Skocz do zawartości
Seril

Problemy z RAM'em

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pewien kłopot z RAM'em, mianowicie system zabiera mi całą pamieć RAM, i zostawia mi ponad 50 MB z 2GB...

Nie mogę zrobić Printscreen'a bo pisze za stacjonarnego, a na laptopie nie mogę włączyć internetu ponieważ od razu tracę cały RAM (50 MB) i zawiesza mi się laptop, w menadżerze zadań wyłączam niepotrzebne aplikacje i inne programy.... ale to co odzyskałem po chwili znowu tracę, bo system to od razu sobie przywłaszcza w rezultacie

to co odzyskałem tracę i dodatkowo zabiera mi jeszcze więcej pamięci i z 50 MB zostaje mi 10MB RAM'u... znalazłem

zdjęcie które pasuje do sytuacji: http://img2.imageshack.us/img2/4789/pamiec.png

jedyna różnica miedzy moim problemem a zdjęciem jest taka że pamieć "wstrzymana" jest większa od "w użyciu "

Chce kupić dodatkową pamieć RAM, ale obawiam się że Windows 7 przywłaszczy sobie nową kość ... i ciągle będę miał

tylko 50MB RAM'u... aktualnie posiadam Kingston PC2-6400 (400MHz) 2GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to niezupełnie problem z RAMem tylko z systemem, a dokładniej zapewne z tym co masz zainstalowane.

Zerknij jak to wygląda u mnie na laptopie z podpisu (4GB RAM, W7 x64)

 

Dołączona grafika

 

Jak widzisz, biorąc pod uwagę Wszystko oprócz "wolnej" pamięci wychodzi sporo ponad 2 GB. Pamięć "wstrzymana" jest do dyspozycji kiedy system jej będzie potrzebował, jedynie w danej chwili przechowuje pliki do których niedawno często się odwoływał i które mogą być mu jeszcze potrzebne (jeśli całkiem minąłem się z prawdą- poprawcie mnie).

 

Po pierwsze jeśli to laptop- to czy masz zainstalowane te wszystkie programiki dostarczone z laptopem (zainstalowane lub na płycie) i czy one uruchamiają się ze startem systemu? Jeśli tak, powyłączaj te zbędne z autostartu, przynajmniej na próbę. ("LOGO WINDOWS"+R wpisz "msconfig" i przejdź w zakładkę uruchamianie)

Czy laptop długo po włączeniu mieli dyskiem?

 

Druga sprawa- przeskanuj jakimś antywirusem komputer sprawdź czy nie ma jakichś nieproszonych gości.

Edytowane przez Verter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avast nie wykrył niczego, a w menadżerze zadań najwięcej używa:

1) svchost - 56 380 K

2) Google Chrome* - 54 361 K

3) Audiodg.exe - 23 713 K

4) Explorer.exe - 22 276 K

 

 

*Google Chrome został włączony, bo brat nie wpuścił mnie na stacjonarnego, ale udało mi się odpisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tych kilku minutach dysk ciągle chodzi dobrze, wyłączenie programów nie ma sensu bo to co odzyskam po chwili tracę i to podwójnie...

Wyłączyłem też niepotrzebne programy kiedy włącza się windows ale to nie niezbyt pomogło, zyskałem tylko trochę RAM'u ale tylko na chwile...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...