Skocz do zawartości
Piona

Czy pogram na tym sprzęcie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, myślę nad zakupem komputera, może nie będzie on służył wyłącznie do gier, ale chciałbym bez problemu pograć w takie tytuły jak Mafia II, Crysis 2 , czy GTA IV, czy na tym komputerze i7 2600 @4x3.8GHz_8GB_MSI_GTX 550Ti 1GB_1TB_DVD-RW (1796108281) - Aukcje internetowe Allegro dam rade ? I czy różni się on wydajnością od tego I7-2600 x 4/ 8GB /GTX 550Ti 1GB /1500GB/ 500W NOWE (1791183466) - Aukcje internetowe Allegro ? Bo różni się chyba tylko płyta główna. A może znacie jakieś wydajniejsze konfiguracje w cenie podobnej do podanych, dostępne na allegro? Z góry dzięki za pomoc, pozdro. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestawy komputerowe na Sierpień 2011 | PurePC.pl zainwestował bym w to. Zestawy z allego są raczej mało opłacalne. Mocniejszy procesor ale słabsza grafika i taka sobie płyta główna. 8Gb ram, na co tyle, chyba że wiesz jak postawić ram disk, czy zajmujesz się rzeczami które tyle pamięci wymagają. Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograć pograsz ale te komputery to kiepski sprzęt - mocny i drogi w stosunku do swoich możliwości procek , bieda płyta , ram nie wiem po co aż 8 GB - 4 GB spokojnie starczy , karta niezbyt dobra .

 

Obudowa i zasilacz syf .

 

Omijaj allegro szerokim łukiem .

 

Widzę że masz ok. 2 300 zł

 

W tej kwocie lepszy będzie zestaw na AMD Phenom II , będzie zbalansowany .

 

CPU : Phenom II X4 955BE - 409 zł

 

MB : Asrock 970 Extreme 4 - 348 zł

 

RAM : Goodram 4GB DDR3 1 333 mhz CL9 - 78 zł

 

VGA : Asus HD6850 Direct Cu 1GB - 573 zł

 

HDD : Samsung F3 1TB - 195 zł

 

Obudowa : SilentiumPC Pilium 400 - 219 zł

 

Zasilacz : XFX Core 450W - 224 zł

 

Razem : 2 048 zł , ceny z techplanet.pl

 

Możesz też zamiast HD6850 brać HD6950 , wyjdzie 2300 - 2400 zł w zależności od ceny karty , zestaw na Intelu ( I5 2500K + Asrock P67 Pro3 B3 ) i HD6850 będzie kosztował ~ 2 400 zł .

 

I5 jest sporo wydajniejszy niż Phenom II , do tego nieźle się kręci ale znowu masz słabszą kartę .

 

W zależności od to albo PII + HD6950 albo I5 + HD6850 będą lepsze .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm myślałem, że dużo = lepiej :P

A na tej konfiguracji pogram bez problemu? Spróbuje znaleźć coś podobnego na allegro.

Reyden i Kasza, wolałbym kupić na allegro gotowca, zaraz coś poszukam w takiej konfiguracji, może się uda

Edytowane przez Piona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szukaj na allegro chyba że pojedyńcze części , zestawy w 99% to syf .

 

Zarówno na PII jak i I5 pograsz bez problemu - to bardzo dobre procki , karty też dobre , HD6850 jest szybsza niż GTX550 , HD6950 przegania GTX560Ti .

 

A jak będziesz miał szczęście i uda ci się w HD6950 odblokować shadery to będzie jeszcze lepiej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRO GAMER i5 2400 4x3,1GHz 4GB 1TB GTX560 1GB 600W (1797498147) - Aukcje internetowe Allegro

A to? A jak nie to to ja chyba nic nie znajde na allegro, a da się gdzieś indziej kupić jakiś porządny zestaw? Albo może wam się uda na allegro coś znaleźć ??

Aha i wolałbym zestaw z i5 , a do wydania tak maks 2300 ...

Edytowane przez Piona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpada z tych samych powodów co wcześniej .

 

Kiepska płyta , obudowa i zasilacza syfiaste , średnia karta .

 

W techplanet.pl złożą i przetestują ci sprzęt za 1 zł .

 

Gdzie mieszkasz - bo może znajdzie się sklep który ma siedzibę lub oddział niedaleko ciebie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dałoby się ściąć po kosztach o jakąś 100? Zeby za bardzo nie stracic na wydajnosci ? I czy na pewno mnie to zadowoli, (w ogole cos za ta cene). Pogram spokojnie w to co chcę?:D

 

Oczywiście, zamiast HD6870 za 669zł jest Vertex3D Radeon HD6850 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP [471250502-7050] - 559zł : Esc.pl za 559zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wolę złożyć już na tym techplanet.pl zeby mi wysłali. Wystarczy, że kupie tam wszystkie części i sami złożą tak ? I czy ten 6850 jest duzo gorszy? Ech kurde... tak to jest jak sie chce jak najlepszy sprzet a nie ma się kasy... :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD6850 jest trochę słabszy od HD6870 ale to nadal dobra karta .

 

Co do esc - też go kiedyś polecałem ale ostatnio nie dość że mają wyższe ceny ( zależy co ) i do tego coraz gorzej z serwisem .

 

Lepiej składać kompa na techplanet.pl czy Morele.net

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ew poczekaj do premiery nowych procesorów AMD (raptem kilka, może kilkanaście dni), wtedy będzie bardziej wiadomo czy pchać się w AMD + HD6950/GTX560Ti, czy Intela + HD6850/GTX460.

 

A, czytałem, że najdroższa hurtownia w polsce

Chyba masz na myśli komputronik aka benchmark.pl :)

 

ti, ti...

Edytowane przez kwasior500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dalej mi nie odpowiedziałeś jak złożyć ten zestaw na techplanecie :) I na 100% bez problemu pogram w najnowsze gry? :]

Kurde kupił bym ten szajs na allegro i byłbym podjarany a tak mi w głowie nasraliście teraz, że nie wiem czy warto w ogóle coś kupować za tą cene... ajj

 

Jeszcze zapytam do tego zestawu http://allegro.pl/pro-gamer-i5-2400-4x3-1ghz-4gb-1tb-gtx560-1gb-600w-i1797498147.html czy lepsza płyta główna jest bardziej potrzebna niż lepsza karta graficzna? Nie lepiej za cene lepszej płyty zainwestować tak jak w tym wypadku w grafike?? (pytanie laika)

Edytowane przez Piona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ciach!le :mur:

 

Jak możecie to napiszcie mi wszystko po kolei, z intelem i5 i tym 6850, łącznie z zasilaczem i obudowa, wszystko, z góry dzięki i narazie dzięki za pomoc, jak coś będe jeszcze pytał. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz zestaw który ci podałem wcześniej - sprawdzone i dobre komponenty .

 

Zamiast PII wrzucasz w zestawienie I5 2500K i Asrocka P67 Pro3 B3 , do tego HD6850 .

 

I5 to bardzo mocny procek , do tego nieźle się kręci - 4Ghz to standard , dobre sztuki zrobią 4,5+ Ghz .

 

A HD6850 to bardzo dobra i energooszczędna karta .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Core i5 2500K LGA1155 BOX

Asrock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA1155 (PCIE/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3)

Goodram DDR3 4GB 1333MHz CL9

Liteon nagrywarka DVD iHAS124-19 czarny OEM

Samsung 500GB SATA2 (HD502HJ)

Gigabyte ATI Radeon HD6850 1GB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP PCI-Express (ver.OC)

SilentiumPC Gladius 800

OCZ StealthXstream 2 500W

2331.00 zł techplanet

lub

Intel Core i5 2400 LGA1155 BOX

Asrock H61iCAFE Intel H61 LGA1155 (PCIE/DZW/VGA/GLAN/SATA/DDR3)

XFX ATI Radeon HD6870 Black Edition OC 1GB DDR5/256bit DVI/HDM/mDP PCI-Express

reszta jak wyżej

2272.00 zł

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z okolic dzierzoniowa to icomp masz do wyboru w dzierzoniowie, swidnicy, i bielawie sam kilka razy bralem tam sprzet i nie bylo klopotow, a ceny troche wyzsze ale nie zaplacisz za przesylke, ja polecam zestaw Zestawy komputerowe na Sierpień 2011 | PurePC.pl 100 zl przytniesz biorac 6850, do tego jesli nie zamierzasz podkrecac mozesz zostawic boxowe chlodzenie i plyte jakas np na h67

 

chociaz na twoim miejscu tak naprawde bralbym w techplanet zestaw z i2400 podany przez kolege powyzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5 2500K to lepsze wyjście - nie wiele droższy niż I5 2400 a się nieźle kręci , czego o I5 2400 powiedzieć nie można .

 

Zasilacz lepszy XFX Core 450W - obcięty Seasonic SII12 lub MII12 ( nie pamiętam ) , SxS to Fortron GHN w innej obudowie .

 

50 W mniej ale dużo lepsza wydajność prądowa na linii 12V , jakościowo też lepszy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram pierwszą propozycję alina06, z tym, że jako zasilacz lepiej wziąć XFX Core 450W. Jakościowo sporo lepszy od OCZa SXS 2, poza tym ma dwie wtyczki PCI-E, więc nie trzeba będzie bawić się w przejściówki. Moc na linii +12 V oba zasilacze mają podobną, różnica to bodajże 24W ma korzyść OCZa, a nie 50W, tak jak sugeruje to nazwa.

 

Swoją drogą SilentiumPC Gladius 800 jest w techplanet aż dziwnie tani :) W tej cenie nic, tylko brać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...