Skocz do zawartości
Grimlock

Aero2 - bezplatny dostęp do Internetu w technologii TD-LTE i HSPA+

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zapytać Was czy korzystaliście z tego operatora:

 

http://www.aero2.pl/index.htm

 

Niby bezpłatny, ale za kartę SIM trzeba dać 55 zł depozytu :razz:

 

Czy jest ta oferta wogóle godna uwagi? Jak jest z jakością połączeń, transferami, rozłączaniem etc.?

 

Lista zgodnych modemów:

 

Aero2 - zestawienie zgodnych modemów

 

Testy użytkowników:

 

Aero2 - bezpłatny dostęp do Internetu - testy - jdtech.pl

 

Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja] :: Forum bez kabli

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawka: według nowego regulaminu (jdtech - info o zmianach w regulaminie) już tylko 20 PLN, a za dodatkowe 7 PLN przyślą ci pocztą, o ile czekając na kartę się nie zestarzejesz - od 11 sierpnia nie wydali żadnej karty, a zapowiadana dostawa kart (jak zwykle pewnie jedynie kilkaset sztuk) jest na 9 września.

Edytowane przez jakubd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać Was czy korzystaliście z tego operatora:

 

http://www.aero2.pl/index.htm

 

Niby bezpłatny, ale za kartę SIM trzeba dać 55 zł depozytu :razz:

 

Czy jest ta oferta wogóle godna uwagi? Jak jest z jakością połączeń, transferami, rozłączaniem etc.?

 

Lista zgodnych modemów:

 

Aero2 - zestawienie zgodnych modemów

 

Testy użytkowników:

 

Aero2 - bezpłatny dostęp do Internetu - testy - jdtech.pl

 

Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja] :: Forum bez kabli

 

Ja korzystam od jakiegoś czasu i ogólnie fajna sprawa. Polecam stronkę kolegi Jakuba, sporo info na temat aero2. :]

Transfery stabilne, co godzinę zrywa połączenie i trzeba się od nowa zapiąć, testowane głównie w wawie i na obrzeżach, ogólnie necik daje radę. :]

 

Kuba jak to jest, da radę odzyskać tą "nadpłatę" 35zł czy tylko oddanie karty i zamówienie nowej wchodzi w grę ? Bo jak tak to bez sensu czekać nie wiadomo ile na kolejną. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie strona Jakuba jak na razie to bardzo dobra skarbnica wiedzy na temat LTE. Przejrzałem listę modemów i niestety mój jest niezgodny. Ale może znajdę jakiś niedrogi: HSDPA kategorii 10, na nową i starą kartę, ale to dopiero po otrzymaniu SIMa :)

 

Jakie transfery osiągacie na dzień dzisiejszy w Warszawie?

 

A to rozłączanie się połączenia jest co godzinę od nawiązania połączenia czy według godzin zegarowych?

 

PS. Huawei E367 spełnia wszystkie wymagania i w miarę przystępny cenowo - można używany kupić poniżej 200 zł. Generalnie wolałbym coś na ExpressCard lub MiniPCI ale to już większy wydatek jak na testy ;)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jakubd

 

w zeszłym tygodniu puściłem im przelew i wysłałem emaila, jest szansa żeby w ramach depoztytu 55zł wysłali mi kartę pocztą ? Pisał ktoś do nich emaila w związku z tym ?

 

Druga rzecz - na stronie pisze że OPTION GTM382E mPCI-E, MO0401; wersje GTM382W (MO0402) i GTM 382AWS (MO0407) są niezgodne; modem montowany w Nokia Booklet 3G - trzeba rozebrać booklet'a i sprawdzić którą mamy wersje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacja dla Zainteresowanych którzy złożyli zamówienie na Bezpłatny Dostęp do Internetu i nie odebrali karty SIM do dnia 31.08.2011r.

 

W związku z wprowadzeniem dnia 01 września 2011r. nowego Regulaminu Bezpłatnego Dostępu do Internetu osoby, które wpłaciły Depozyt w dotychczasowej wysokości i nie odebrały do dnia 31.08.2011r. karty SIM, są uprawnione do otrzymania nadpłaty Depozytu, czyli różnicy pomiędzy kwotą wpłaconą a obowiązującą od dnia 01 września 2011r. W celu otrzymania zwrotu nadpłaty Depozytu należy do dnia 30 września 2011r. złożyć wypełniony wniosek w siedzibie Spółki lub wysyłać go na adres bezplatnyinternet@aero2.pl Informujemy, że do otrzymania nadpłaty Depozytu uprawnione są osoby które wpłaciły Depozyt i nie odebrały karty SIM do dnia 31 sierpnia 2011r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grimlock - dobry cytat ze strony Aero2, ale nie wyjaśnia problemu Raptora. Spróbuję się skontaktować z Aero2 i zapytać. Może osobiście się tam udam.

Mam swój komercyjny zestaw LTE i będę pisał, jak mi idzie testowanie. Na razie jestem zadowolony - działa szybciej i stabilniej, niż Speed1000.

Co do modemów pod UBDI to najlepiej kupić chyba Sierra Wireless 307 - ten E367 ma strasznie delikatne złącze USB.

 

Raptor: Mam kilka raportów od Bookletowców, którzy mają je z polskiej dystrybucji - wszystkie powinny działać bez problemu z nowymi kartami UBDI. Z resztą wzmianka o tym jest w tabeli (troszkę ją przed chwilą poprawiłem, żeby była bardziej oczywista).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj i dziś użytkownicy Aero2 raportują podniesienie prędkości downloadu do 512Kbit/s i uploadu do 256Kbit/s. Chociaż zdarzają się przypadki 300, 390, 490Kbit/s dla uploadu podczas testów na speedtest.net. Takie parametry pozwalają na wmiarę komfortowe przeglądanie stron. Z youtube już tak łatwo nie będzie. Ale jest za darmo przez prawie trzy lata - więc who cares? ;)

 

Zaopatrzyłem się na tą okazję w Huawei'a E3131 (129 zł ze starterem POnK 1GB). Żwawo przełącza się na tryb HSPA (stary modem E176 często wymagał restartu, nie mogąc przełączyć się na wyższy tryb przy słabym zasięgu). Utrzymuje stabilne połączenie przy jednej kresce lub nawet na skraju "braku zasięgu". Radzi sobie lepiej niż niezły Huawei 173, nie wspominając nawet nie o starszych konstrukcjach E176 czy E122.

Nowy modem o dziwo poprawnie współpracuje ze struclem, routerkiem Huawei D100.

 

W poniedziałek jeśli starczy mi czasu, to jadę po kartę Aero2 :)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość odbioru karty przez inną osobę niż we wniosku? Bo nie chce długo czekać (podobno 1,5 miesiąca) a do W-wy mam 300km :| Ktoś uczynny z W-wy odebrałby za mnie dwie karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, Aero2 0,5Mbit/s pracuje lepiej niż Play 1Mbit/s, nie wspominając o tragicznym Orange (w mojej okolicy) :D

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Zasięg (ilość kresek):

 

- Aero2 4/5

- Play 0-1/5

- Orange 0-1/5

 

 

Updated:

 

Nie jestem na 100% pewien, ale każda osoba na którą będzie zarejestrowana karta musi odebrać ją osobiście (musi mieć przy sobie dowód osobisty). Sama procedura trwa 10 minut. Przedstawiciel Sferii wypełnia elektroniczny formularz na podstawie danych z dowodu osobistego, pyta także o adres mailowy i numer telefonu oraz czy zgadzamy się na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych i handlowych (można nie zgodzić się). Potem dostajemy dokument, płacimy w kasie (na miejscu) 20 zł i odbieramy kartę.

 

Jeśli nie możesz odebrać karty osobiście to pozostaje tylko droga pocztowa.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...