Skocz do zawartości
ClareS

Gf4 ti 4200 + 8RDA czy Radeon 9500pro ? ? ?

Rekomendowane odpowiedzi

jesli chodzi o sam wynik w 3marku (i o gierki) to lepiej radzia 9500pro. twoj grzejnik powinien sobie z nim poradzic.

 

zmiana plyty ci wiele nie da, bez zmiany proca bez sensu. mozesz ewentualnie zastanowic sie nad samym 4200, a dopiero potem kupic plyte+procesor+pamiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co lepiej kupić Gf 4 Ti 4200 (Winfast) i płyte 8RDA czy samą karte grafiki (Radeon 9500pro od FIc'a)  :?:

grafe + mobo zdecydowania nie ma sie nad czym rozwodzić jezeli to dla ciebie przesiadka z ecszita na 8rda i mx200 na ti4200 ...kosmos

 

P.S przydala by sie tez wymiana pamieci no i proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez jestem za mo'bo jak juz wczoraj gdzies pisalem duron + rda i dobre pamieci zamiata, nie mam za bardzo czym testowac (no dopra nie kce mi sie) ale wynik na pewno bedzie niezly dobra plyta to podstawa i ja tez mam ti4200 wiec polecam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ci z R9500PRO jak reszta twojego sprzętu to poraszka, nie poczujesz w połowie mocy tej karty na takim sprzecie z takimi pamiatkami szczególnie nie w mówiąc o tej płycie :twisted: procek nie jest jeszcze strasznie zły ale dla tego Radka to posowała by wymiana na 1700+ no i pokręcenie go. A przez ten czas niczym uzbierasz na mobo + proc + pamiątki to ten radek bedzie 2x tańszy 8) a płyty i procki nie tanieją szczególnie że zaczyna brakowac XP 1700+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z większością odpowiedzi w tym topicu :) Dla mnie jak chcesz coś zmieniać w kompie i nie tracić za dużo kasy to:

1) Zainwestuj w grafę najlepiej 9500 PRO (Obsługa DirectX 9 , mały spadek przy włączonym AAx4 i anizotropowym x16 w porównaniu Z GF4200)znacznie dla mnie lepsza grafa niż 4200

 

2)Zmień pamięci na 512 ddr 333

 

To za tą kasę co chciałeś kupić GF4200 i epoxa

 

A w przyszłości

 

3) zmiana proca (szkoda że nie będzie już antków 1700 :( )

 

4)zmiana płyty

 

 

Nie słuchaj takich :) którzy mówią że sprzęt w połowie nie będzie wykorzystywany .SIS 735 to był swego czasu bardzo wydajny chipset.Jeżeli nie masz zwiech ,resetów biosa to zostaw na razie tą płykę bo zmiana zbyt dużo ci nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z większością odpowiedzi w tym topicu :)  Dla mnie jak chcesz coś zmieniać w kompie i nie tracić za dużo kasy to:

1) Zainwestuj w grafę najlepiej 9500 PRO (Obsługa DirectX 9 , mały spadek przy włączonym AAx4 i anizotropowym x16 w porównaniu Z GF4200)znacznie dla mnie lepsza grafa niż 4200

 

2)Zmień pamięci na 512 ddr 333

 

To za tą kasę co chciałeś kupić GF4200 i epoxa

 

A w przyszłości 

 

3) zmiana proca (szkoda że nie będzie już antków 1700 :( )

 

4)zmiana płyty

 

 

Nie słuchaj baranów którzy mówią że sprzęt w połowie nie będzie wykorzystywany .SIS 735 to był swego czasu bardzo wydajny chipset.Jeżeli nie masz zwiech ,resetów biosa to zostaw na razie tą płykę bo zmiana zbyt dużo ci nie da.

no wlasnie swego czasu :/

ladowac r9500pro do tego co ma teraz to bedzie porazka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z większością odpowiedzi w tym topicu :)  Dla mnie jak chcesz coś zmieniać w kompie i nie tracić za dużo kasy to:

1) Zainwestuj w grafę najlepiej 9500 PRO (Obsługa DirectX 9 , mały spadek przy włączonym AAx4 i anizotropowym x16 w porównaniu Z GF4200)znacznie dla mnie lepsza grafa niż 4200

 

2)Zmień pamięci na 512 ddr 333

 

To za tą kasę co chciałeś kupić GF4200 i epoxa

 

A w przyszłości 

 

3) zmiana proca (szkoda że nie będzie już antków 1700 :( )

 

4)zmiana płyty

 

 

Nie słuchaj baranów którzy mówią że sprzęt w połowie nie będzie wykorzystywany .SIS 735 to był swego czasu bardzo wydajny chipset.Jeżeli nie masz zwiech ,resetów biosa to zostaw na razie tą płykę bo zmiana zbyt dużo ci nie da.

wcale nie musisz sie zgadzac z wypowiedziami roznych osob w/g ciebie takie rozwiazanie jest lepsze ale kolego nie wyzywaj ludzi od baranow bo ktos kto ma inne zdanie na ten temat moze to samo powiedziec o tobie. A poza tym to troche ci sie dziwie przeciez 9500 nie jest na tyle lepszy od ti4200 zeby ladowac w niego 300 pln wiecej podczas gdy koles kupi swietna mobo I super grafe ktora na dzien dzisiejszy radzi sobie spoko z kazda gra. Do mobo kupi w niedlugim czasie dokupi pamiec popedzi proca i zaloze sie ze sprzet bedzie bardziej wydajny w 3d niz wtedy gdy kupilby samego 9500 i jezdzil na ECSie

 

Wracajac do glownego watku jak juz napisalem wymienialbym mobo ale pomysl nad takim oto rozwiazaniem kupic porzadne pamieci DDR400 lub 333 (twinmos sa OK) a zamiast tego ti4200 wrzucic radka 9100 i tyle mysle ze to byloby najkorzystniejsze rozwiazanie. Proca na epoxie bys popedzil grafe bys mial bardzo OK (minimalnie wolniejsza od ti4200 a o ile tansza) na dzien dzisiejszy sprzet w swiat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm Radek 9000 musial bybyc niezle podkrecony zeby byl minimalnie gorszy od gf 4 4200

no z tym minimalnie to moze troche przesadzilem ale nie wiele :D roznica ta jednak zaciera sie bardziej w 4xAA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z większością odpowiedzi w tym topicu :)  Dla mnie jak chcesz coś zmieniać w kompie i nie tracić za dużo kasy to:

1) Zainwestuj w grafę najlepiej 9500 PRO (Obsługa DirectX 9 , mały spadek przy włączonym AAx4 i anizotropowym x16 w porównaniu Z GF4200)znacznie dla mnie lepsza grafa niż 4200

 

2)Zmień pamięci na 512 ddr 333

 

To za tą kasę co chciałeś kupić GF4200 i epoxa

 

A w przyszłości 

 

3) zmiana proca (szkoda że nie będzie już antków 1700 :( )

 

4)zmiana płyty

 

 

Nie słuchaj baranów którzy mówią że sprzęt w połowie nie będzie wykorzystywany .SIS 735 to był swego czasu bardzo wydajny chipset.Jeżeli nie masz zwiech ,resetów biosa to zostaw na razie tą płykę bo zmiana zbyt dużo ci nie da.

 

I kto to mówi oczywiście posiadacz owej zajebi..stej płytki zresztą kazdy chwali co ma zamiast dobrze doradzić, spoko widze ze masz pojecie Athlon + SDRamy to jest porażka bo każdy wie żeby Athlon rozwinoł skrzydła musi mieć ddr szczególnie do takiej grafy, a co do płyty to nie widziałem większego szajsu sam mialem, jak i 5 moich kolegów i o dziwo kazdy w przeciagu 2 miechów pozbył sie jej... dlaczego ?? pewnie dlatego że była taka zaje..byscie wydajna i bez awaryjna no i mozna było na niej tak podkręcać, że .... :lol: Ale co tam zaraz mi powiesz że jestem "baranem" a płyta jest jedna z najlepszych i takie tam ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może tu z kolegą sie troche nie zgodze :D bo kupować R9000 to nie ma sęsu jak za 30-40zl więcej można kupić R9100 czyli R8500 a to jest juz róznica bo R9000 wysiada kompletnie przy GF4 TI4200 a R8500 nie wypada całkiem żle 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO może tu z kolegą sie troche nie zgodze  :D  bo kupować R900 to nie ma sęsu jak za 30-40 zł można kupić R9100 czyli R8500 a to jest juz róznica bo R9000 wysiada kompletnie przy GF4 TI4200

nie nie sorki chlopaki oczywiscie myslalem o R9100 poyebalem cyferki i nawet nie spojrzalem na co odpowiadam :lol: za bardzo sie rozpedzilem :) juz sie poprawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi aby kogoś obrażać ale stwierdzenie, że sprzęt będzie wykorzystywany w połowie możliwości jest dla mnie idiotyczne.

 

Włącz AAx4 FSAAx16 na titanium i radku 950PRO a zobaczysz kolosalną różnicę a na dokładkę odpal marka 2003.

 

Na dzień dzisiejszy Gf4 jest dobrą kartą ale z mizerną przyszłością

 

Zgodzę się do różnicy w cenach 300 zyli to jednak trochę za dużo.

Zamiast tego 9000 proponuje 9100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi aby kogoś obrażać ale stwierdzenie, że sprzęt będzie wykorzystywany w połowie możliwości jest dla mnie idiotyczne.

 

Włącz AAx4 FSAAx16 na titanium i radku 950PRO a zobaczysz kolosalną różnicę a na dokładkę odpal marka 2003.

 

Na dzień dzisiejszy Gf4 jest dobrą kartą ale z mizerną przyszłością

 

Zgodzę się do różnicy w cenach 300 zyli to jednak trochę za dużo. 

Zamiast tego 9000 proponuje 9100

mysle ze tutaj raczej chodzilo o to ze jesli kupi 8rda i ti4200 to faktycznie wykorzysta mozliwosci na maksa do tego jakies dobre memorki proc do o/c chlopie zaden sis735 + R9500 nie ma z taka mszyna szans ;) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z większością odpowiedzi w tym topicu :)  Dla mnie jak chcesz coś zmieniać w kompie i nie tracić za dużo kasy to:

1) Zainwestuj w grafę najlepiej 9500 PRO (Obsługa DirectX 9 , mały spadek przy włączonym AAx4 i anizotropowym x16 w porównaniu Z GF4200)znacznie dla mnie lepsza grafa niż 4200

 

2)Zmień pamięci na 512 ddr 333

 

To za tą kasę co chciałeś kupić GF4200 i epoxa

 

A w przyszłości 

 

3) zmiana proca (szkoda że nie będzie już antków 1700 :( )

 

4)zmiana płyty

 

 

Nie słuchaj baranów którzy mówią że sprzęt w połowie nie będzie wykorzystywany .SIS 735 to był swego czasu bardzo wydajny chipset.Jeżeli nie masz zwiech ,resetów biosa to zostaw na razie tą płykę bo zmiana zbyt dużo ci nie da.

 

I kto to mówi oczywiście posiadacz owej zajebi..stej płytki zresztą kazdy chwali co ma zamiast dobrze doradzić, spoko widze ze masz pojecie Athlon + SDRamy to jest porażka bo każdy wie żeby Athlon rozwinoł skrzydła musi mieć ddr szczególnie do takiej grafy, a co do płyty to nie widziałem większego szajsu sam mialem, jak i 5 moich kolegów i o dziwo kazdy w przeciagu 2 miechów pozbył sie jej... dlaczego ?? pewnie dlatego że była taka zaje..byscie wydajna i bez awaryjna no i mozna było na niej tak podkręcać, że .... :lol: Ale co tam zaraz mi powiesz że jestem "baranem" a płyta jest jedna z najlepszych i takie tam ....

Nie kojarzę twojego wątku Athlon z sdramami(Ja nic takiego nie polecałem wręcz odwrotnie :wink: ) :lol:

 

Jak byś czytał uważnie to byś doczytał

Jeżeli nie masz zwiech ,resetów biosa to zostaw na razie tą płykę

Jeżeli nie ma problemów z tą płytą to wczym problem zmieni ją na jakiegoś nforca i co wydajność wzrośnie mu o ok 10-15% za cenę co najmniej 300 zyli :lol:

Jak pasjonuje kogoś aby być pierwszym w jakimś benchu t oniech inwestuje

 

A co do kręcenia zobacz w podpis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi aby kogoś obrażać ale stwierdzenie, że sprzęt będzie wykorzystywany w połowie możliwości jest dla mnie idiotyczne.

 

Włącz AAx4 FSAAx16 na titanium i radku 950PRO a zobaczysz kolosalną różnicę a na dokładkę odpal marka 2003.

 

Na dzień dzisiejszy Gf4 jest dobrą kartą ale z mizerną przyszłością

 

Zgodzę się do różnicy w cenach 300 zyli to jednak trochę za dużo. 

Zamiast tego 9000 proponuje 9100

mysle ze tutaj raczej chodzilo o to ze jesli kupi 8rda i ti4200 to faktycznie wykorzysta mozliwosci na maksa do tego jakies dobre memorki proc do o/c chlopie zaden sis735 + R9500 nie ma z taka mszyna szans ;) :D

No z r9500 to napewno nie wygra :wink: :P

 

Bardziej mi chodzi o aspekt z włączonym AA i FSAA bez tych bajerów nawet moja karta nie ma się czego obawiać przez najbliższy rok (no może DOOM3 :wink: )

 

Ja doradzam tylko cena/wydajność a nie tylko wydajność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak bym zmienial mobo to jeszcz emi dochodza ramy, na które musaialbym wydać jakies 300zl (400mhz)  :roll:

a kto powiedzial ze od razu musisz miec 512 na poczatek kupisz 256 (Twinoms - 180 pln) a za pare dni tygodni dokupisz druga koche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...