Skocz do zawartości
lukasrz

AGOIA-0,18mikrona-jak się kręci??

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko??Mam procka AthlonXP2100+ z serii AGOIA(0,18mikrona Palomino).Na mojej K7S5A kręcić go zamiaru niemam chociarz próbowałem na 2300+ i chodził stabilnie.Mam zamiar zmienic płytę na Asus A7V8X i na niej zabawić się w kręcenie.Ale tak wogóle to chodzi mi o to czy ktoś wie jak kręca się te procki(z serii AGOIA)I ile ewentualnie można z takiego Antka 2100 wycisnać.Dzieki!!! 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W CPU database jakiś gość podkręcił go niby na 3200+ przy napięciu 2,35V ale coś niebardzo chce mi sie wierzyc że ten procek to przeżył.Drugi wynik to 2700+ przy 1,85V.No no nieźle. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasrz--> zanim ktos zamknie topic... polecam przy okazji wymiany mobo zamienic na procka na cos w 0,13 um........

Niewiem po co miałbym go zmieniac na 0,13mikrona skoro ten kręcił by się dobrze(Na moim K7S5A tylko poprzez zmiane fsb poszedł na 2300+,) 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W CPU database jakiś gość podkręcił go niby na 3200+ przy napięciu 2,35V ale coś niebardzo chce mi sie wierzyc że ten procek to przeżył.Drugi wynik to 2700+ przy 1,85V.No no nieźle. 8)

moze i wykrecil ale napewno na fc albo cieklym azocie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale przylkładowo gdybym przekręcił go na 2500+ i przy 65stopniach by sie wieszał to zawsze mozna podniesc jescze napięcie?? 8) Gdyby dało rade na te 2500+ to było by juz nieźle(Ten gość z cpu database dzwignął go podobno na 2700+ zwiększając fsb i tylko napięcie o 0,1V -1,75@1,85V podobno na zwykłym coolerku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedyś Palomino 1800+. Krecilem go do 2100+, bo przy wiekszej magistrali niz jakies tam 150 mi sie nie uruchamial. Wiec go dalem na 148. Nie zmienialem napiecia, bo czulem ze to pewnie przez pamieci. Ale pamietam, ze liczylem alternatywnie przy jakim mnozniku bym przeskoczyl o 4 poziomy i wyszlo mi 2200+ chyba (bo 13,5*20MHz=266MHz). Wiec nawet jak masz slabego kompa (pamieci) to przy procku 2100+ mozesz go wrzucic na 2500+ swobodnie.

 

P.S. Czytam to co napisalem jeszcze raz i juz sie pogubilem wiec juz sam nie wiem czy mam racje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...