Skocz do zawartości
ath

Legend of Grimrock

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

 

Legend of Grimrock Blog

 

Nad Legend of Grimrock pracuje niezależne studio Almost Human Ltd. składające się z czterech weteranów branży, którzy wcześniej pracowali przy takich grach jak Alan Wake i Shattered Horizon. Ekipa postanowiła wypełnić lukę po takich tytułach jak Dungeon Master, Eye of the Beholder, Ultima Underworld, czy Arx Fatalis, przy których zapewne wielu z Was zarwało długie godziny.

 

O Legend of Grimrock nie wiadomo na razie zbyt wiele, ale jak twórcy sami mówią, ma to być produkcja „inspirowana klasycznymi grami RPG, ale nie taka, która byłaby możliwa do zrobienia piętnaście lat temu”. W skrócie – gra zaoferuje najfajniejsze rozwiązania gatunku, ale ubierze je w ciuszki, do których przyzwyczaił nas bieg czasu.

 

Jeśli chcecie zasmakować czym Legend of Grimrock może być obejrzyjcie po prostu powyższy gameplay – mnie ten filmik kupił pierwszą minutą, a fragment ze świetnie animowanym ślimakiem mógłbym oglądać godzinami.

 

Legend of Grimrock ma trafić do sprzedaży pod koniec tego roku w wersji pod Windowsa, komputery z jabłkiem i iOS-a. O istnieniu kolejnych portów zdecyduje zainteresowanie tytułem – oceniając po próbce gra naprawdę na nie zasługuje!

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=_HnTeQFBIq0&feature=player_embedded

 

źródło - Poznajcie Legend of Grimrock - klasycznego dungeon crawlera w oprawie HD - gram.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Co jest najważniejsze, wciąga. Nie chce za bardzo powtarzać tego, co jest zawarte w tej treściwej videorecenzji podanej wcześniej ale pare słów rzekne. Zagadki i odnajdywanie sekretów wraz z postępem w grze robią się coraz trudniejsze, nie polegają już tylko na odnalezieniu obluzowanego kawałka cegły na ścianie. Wymagają też często bardzo szybkich reakcji i wyczucia czasu, ot, taki mały element zręcznościowy. A warto się postarać ze względu na syte przemioty, które można w nich znaleźć. Podobają mi się też modele potworów, pająki są taki jak powinny być - ohydne. Często też można być zaskoczonym atakiem od tyłu co dodaje klimatu. A gra jest klimatyczna, świetne dynamiczne cienie, odpowiedni ambient, odgłosy monstrów zza ściany. Fabuła rozwija się powoli ale rozbudza ciekawość. Generalnie to miła odskocznia od gier nastawionych na akcję, tutaj wydaje się to odpowiednie wyważone, jak dobry miecz ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj doleciałem raptem do drugiego levelu i jestem jak najbardziej "za". Jedyne czego brakuje to porządnego manuala - na początku nie wiadomo co się z czym je. No i fajnie by było w dalszej części gry z kimś pogadać, nawet w tak lipny sposób jak w EoB. Jak na swoją cenę gra warta polecenia każdemu wyjadaczowi Dungeon Masterów & CO :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...