Skocz do zawartości
zeciak

Wymiana procka + pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zastanawiam sie nad wymiana procka w moim zestawie:

 

mobo: Gigabyte MA770T-UD3P

procek: AMD Athlon II X4 620 @ 3.2

ram: DDR3 2x2GB PC12800 1600MHz Kingston HyperX

hdd: Samsung F3 500 Gb

zasilacz: be quiet! Straight Power E6-500W

grafa: Gigabyte Radeon HD4890 1GB

 

Gram na rozdzialce 1920x1080

 

Procek ktory mam na oku : AMD Phenom II X4 955 Black Edition C3, oczywiście w gre wchodzi OC.

 

Po zakupie kompa, gralem na monitorze 17" i wszystko chodzilo bardzo dobrze, po tym jak przesiadlem sie na 22" musialem podkrecic procka aby wydajnosc byla zadowalajaca.

I teraz pojawia sie pytanie, czy poczuje jakas wieksza roznice ? A moze lepiej zroboie inwestujac w dysk ssd? I na koniec jeszcze jedno pytanko, mianowicie czy warto dolozyc kolejne 4gb ramu ?

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Edytowane przez zeciak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalna zasada jest taka, ze im wyzsza rozdzielczosc tym wiekszy nacisk jest kladziony na moc przerobowa karty graficznej(w grach).

Jakie zastosowanie masz na mysli? Jesli gry to jakie konkretne tytuly?

 

Glownie chodzi mi o jak najlepsza poprawe wydajnosc w grach (gram praktycznie we wszystko). Chcialbym pograc bez stresowo w zblizajacy sie duzymi krokami battlefield 3( jestem swiadom, ze na tym setupie na fajerwerki nie mam co liczyc). Mam rozumiec, ze lepiej zrobie inwestujac w nowa karte graficzna? Wracajac do tego co napisalem w pierwszym poscie, naprawde znaczny byl przyrost wydajnosci po tym jak podkrecilem procka, stad pomysl z wymiana procka na AMD Phenom II X4 955.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...