Skocz do zawartości
lanryna

Pewnie nie ten dział ale nie wiem gdzie zapytac...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam procka Phenom II x4 unlocka :) podobno dobra sztuka heheh :) kręciłem go dzisiaj na powietrzu i osiagnołem 4256.1 stabilne na Vcore 1.56 i tu pojawia się pytanie gdzie moge dostać takie zabawki jak Wy macie:)??? to znaczy nie wiem czym chłodzicie ciekły azot lub suchy lód czy co tam... Sory za to pytanie ale nie wiem gdzie mam to umieścić :( powietrze już nie daje rady żeby coś z niego wycisnąć więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Em. Nie napisałeś co to za model, jak na chłodzenie powietrzne na fenomie to 4256MHz to bardzo dużo - jeżeli stabilny.

Chcesz więcej, zainwestuj w chłodzenie wodne, ewentualnie jednorazowo w butle z ciekłym azotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki wielkie chłopaki:) nie zamykajcie tego ok??? jak bym coś potrzebował to tu napisze ok???? moge liczyć na waszą pomoc w sprawie tego chłodzenia???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiem o tym doskonale:) chce sprawidzić na jak dużo stać ten procesor rekordu zadnego pewnie nie pobije ale tak sam dla siebie i dla forum zeby pokazać ile ten procek moze po odblokowaniu rdzeni:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz jakie koszty są tego .

 

DI czy LN2 to nie jest tania zabawa - o ile jeszcze z DI wyjdzie taniej - 200-300 zł za kontener , ~ 50 zł za suchy lód ; izolacja ( np. armaflex ) to kwestia kilku zł z mb , nie wiem jak reszta .

 

Z azotem gorzej - o ile sam kontener może być ten sam , cena LN2 za litr też nie wielka - 1-2 zł zależy od źródła , gorzej z pojemnikiem do jego przechowywania - od 500 zł wzwyż .

 

Do tego dochodzi odpowiednie przygotowanie procka i płyty - płyta musi być cała zaizolowana aby skraplająca się woda jej nie uszkodziła .

 

Jak masz mało kasy i/lub nie masz zdolności manualnych to może sobie odpuść .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak chce sie bawićw to;) może nie odrazu kupie sobie ten kontener na procka czy tam tube :) ale chce spróbować może coś mi wyjdzie z tego:)

 

z tego co się orientuje to kontener bedzie drogi:( a suchy lód moze kuzyn z uczelni załatwi:)

Edytowane przez lanryna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...