Skocz do zawartości
Aquarium

Dysk zewnętrzny na USB 3.0

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem czegoś większego/szybszego niż obecnie używany Seagate Freeagent 1TB (USB 2.0/Firewire). W grę wchodzi 3.5 calowy dysk, miałby to być kolejny stacjonarny nośnik do backupu. Przeglądam sobie opinie ludków na amazonie czy też neweggu na temat dysków czy to seagate czy WD i włos się jeży na głowie - prawie połowa użytkowników ma problemy z czymś tak prostym w obsłudze jak dysk zewnętrzny Oo ... Pomijając fakt beznadziejnego softu dostarczanego z dyskami i wiecznie jęczącej grupy posiadaczy Apple, można zauważyć że coś jest naprawdę nie halo - USB 3.0 ma już około roku i wciąż tyle problemów technicznych? Recki tych dysków są niby poprawne, a opinie kupujących wręcz przeciwnie.

 

Może ktoś ma i używa któryś z dysków > 1,5 TB na USB 3.0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wszystko - awaryjność i padające hdd to nic nowego - wiadomo że loteria, ale problemy z wykrywaniem, oszczędzaniem energii, czy nawet rozpadające się złącza to już inna bajka.

 

Na przykład Newgg ...

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam co prawda tylko 2,5" 0,5TB WD, ale złego słowa nie mogę powiedzieć. Chociaż u mnie to raczej chodzi okazyjnie, jakiś backup na zdjęcia i to wszystko :wink:

 

Imo ludzie narzekają, bo dysk 3,5" nie służy do noszenia. Dyski 3,5" z założenia mają siedzieć w obudowie i nie mają być taszczone z miejsca na miejsce. To, że ktoś je władował w obudowę i powiedział, że można nosić to nie znaczy, że będzie ok :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Seagate ST2000DL003 w kieszeni Welland ME-740S . Kieszeń nie ogranicza przepustowości dysku - średnio w HDtach miałem jakoś 108 MB/s , na początku dysku zbliżało się do 150 MB/s (dziwne że burst było niecałe 160 MB/s). Czas dostępu jakoś 17 ms - długi ... ale przy magazynie who f... cares. O przenoszeniu między dyskiem wewn. a tą kieszenią nie napiszę, bo dysk systemowy mam wolniejszy (stary grat 300 GB 7200 RPM) i ograniczał transfer. Obudowa jest z aluminium, więc jakoś to ciepło odprowadza. Wyłącznik zasilania z tyłu (pstrykacz analogowy - odcina zasilanie jak trzeba od samej kieszeni ... choć zewnętrzny zasilacz już oczywiście nadal pracuje).

 

Aha - nie trzeba instalować jakiegoś ekstra softu (w sumie to są dyski do których trzeba?). Tylko by dysk był widoczny w systemie trzeba w menedżer dysków windows zrobić "Patrycję" - czyli nic specjalnego.

 

ps. zrobiłem GPT a nie MBR i działa OK

 

ps2. mój OS - Windows 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam czasem taki problem kiedy wybieram opcję "wysunięcia" napędu:

Dołączona grafika

 

... jakaś recepta na to jest? Oczywiście żaden program nie używa dysku, indeksowanie nawet wyłączyłem. System Windows 7 X64, dysk to Seagate 2TB w kieszeni Welland na USB3, podłączonej do portu USB3 z ASRock Extreme 4 P67 , sterowniki do USB etron_usb3_1.00.0000.0104

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może antywirus coś skanuje? U mnie jak się trafi czasem takie coś na dysku USB 2.0 i nie chce odpuścić, to daję restart systemu i odłączam dysk...

 

Wyłączyłem na chwilę antywira (wyłącz ochronę natywirusową i antyspyware), po jego wyłączeniu chciałem odłączyć dysk - nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł Szajsung - jak na pierwsze trzy godziny katowania Truecryptem jest OK - powyłączałem zawczasu wszelkie opcje oszczędzania energii w sterowniku do USB 3.0... Minusem jest krótki kabel USB z kompletu - 70cm starczyło mi na styk. Poza tym jak to Szajsung - cichutki i niegrzejący się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę się do tematu, aby nie tworzyć nowego. Chcę kupić dysk 2,5" na USB 3.0. Mam dylemat. Wziąć Samsunga M2, WD PASSPORT ESSENTIAL EDITION czy PQI H550?? Interesuje mnie rozmiar 500GB. Ma ktoś dysk z w/w listy i mógłby dołączyć test transferów na USB 3.0?? Niestety w necie mało testów jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten test Samsunga M2 widziałeś ? LINK

 

Średni odczyt w okolicach 61MB zapis koło 67MB. Ja mam wersję S2 która też jest na tych wykresach. Z powodu prędkości 7200obr jest bardziej prądożerny więc bez kieszeni lub zasilania np. z huba większość urządzeń typu odtwarzacze multimedialne z USB 2.0 go nie pociągną - u mnie pauzował filmy na Xtreamerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tam 2 porty USB, więc może dałoby się takiego S2 podłączyć??

 

Jak dokupisz sobie kabel w kształcie litery Y to powinno dać radę. Zwróć uwagę, że ten dysk ma łącze mikro USB (LINK) a nie mini. Miałem problem z namierzeniem kabla na szybko, dlatego wziąłem 4 portowego huba 3.0 z zasilaczem i po problemie.LINK Wada jest taka, że dysk jest cały czas pod prądem bo hub nie ma wyłącznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Samsunga już niestety nie dostanę. Obdzwoniłem wszystkie chyba sklepy w moim mieście i już go nie ma. Jakieś propozycje?? Zapomniałem. W MM jest za 369zł, jakaś kpina, a nie cena :D.

 

Sklep internetowy nie wchodzi w grę ?

W bino.pl za 251pln LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...