Skocz do zawartości
xxdanielxx

Problem z router'em tp link td w8950nd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Założyłem specjalnie nowe konto z powodu gnębiącego mnie problemu. Przeszukałem różne fora niestety nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Otóż kupiłem nowy router tp-link td-w8950nd. Problem pojawia się wtedy gdy korzystam z internetu (wifi) na notebook'u. Wtedy połączenie z siecią się urywa czasami po 5 min. czasami później i muszę go ponownie włączyć żeby mieć internet. Jednak ta sytucja powtarza się z każdym razem. Co ciekawe problemu nie ma gdy laptop nie jest w sieci a stacjonarny PC za pomocą kabelka połączony jest z router'kiem. Żadnych problemów nie ma z normalnym PC połączonym kablem ethernet. Dodatkowo wszystkie diody na routerze świecą nawet gdy nie mam dostępu do internetu. Mam internet z netii 6 Mb/s na łączach tp (chyba, bo tak go skonfigurowałem i mam intenet). Dodam, że wczśniej miałem zwykły modem speedtouch i wszystko było w porządku, żadnych problemów z połączeniem. Próbowałem zmieniać kanały ale to nie pomagło. Czy to wina routera a może mojej karty bezprzewodowej laptop'a? Żadnych update'ów router'a nie przeprowadzałem.

Na obu komputerkach mam win 7. Obie karty są z realtek'a.

Przepraszam, że tak rozwięźle, ale chciałem jak najdokładniej opisać kłopot.

 

Wielkie dzięki za wszelką pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połączenie się urywa czyli...?

Nie masz w ogóle połączenia wifi, czy tylko internet przestaje działać, ale z routerem nadal połączony jestes?

 

Najlepsza droga jest analiza logow na routerze - co konkretnie Ci wyrzuca po zgubieniu polaczenia do klienta.

Jesli jest to client excluded (...), to zazwyczaj podany jest powod - bledy enkrypcji/dekrypcji, filtrowany mac etc...

jesli dostaniesz blad o autentykacji, tez wiele Ci to juz wyjasni.

 

Analiza kazdego takiego przypadku zaczyna sie od logow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIELKIE DZIĘKI ZA ODPOWIEDŹ :-P

 

Sprawa wygląda tak, że router działa jak należy wtedy gdy jest połączony z PC za pomocą kabla. Jeśli przyłączam się do mojej sieci bezprzewodowo przez laptop to wtedy zaczynają się problemy. "Brak dostępu do internetu" taka wiadomość widnieje mi prędzej czy później w zasobniku systemowym w ikonce od sieci.

 

Sprawdziłem logi jak mówiłeś i znalazłem tam coś takiego "kernel:Intrusion->in ppoe_35 ...". Co mam w związku z tym zrobić? Jak zabezpieczyć odpowiednio router aby nie było z nim żadnych problemów? Rozumiem, że chodzi o jakieś włamania jednak sieć jest zabapieczona. Co dalej?

 

Proszę o szybką odpowiedź i oczywiście dzięki za nią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli posiadasz w routerze najnowszy firmweare to od razu go zmień na starszy 101108. Na najnowszym mam to samo co ty wrzucenie starszego rozwiązało wszystkie problemy z rozłączaniem i zawieszaniem się routera.

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...