Skocz do zawartości
kaczy1217

Router z 3G i Load Balancingiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Słaby mam dostęp do DSL'a z TP i tym samym tylko 1 Mb/s, więcej na razie się nie da, chcę dołożyć do tego modem 3G. Fajnie jakby dało się te przepustowości zsumować i puścić po wifi. Czy tańsze routery to zrobią? Tańsze mam na myśli ok 300-400 zł. Bo takie z rasowym Load Balancingiem jak np Draytek Vigor 2920N kosztują już ładnych parę stówek (oczywiście też wchodzą w grę), ale nasuwają mi się też pytania:

1) Czy Load Balancing działa również z modemem 3G i wtedy pasmo z modemu 3g i mojego ISP zsumują się? Czy w takiej konfiguracji modem 3G będzie robił tylko jako backup? Czyli gdy skończy się jedno pasmo, modem 3G wspomoże go swoim?

2) Przeciwieństwo pierwszego pytania: czyli czy LB działał będzie jak trzeba tylko gdy podłączymy dwóch kablowych ISP do routera? Ww. sprzęt oczywiście jest wyposażony w 2 WANy.

 

Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Zwykłe routery nie obsługują LB - albo net jest ciągnięty z 3G albo z WAN'a, ale... od czego alternatywne oprogramowanie ;) na tomato jest dualwan, a na openwrt'ka - multiwan...

Czyli przykładowo taki TP-Link TL-MR3420 (ma USB i "wymienne" oprogramowanie), spokojnie może takową funkcję realizować (bez zmiany leci albo po WAN'ie albo po 3G)...

 

2) Akurat rodzaj podłączenia nie ma znaczenia - kwestia odpowiedniego sprzętu, ale faktycznie - do realizacji równoważenia obciążenia, potrzebne są co najmniej dwa łącza...

Edytowane przez wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...