Skocz do zawartości
Bujakashi

Plyta pod AM3 (Phenom955) + RAM 600zl max

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Spalila mi sie plyta z podpisu (Gigabyte GA-Ma770-DS3), mam nadzieje ze Phenom zyje (szukam serwisu ktory sprawdzi, bo cos niechetni).

 

Zakladam, ze jest ok czyli Phenom 955 na pokladzie, pamieci DDR2 GEIL Black Dragon 4GB /800MHz/.

 

Mysle, ze sprzedam ram i kupie DDR3 1600- np. na Allegro Kingstony za ok 130 4GB (tyle mi raczej wystarcza).

 

Moze macie jakies propozycje co do plyty/pamieci ?

 

Sklep w miescie to Komputronik, ale nie jest to priorytet, moze byc cos cenowo z Allegro, rowniez uzywki, chodz sklanialbym sie ku nowych. Fundusz max 600 zl za plyte i ram.

 

Z gory dzieki za pomoc i pozdrawiam

 

ps. Kupilem Fortisa, po wsadzeniu z plyty poszedl niezly dym w okolicach wtyczki 24PIN - nie wiem w sumie co bylo przyczyna. Poki co sprawdzony jedynie zasilacz (Corsair 450 z podpisu) - dziala ;)

Edytowane przez Bujakashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupujesz nowy ram to nie kingston - raz że 130 zł to dużo za 4 GB , Goodramy 4 GB DDR3 1 333 mhz* można mieć za 78 zł .

 

Płyta to Asrock 880GM/U3S3 za 291 zł .

 

Ceny z techplanet.pl

 

* - Szybsze ramy są nie potrzebne , różnica wydajnościowa nie wielka a prawie 2x taniej .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupujesz nowy ram to nie kingston - raz że 130 zł to dużo za 4 GB , Goodramy 4 GB DDR3 1 333 mhz* można mieć za 78 zł .

 

Płyta to Asrock 880GM/U3S3 za 291 zł .

 

Ceny z techplanet.pl

 

* - Szybsze ramy są nie potrzebne , różnica wydajnościowa nie wielka a prawie 2x taniej .

 

Dziekuje za szybka odpowiedz, rozumiem ze chodzi o plytke 880GMH/U3S3 ?

 

Dobrze wiedziec, ze wudajnosciowo 1600 sa nieoplacalne. Zatem wezme 1333.

 

Dodam jeszcze, ze dzwiekowa bedzie wymieniona na prawdopodobnie XtremeMusic, takze slot PCI sie przyda (5770 zaslanial w mojej poprzedniej jeden ze slotow).

 

Ktos ma jeszcze jakas propozycje (grafika zintegrowana nie jest potrzebna, wiec moze cos bez znajdzie sie w tej cenie ~300-400 zl lepszego). Ewentualnie moze ktos jeszcze wesprze proponowany sprzet swoim glosem :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Bujakashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna Gigabyte GA-990XA-UD3-391,00 zł

Płyta główna Gigabyte GA-970A-UD3-340,55 zł

Pamięć A-Data GAMING 2x4GB, 1600MHz DDR3, CL9, Radiator (AX3U1600GC4G9-2G)-174,61 zł

Pamięć Good Ram GR1333D364L9/8GDC-142,00 zł

morele.net

jak masz w planie CrossFireX bierz pierwszą, obie mają sekcje zasilania 8+2

ta płytka co zaproponował reyden jest tu trochę tańsza

Edytowane przez alin06
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałeś zwalić coś z montażem backplate Fortisa i zrobić zwarcie.

Sprawdzałeś czy płyta działa po zdemontowaniu fortisa i założeniu boxa? Był kiedyś przypadek, że ktoś przykręcił płytę bez dystansów do blachy i mimo, że poszedł dym to wszystko działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałeś zwalić coś z montażem backplate Fortisa i zrobić zwarcie.

Sprawdzałeś czy płyta działa po zdemontowaniu fortisa i założeniu boxa? Był kiedyś przypadek, że ktoś przykręcił płytę bez dystansów do blachy i mimo, że poszedł dym to wszystko działało.

 

Watpie, sprawdzalem i odstaje od obudowy + byly te "tekturowe" podkladki.

 

Swoja droga jak DLA MNIE Fortis ma badziewne mocowanie wentylatora.

 

Odpalilem komputer, widzialem ze wentylator chodzi bardzo wolno, wiec odrazu power (okolice pierwszego screena z BIOSu), w tym momencie buchnelo dymem jak z piekarnika w ktorym z pizzy spadl ser (mega dymu).

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Efekty koncowe widac na zdjeciach.

Narazie udalo mi sie pozyczyc komputer, chodzi na moim zasilaczu tyle ze wtyczna 20 pin a nie 24 (patrzac na zdjecia plyty widac ze poszlo w okolicach zlacza i teraz mam dylemat czy dawac gdzies do serwisu by podlaczyli sobie pod 24- dla pewnosci ze te 4 niepoldaczone nie narozrabialy- ale watpie).

 

Znajomy sprawdzil mi pamieci, sa sprawne.

 

Nie moge za to znalezc zadnego serwisu, ktory by chcial mi sprawdzic procesora (w tym 2 najwieksze w miescie), bo twierdza ze nie maja plyt z takim socketem ! AM3 :D

 

Poki co ciesze sie, ze mam pozyczony sprzet na ktorym moge spokojnie poczytac w co zainwestowac... jesli proc caly, chyba zdecyduje sie na Gigabyte'a, bo od zawsze mialem ich plyty i mimo, ze czasem chipsety lubialy sie grzac nie narzekalem (a przyzwyczajenie robi swoje), chodz z drugiej strony z Geforca przesiadlem sie z duzymi oporami na 5770 i jestem bardzo zadowolony :)

 

Taki troche offtop, ale sam jestem ciekaw co poszlo nie tak... no i wciaz licze na kolejne propozycje :)

Edytowane przez Bujakashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep: Cyberion, jako jeden z 2 na bodajze 6-7 sklepow/serwisow w miescie zgodzili sie sprawdzic procesor, do tego od reki i skasowali 10 zl.

Poniewaz ceny maja jak z neta+przesylka to miejsce zakupu nowych podzespolow bylo oczywiste :)

 

Wybralem zgodnie z poleceniem:

 

reyden - Goodram 4GB 1333 (75zl w jednej kosci, moze pozniej dokupie kolejna)

alin06 - GA-990XA-UD3 (391zl - stwierdzilem, ze doloze te 30zl zamist 970, a przyzwyczajenie do Gigabyte'a zrobilo jednak swoje)

 

Mam nadzieje, ze obejdzie sie bez fajerwerkow i wszystko bedzie smigac, trzymac kciuki i pozdrowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...