przecież Durki nigdy na 66 nie chodziły. A co do kręcenia to muj dziala na 1240 (bez OC 1GHZ) potem się zawiesza ale to raczej wina zasiłki (Noname235Watt) A tak nieco OT to czy połączenie nurzek od proca w AntkuXP(Palamino) i Durniu (Morgan) jest takie samo chodzi mi o zmiane mnożnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olać ten odczyt. przecież to totalna bzdura. każdy wie że duraki pomykają na 100 a a ntki na 133, lepsze na 166 i 110. co prawda jak ktoś się nudzi to i duraka na 200 puści ale gadamy o serii.

u mnie też był taki odczyt więc to olałem :)

Jakie 100 mój działa na 200 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...