Skocz do zawartości
Komixx

modernizacja kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pare pieniążków które moge przeznaczyc na "turbo"doładowanie kompa.

 

Oto moj config:

cpu: e5200

mobo: dfi x38

gpu: gtx260 216sp

ram: 2gb

dysk: 160gb

zasilacz: corsair 450W

monitor: Viewsonic 19''

 

Na poczatku mysle o dokupieniu ramu, 2gb na W7 to stanowczo za mało chyba :D, druga rzecza jest dysk, jako, że mam juz caly zawalony i na koncu mysle o procku (moze cos pokroju quada albo E8400), od dawna nie siedze w cenach itp. takze mam pytanko czy do 600zł dałoby rade to jakoś skleić, moze byc tak, ze najpierw kupie procka i ramy, zostanie mi cos kasy i jak sprzedam e5200 to dorzuce i kupie dysk.

Prosze o rade.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, no okej, tak więc postąpie. bo dochodze czasami do wniosku, że e5200 ogranicza troche możliwości gtx260

 

podliczyłem wszystko i wyszło około 580zł już z przesyłkami. teraz jeszcze jedno pytanie, jak mam 2gb ramu na 667mhz i kupie 2gb ramu na 800mhz, to czy stanie sie cos z nimi? czy lepiej dokupic 2gb ramu na 667mhz?

Edytowane przez Komixx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj proc, płytę i ram, dostaniesz za te części ok 350 pln.

Będziesz miał do wydania ok 950 pln.

 

Kupujesz taki zestaw:

Intel Core i3 2100 3.1 GHz BOX 401 zł

MSI H61M-E33 (B3) 211 zł

Patriot DDR3 2x2048MB 1333MHz CL9 KH 94 zł

Samsung SpinPoint F3 HD103SJ 189 zł

 

Razem: 895 zł + przesyłka

 

Masz nowszą, wydajniejszą platformę i wszystko nowe na gwarancji.

Edytowane przez Wodzu_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co ? Dalej bedzie miał 2 rdzenie a jak zmieni na q6600 i podkreci to prawie wszedzie ten i3 polegnie.

Jak by juz mial zmieniac całą platforme to lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> am3+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety sprzedaż mobo i reszty nie wchodzi w gre, ponieważ cały czas pracuje na kompie, chce tylko zwiększyć troche jego możliwości, tzn tworzenie grafiki w photoshopie o duzych rozdzielczosciach.

Niestety dysk odpada w tym miesiacu, fundusze sie troche pomniejszyly, takze biore q6600 i 2gb ramu, a co do dysku, to jak moze sie sprzeda e5200 i cos dozbiera to sie kupi. jaka jest teraz orientacyjna cena za q6600? 300zł to nie za dużo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...