Skocz do zawartości
mystery

Lapciak ~3500 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

W innym temacie na forum pytałem jaka konfiguracja sprzętowa komputera byłaby najlepsza dla mnie. Padły propozycje, żebym zainteresował się laptopem.

 

Wymagania jakie stawiam przed komputerem to: bezproblemowa, wygodna, szybka praca systemu operacyjnego, wydajność pozwalająca na surfowanie po sieci, ogladanie filmów na YT SD i HD bez zająknięcia, moc pozwalająca na programowanie w różnych językach programowania od pierdół po problemy algorytmiczne, bardzo rzadko gry. W zasadzie zainteresowany jestem tylko serią Civilization. O ile z wersją IV nie ma żadnego problemu i działa nawet na kilkuletnich sprzętach, to wersja V już daje zadyszkę nawet najnowszym, wydajnym sprzętom. A grać mam zamiar w obie, chociaż nie liczę na to, że V będzie super szybka.

 

Zatem stawiam na dobry procek, min 4GB ramu, szybki dysk. Karta graficzna może być integra nawet, chociaż lepszą nie pogardzę. Max 13", matryca zapewne w tej cenie nie będzie super jakości, ale nie ważne, bo i tak będzie podłączony do monitora. Stąd ważne, by miał port HDMI.

 

Póki co, to jest jeden model, który mocno mnie zainteresował, ale mało informacji o nim znalazłem w necie (albo szukac nie umiem ;))

 

Notebooki, laptopy, palmtopy, urządzenia mobilne, gps, projektory

 

Coś innego godnego uwagi?

 

Pozdrawiam,

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekki, cienki, w magnezowej obudowie (sztywny), mocny procek, grafika przeciętna - http://www.x-kom.pl/p/70502-notebook-laptop-13,3-asus-u36sd-rx042v-i5-2410m-4gb-500-7hp64-czarny.html

 

Całkiem wydajna grafika i proc - http://www.x-kom.pl/p/68529-notebook-laptop-13,3-acer-as3830tg-i5-2410m-4gb-750-7hp64-nortonlogitech.html

 

14" więc trochę ponad zakres, przy okazji ciężki (2,4kg to ważą lżejsze 15,6"), ale te podzespoły - i7, gt550m, brcombo... http://www.x-kom.pl/p/64623-notebook-laptop-14,1-asus-n43sn-vx068v-i7-2630qm-4gb-750-brcombo-7hp64.html

 

I znów 14", ale za to z matową matrycą i gwarancją NBD 3-letnią, wydajna grafika, i proc - http://www.x-kom.pl/p/67247-notebook-laptop-14,1-dell-vostro-3450-i5-2410m-4gb-500-7hp64x-hd6630-srebr.html

 

Z integrami:

 

Niezła waga, 3 lata gwary i matowa matryca - http://www.x-kom.pl/p/69577-notebook-laptop-13,3-dell-vostro-v131-i3-2310m-4gb-500-7hp64-srebrny.html

 

Solidne wykonanie, dużo alu - http://www.x-kom.pl/p/67844-notebook-laptop-13,3-hp-probook-4330s-i5-2410m-4gb-500-dvd-rw-7pro64.html

 

Ładnie wykonany, sztywna klawiatura - http://www.x-kom.pl/p/64733-notebook-laptop-13,3-samsung-qx311-i5-2410m-4gb-320-7hp64-drukarka.html

Edytowane przez QrVicH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję @QrVicH. Zostańmy jednak przy 13". Ten Asus nie wygląda źle, jednak Acerowi podziękuję. Jak wspomniałem wcześniej, na karcie graficznej nie bardzo mi zależy, gdyż za bardzo grać nie będę. Bez dobrej grafy komp będzie się mniej grzał oraz będzie mnie prądożerny, zatem może być nawet HD 3000 wbudowany w core i5.

 

To może inaczej zapytam, bez dobrej grafy, weźmy pod uwagę procka, 4GB ramu, dysk SSD i jeśli sie da to matryce 1440x900 :)

 

pzdr

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tych komputerach?

 

SMUKŁY Asus U36SD i5-2410M 4GB GT520 10h Windows 7 (1775674354) - Aukcje internetowe Allegro

Laptop DELL V3350 i7 HD6470 4GB 500GB + GRATIS (1786407337) - Aukcje internetowe Allegro

!AS DELL LATITUDE E6320 13 HD 2,6GHz/4/128SSD GW/F (1785053624) - Aukcje internetowe Allegro

 

Bardzo mało jest ofert z dyskiem SSD, ale ta ostatnia jest całkiem niezła. Bolą mnie tylko rzeczy: brak USB 3.0 oraz to, że jest zwyczajnie brzydki :P

 

Vostro 3350 wygląda nieźle, parametry też fajne, brak systemu mi nie przeszkadza, tylko trochę ciężki jak na 13". Gdyby miał SSD to brałbym w ciemno.

 

Asus chyba tylko jako jedyna alternatywa w tej cenie dla Della na Allegro.

 

pozdrawiam

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gabaryty Vostro 3350 to zupełna odwrotność U36SD - Dell ma 8-komorową, wystającą sporo od spodu baterię, przez co postawiony nawet obok 14" 3450 wydaje się większy (jak już kupować mniejsze Vostro to właśnie 3450, ale tam jest jeden minus - nie da się wymienić dysku bez rozbierania całego notka). Ponadto ta i7-ka z aukcji to 2-rdzeniowy model (M a nie QM), więc de facto na co dzień żadna odczuwalna różnica względem i5. Dodatkowo lapek waży dość dużo - ok. 2,2kg z tą powiększoną baterią. Co więcej, temperatury pracy i jego głośność są na kiepskim poziomie.

Dołączona grafika

 

U36SD natomiast, ważąc ok. 1,6kg jest lekki, cienki, a też ma 8-komorowy akumulator. No i ma Optimusa, więc bezproblemowo przełącza grafiki integra<->geforce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Postanowiłem jednak kupić laptopa z dyskiem SSD. Jestem świadomy, że w tej cenie będzie bez zewnętrznej grafiki, ale ona raczej nie jest mi do niczego potrzebna. Wiem, że mógłbym kupić tego asusa i do tego dysk. Jednak, jeżeli kupię laptopa z zainstalowanym systemem to jego wersja "instalacyjna" będzie na partycji recovery. Jeżeli wymienię dysk to raczej ciężej mi będzie zainstalować kupiony system. Chyba, że można "ściągnąć" system, wypalić na płytę i potem użyć tylko swojego klucza, to wtedy mniejszy problem. Ale tego nie jestem pewien.

 

 

 

 

Z drugiej strony, rozsądne pojemności są drogie (120GB min 500zł). Wiem, że da sie kupic Crucial M4 za ~300zł, ale to tylko 64GB. Wydaje mi się, że to trochę za mało.

 

No nic, poczekam jeszcze trochę, może akurat nadaży się okazja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że można "ściągnąć" system, wypalić na płytę i potem użyć tylko swojego klucza, to wtedy mniejszy problem. Ale tego nie jestem pewien.

Dokładnie tak można zrobić :)

 

120GB za 500zł jest powoooolne (jak na SSD), nie ma to sensu. Jak już kupować SSD to coś naprawdę szybkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie kupiłem jeszcze komputera, ale jest to teraz kwestią 2-3 tygodni. Dużo w temacie się nie zmienia, poza tym, że na allegro znaleźć można 2 ciekawe pozycje:

 

1. Dell Latitude E6320 - !AS DELL LATITUDE E6320 13 HD 2,6GHz/4/128SSD GW/F (1832106197) - Aukcje internetowe Allegro

2. HP Probook 6360b - notebook HP 6360b i5 4GB 128GB SSD - LG635EA (1824707536) - Aukcje internetowe Allegro

 

 

Który z tych jest lepszy? Nie mogę się zdecydować w 100%. Jeżeli chodzi o della to z tą serią miałem do czynienia w pracy (koledzy go posiadają) i opinie są o nim dobre. Miałem też możliwość stukania w klawiaturę i jest ona przyjemna, chociaż w pierwszym kontakcie trochę dziwna. Szybko się można jednak do niej przyzwyczaić.

 

Z HP do czynienia nie miałem, więc wypowiedzieć się nie mogę.

 

 

pozdrawiam,

m

Edytowane przez mystery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...