Skocz do zawartości
Damta6

Zestaw PurePc 2k

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z padaniem mojego komputera chcę go zmodernizować tzn kupić od podstaw nowy. Obudowę mam i dysk oraz napęd też więc te elementy sobie daruję. Na PurePc znalazłem zestaw za 2k ale jak go obetnę z w.w elementów to cena spadnie do 1.7k, więc się zastanawiam czy za tyle samo można dostać coś lepiej/taniej? Dodam że zestawu nie planuję kręcić, za niższa cenę jestem gotów na nieznaczny spadek [minimalny!] wydajności. Dodam że planuję zmienić wysłużonego XP na coś nowszego na co i dlaczego? proszę o odpowiedź. Rzeczone elementy:

 

Procesor: AMD Phenom II X4 955 Black Edition C3 - 395,00 zł

Płyta Główna: Gigabyte 870A-USB3 rev.3.1 - 305,00 zł

Pamięć: GoodRam 4GB 1600 MHz - 110,00 zł

Karta Graficzna: Vertex3D Radeon HD6870 - 69,00 zł

Zasilacz: XFX Core 450W  - 199,00 zł

 

Jeśli taki temat już był to biję czołem, proszę o wskazanie tkaiego z rozwiązaniem, z góry dziękuję. Dodam że to forum przyjemnie się obsługuje.

Edytowane przez Damta6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna Gigabyte GA-970A-UD3 AMD 970/SB950 / USB 3.0 / SATA III / AM3+ / 340 zł

Procesor AMD PHENOM II X4 955 QUAD CORE AM3,125W BE (HDZ955FBGMBOX) / 405 zł

SilentiumPC Spartan HE923 / 65 zł

Asus Radeon HD 6950 DCII 1GB (EAH6950 DCII/2DI4S/1GD5) / 865 zł

Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G) / 73 zł

Zasilacz OCZ StealthXStream 2 600W 80+ SLI PSU 120mm / 219 zł

Razem: 1967 zł

 

Zasilacz możesz również kupić któryś z tych - Mój odnośnik , Mój odnośnik , jeżeli nie planujesz grać w FullHD to grafikę możesz zmienić na tą - Mój odnośnik trochę zaoszczędzisz a wydajność i tak będzie zadawalająca .

 

W zestawie masz porządną płytę - sekcja 8+2 z radiatorem , procek jeden z najlepszych w tej cenie , grafa poradzi sobie z najnowszymi grami , zasilacz ma duży zapas mocy solidna markowa konstrukcja .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym że nie ogarniam paru spraw będę męczył aż mi ktoś to wytłumaczy lub nie, bo w końcu, kto pyta nie błądzi, prawda?

 

1. Po co mi jeszcze jeden wentylator?

2. Różnice między FullHd a "normalną wersją" grafiki na tym monitorze.

3. Możliwości rozbudowy.

4. Rzeczony system z mojego pierwszego postu.

 

 

Uprzejmie proszę o ŁOPATOLOGICZNĄ odpowiedź [bez przesady oczywiście], resztę odpowiedzi na nurtujące kwestie sam postaram się wyszukać lub zapytam później. Z góry dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. dałem inne chłodzenie bo standardowy tzw. Box-owy cooler pod max. obciążeniem jest dość głośny , w szczególnośći w gorące dni może dać się we znaki

 

2. różnica zależeć będzie jeszcze od danej gry , przykładowo w jednej grze między 1900 a np. rozdzielczością 1400 będzie wynosić 10 klatek a w innej 20 kl.

 

3. Gigabyte GA-970A-UD3 bez problemu obsłuży nadchodzące cpu Bulldożery

 

4. WinXP najlepiej zmienić na Win7 64bit , powoli zaczynają ukazywać się gry które mają chodzić tylko pod Win7 np. Battlefield 3 , więc jak zmieniać system to na Win7

Edytowane przez gando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Chłodzenie boxowe jest głóśne i słabo wydajne, może utrudniać podkręcanie procesora.

2. Żadna. Full hd i tak on nie wyświetli więć można przyoszczędzić na karcie graficznej.

3.Płyta główna obsługuje nadchodzące buldożery.

4. Windows xp nie obsłuży nawet 4gb ramu. Obecnie jedyne rozsądne wyjście to windows 7 64 bit, wersja już mniej ważna. Niema się oco obawiać to nie vista ;].Ponadto ze sterownikami do xp pojawiają sie powoli problemy, ponadto jeżeli komputer ma słuzyć do grania brak directx 10 i 11 może byc minusem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1 jeśli nie będziesz kręcił to nie potrzebujesz dodatkowego chłodzenia, ale ten proc przydałoby się podkręcić

 

ad2 hd w nazwie karty nie oznacza pracy w trybie fullhd. od kilku lat serie kart radeon mają oznaczenie zaczynające się od hd, najnowsza seria to hd 6xxx.

jeśli nie będziesz kręcił proca to weź np hd 6870

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam tylko tyle, że w zestawie proponowanym przez gando zmieniłbym zasilacz na XFX Core 550W. Spokojnie starczy do tego zestawu. Ten OCZ to lekko podrasowany Fortron GLN, czyli elektrycznie nic specjalnego, w dodatku ma krótkie kable. XFX ma dodatkowo moduły DC-DC, certyfikat 80+ Bronze, dłuższe kable i ogółem jest lepszą konstrukcją od OCZa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów was pomęczę, coś czytałem już wcześniej, słyszałem ale nadal dostrzegam kilka niezrozumiałych kwestii:

5. Kupienie tego coolera nasuwa mi jedną myśl OC, czy to jest trudne, niebezpieczne, szarpiące nerwy użytkownika etc? [jeśli gdzieś znajdę FAQ to bardzo przepraszam]

6. W artykule na PurePC są ramy 1600 MHz a tu 1333 jakieś zauważalne różnice?

7. Tanie sklepy jakieś polecacie?

 

To że HD w nazwie nie oznacza jej trybu pracy [kara graficzna] to rozumiem, ale lepiej zapytać niż się męczyć nie wiedząc o tym za wiele.

Edytowane przez Damta6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bring Up My Post

Z ciekawości kolejne dwa pytania:

7. Czy ten zestaw pociągnie najnowsze gry na płynności więcej niż 30fps przy max detalach?

8. Polecacie jakiś tani dysk SDD mobilny, demonem prędkości nie musi być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro przyoszczędzisz na grafice, bo do tego monitora nic więcej niż 6850/GTX 460 bym nie pakował, to wystarczy Ci na Cruciala M4 64 GB. Na pewno da sporego kopa jeśli chodzi o ładowanie systemu czy wygoda na nim. Napisze tylko tak, że nie wyobrażam sobie pracy na systemie postawionym na zwykłym HDD. Przynajmniej bez dbania o porządek i defragmentacji. Tu w przypadku SSD nie musisz się martwić że system po paru miesiącach zacznie "mulić" Aplikacje będą się ładować mniejwięcej tak samo szybko. Czyli praktycznie co kliknięcie ;)

 

 

Crucial m4 64GB (CT064M4SSD2) - Ceneo.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...