Skocz do zawartości
Gam_er

Kupno laptopa do 1900zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zbierałem te pieniądze bardzo długo i chcę je przeznaczyć na laptopa z racji, że mój komputer stacjonarny już się sypie i jest z II wojny światowej ^^ także chciał by zakupiony laptop służył mi do oglądania filmów, słuchania muzyki, komunikowania się ze znajomymi np: przez gg,skype i oczywiście w granie w GRY choć nie mam co do tego zbyt wielkich wymagań zadowoliło by mnie gdybym na owym laptopie mógł odpalać gry, które np: były produkowane do roku 2010 jeżeli za taką cenę jest to możliwe.

 

Raczej nie udało by się wychwycić takie laptopa, który by odpalił GTA IV? bo ta gra jest ponoć bardzo wymagająca choć jest z 2008 roku.

 

Tak więc jeżeli by uciągną jakimś cudem był bym zadowolony a tak ogólnie to bym chciał pograć w gry typu GTA SA, jakiąś nową część NFS w COD'A z któryś nowszych odsłon jak i w PES'a 10 choć gdybym odpalił 11 to bym był bardzo szczęśliwy :) no i wiele więcej gierek :P

 

Mój budżet nie jest zbyt wysoki ale tyle udało mi się uzbierać i już mój PC odmawia powoli posłuszeństwa tak więc chcę jak najszybciej dorwać jakiegoś laptopa :)

 

Na oku mam dwa:

 

GAMER ACER 5742 I3-370 4GB 500GB GT520 1GB win7

 

ACER Aspire 5742G-5463G32MNCC

 

Szczerze powiedziawszy jestem zielony w tym temacie, a że ciężko było mi uzbierać taką kwotę to nie chciał bym wywalić tych pieniędzy w błoto :) i kupić jakiegoś słabego w tym przedziale cenowym laptopa.

 

Liczę na komentarze i zdanie co do tych dwóch laptopów jak i o jakieś propozycję z waszej strony.

 

Myślałem także nad tym:

 

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/acer-aspire-5750g-w7hp.bhtml#opis

Edytowane przez Gam_er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

REWOLUCJA Toshiba L750 i5-2410M GT525M USB3.0 WIN7 (1789592850) - Aukcje internetowe Allegro

http://allegro.pl/laptop-acer-5750-i5-2-90ghz-8g-640g-gt540-1gb-hdmi-i1782822808.html

jak dozbierasz do tego to i w gta 4 pograsz :)

 

Twoje propozycje sa slabe. nie nadaja sie do gier :/

 

po kosztach mozesz wciac:

HIT! ALU Dell Inspiron 15R i3 3GB 320GB HD5650 1GB (1799032760) - Aukcje internetowe Allegro

tez b.db jednostka. karta porownywalna ale procek slabszy :)

mysle ze to ciekawa propozycja.

 

do wyboru do koloru:

DLA GRACZA ACER TM 5742 i5 4x2,9G 4G 500G GT540-1G (1794275427) - Aukcje internetowe Allegro

Aspire 5742G 15,6" i5-460 GT420M 320GB HDMI (1796495001) - Aukcje internetowe Allegro

 

packard bell to "prawie" to samo co acer:

OKAZJA!! 4x2,9GHz 4GB 640GB GT420 1GB Win7+Gratisy (1789646671) - Aukcje internetowe Allegro

 

kwestia tego cze jestes w stanie dozbierac jeszcze troche czy wolisz kupic cos juz teraz :)

Edytowane przez gronio89
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :P

 

Zaoferowano mi także taki o to laptop

 

NOWOŚĆ ACER 5750G I3-2310 4GB 640GB GT540 1GB (1788593629) - Aukcje internetowe Allegro

 

Na którym ponoć odpalę GTA IV i pogram jakie jest twoje zdanie?

 

Tyle, że systemem operacyjnym jest LINUX :/ da rady to zmienić na Windows 7 bez problemu? czy to wyższa szkoła jazdy ?

Edytowane przez Gam_er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

system na kazdym da rade zmienic :)

 

troche niski zegar ma ten procesor i nie ma Turbo.

wiec 2.1 to jego max.

 

troche lepsza propozycja jest np ten dell alu. szybszy procek i jakosc wykonania na lepszym pozoiomi niz ten acer.

 

grafika jest porownywalna.

gt420 to to samo co gt425,525,540 wydajnosciowo bardzo podobnie jak hd5650,5730 - roznica taktowan ktore mozesz sam zmienic:)

 

w zasadzie na kazdym z wymenionych laptopow pograsz w nowe gry. laptopy chociaz maja podobbne nazwy czesci do stacjonarek to dzieli ich jednak mala przepasc wydajnoscowa. niestety moblnosc jest kosztem wydajnosci :)

 

te karty to takie minimum wg mnie zeby w cos zagrac. nizej nie ma sensu cofac sie z detalami gier do epoki dinozaurów.

 

ale jak Ci sie podoba ten acer- mozesz go smialo brac.

 

 

ta toska jest najmocniejsza jesli pytasz:

http://allegro.pl/re...1789592850.html

Edytowane przez gronio89
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to jak to jest bo ten ACER ma 2,4 GHz a ten TOSHIBA 2.10GHz to w niczym nie przeszkadza? do tego ten MSI ma GT425 kartę to raczej słabą bo te inne mają 525 :P

 

Ty jaki byś brał z tych co dotychczas podałeś/podałem ? bo ja za wiele nie wiem z tych specyfikacji to to jest np; mniejsze GHz tu ram tu inny procesor tu zaraz jakaś słabsza karta.. to mnie przerasta :/

 

Tak więc jakiś byś wybrał dysponując taką gotówką? z góry dzięki za ewentualną odpowiedź.

 

A także co myśleć o laptopie z Grafika GeForce GT540 1GB + Intel HD Graphics (Optimus) procesorem

Procesor Intel Core i3-2310 (2,1GHz, Seria Sandy Bridge)

 

dokładnie ten:

 

ACER 5750G i3-2310 4GB 640G GT540 1GB HDMI K53SV (1789315408) - Aukcje internetowe Allegro

 

 

Albo coś takiego

 

HIT! Acer AS5750 i3-2310M 4GB 500GB GT540 1GB HDMI (1797733510) - Aukcje internetowe Allegro

Edytowane przez Gam_er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do kart, nie ma tam lepszych i gorszych. to ten sam shit o roznych taktowaniach ktore sam mozesz spod windowsa zmienic, mowa o:

gt420 to to samo co gt425,525,540m

wydajnosciowo bardzo podobnie hd5650,5730 jak i rowniez 6530/6550/6570-ciut lepsze sa 6630/6650/6670.

ale dalej to ta sama liga wydajnosciowa :)

 

wiec co nie wybierzesz z grafik to i tak bedzie to samo:)

 

kwestia jest sam procesor. na kartach tego pokroju za duzej roznicy nie bedzie miedzy 2.1-2.4 a nawet 3.0 - wg mnie prawie wcale. kiedys dla siebie robilem testy z karta 8600gt (powyzej 2.0ghz nie bylo przyrostow klatek w grach w kazdej rodz.-mowa o desktopach, mysle ze tu bedzie podobnie, ale ze mobilne komputera sa ogolnie mniej wydajne od blaszakow dlatego zawsze bierze sie ten zloty srodek wydajnosciowy).

 

ten 2.1 Core i3-2310M to druga generacja procesorow intel i3,i5,i7.

a wiec troche wydajniejsza od starszej serii, za sprawa lepszego zarzadzania cache i usprawniony kontroler pamieci.

a te i3-370m itd to starsza seria. tez dosc wydajna wiec nie przejmowal bym sie wieksza iloscia mhz. poniewaz sandy bridge sa wydajniejsze zegar w zegar.

 

tu masz pole wyboru:

wziac wyzej taktowanego ze starej serii lub nizej z nowej. a wydajnosc bedzie praktycznie taka sama czytaj podobna.

 

mam nadzieje ze rozwialem troche Twoje watpliwosci.

jak masz problem z systemem to wybierz ktorys z moich propozycji opcje z systemem :)

w biose nic sie nie przestawia, a instalacja winodwsa 7 jest banalna.

Edytowane przez gronio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie dziękuję że mi pomagasz ;)

 

Prosił bym o twoje typy co do wyżej wymienionych laptopów bo nie wiem, który w końcu brać :D jestem lalikiem w tych sprawach :/

 

I wolałbym z systemem :/ gdyż dużo czytałem i wiele osób miało różnorakie problemy typu coś trzeba było w biosie przestawiać z SATA dysku na coś tam albo jakąś płytkę szykować i takie tam.. Wolał bym jednak gdyby był jakiś system oprócz LINUX np: windows xp lub 7

 

Bo są jakieś problemy gdybym chciał instalować WINDOWSA na dysku SAT :/tzn. że jakieś płytki trzeba robić itp itd nie mogę już...

 

 

Ten bym wybrał

 

http://allegro.pl/tanio-toshiba-l750-i3-4gb-500gb-gt525m-1gb-torba-i1787327904.html

 

Lecz ten, który mi przypadł xD jest bez systemu ^^ jakiego ja mam pecha...

Edytowane przez Gam_er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tu coś ciekawego PACKARD BELL i3-2310M 2GB 750MB GT540M USB 3.0 W7 (1788808073) - Aukcje internetowe Allegro Tyle, że ma tylko 2GB ram :/ Ale chyba jest dobry podobno uciągnie on prawie wszystkie gierki może nie aż tak bardzo wymagające ale... ;P I ma wgranego windowsa ale co z tego jak ja szukam nadal z minimum 4 GB RAM i podobnej specyfikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wybral miedzy toshiba a dellem. Della mam i zlego slowa powiedziec nie moge, ja mam wer. alu, a moja matka zwykla i tez wydaje sie byc pozadny. jedno co mnie irytuje to glosniki skierowane w dol i na kolanach badz lozku slabo slychac muzyke lub filmy. toshiba ma je normalnie umiejscowione.

 

w packardbella nie pchal bym sie bo to jeszcze slabszy acer. ma tylko 1 glosnik z ktorego prawie nic slychac. tylko zewnetrzne glosniki wchodza w gre. \:

 

co do windows 7 to instalacja jest prosta. nie czytaj mitow na forach. wkladasz plyteke, kilka raz naciskasz dalej i to koniec. w biosie nic sie nie przestawia.

na moim i3 nie trzeba bylo sterownikow do SATA, moze w sandy b. sa one potrzebne. wtedy sciagasz odpowieni plik wrzucasz na pena i podczas inastalacji wybierasz miejsce sterownika(jak w eksploratorze windows), banalnie proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten Dell Inspiron N5110 15R i3-2310M 4GB 500GB GT525 (1786724623) - Aukcje internetowe Allegro jestem fajny :P ale co jak przekracza mój budżet :/ tyle to może mógł bym wydać ale z przesyłką czyli 1930 ale nie sam laptop niestety takie jest życie :/ dlatego nie wiem sam.

 

Gdzie indziej czytałem, że ten TOSHIBA co podałeś jest słaby bo karta GT525M a nie 540 i w ogóle, że do gier LIPA by była. Już nie wiem sam ale mocno Ci dziękuję za okazaną mi cierpliwość i w ogóle udzielania mi odpowiedzi i propozycji :)

 

A taki?

 

http://www.x-kom.pl/p/70680-notebook-laptop-15,6-asus-x53sv-sx410-i3-2310m-4gb-750-dvd-rw.html

Edytowane przez Gam_er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drogi kolego czytaj ze zrozumieniem.

NVIDIA GeForce GT 540M - Notebookcheck.net Tech

GeForce GT 550M 96@740MHz

GeForce GT 540M 96@672MHz

GeForce GT 525M 96@600MHz

 

GeForce GT 435M 96@650MHz

GeForce GT 425M 96@560MHz

GeForce GT 420M 96@500MHz

to jest ta sama karta. rozni ja czestotliwosc ktora mozna recznie zmienic za pomoca msi afterburner.

ja mam najslabszego hd5650 bo mam taktowanie 450mhz niektore maja u innyc producentow 500 albo nawt 650mhz, zmieniam ja recznie na 650 i pamieci 900 i mam szybsza karte od hd5730 :)

z gt420 mozesz zrobic gt435, a z gt525 gt550.

gt415 i gt520 nie nadaja sie bo maja sporo mniej shaderow :)

 

 

odp na Twoje pyt.

tak ten asus bedzie rownie dobry-w zasadzie to sa wszytko te same laptopy, maja tylko rozne kadlubki :) :)

dell ma jeden plus wiecej, poniewaz ma GW d2d, czyli jak cos sie psuje to serwis przyjezdza do domu a nie musisz wysyla laptopa.

Edytowane przez gronio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, podłączę się do tematu jeśli można :) ( żeby już nie spamić następnym tematem na forum _)

Też będę przymierzał się do kupna laptopa, jednak będzie on ogólnie do przeglądania internetu, komunikacja, filmy, rzadziej gry (do tego mam stacjonarkę) .

Poczytałem trochę wyższe posty i wybrałem ten: Dell Inspiron N5110 15R i3-2310M 4GB 500GB GT525 (1786724623) - Aukcje internetowe Allegro

Czy to dobra decyzja? Czy może doradzicie mi coś z innego przedziału? Myślę, że DELL to dobra marka :F ale jeżeli macie coś innego proszę o propozycję. Cena jaką mogę dać na lapka to: 2000 - 2300 zł.

Dzięki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odp na Twoje pyt.

tak ten asus bedzie rownie dobry-w zasadzie to sa wszytko te same laptopy, maja tylko rozne kadlubki :) :)

dell ma jeden plus wiecej, poniewaz ma GW d2d, czyli jak cos sie psuje to serwis przyjezdza do domu a nie musisz wysyla laptopa.

 

To jak ASUS nie ma gwarancji Door to Door? myślałem, że mają wszystkie takie laptopy bo jak ma Acer to dlaczego nie ASUS? :/

Edytowane przez Gam_er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat w x-kom.pl nie ma "nawet" w acerze gw d2d.

HIT! Acer AS5750 i3-2310M 4GB 500GB GT540 1GB HDMI (1797733510) - Aukcje internetowe Allegro

to Twoj link.

natomiast w innym sklepie juz jest:

ACER 5750G i3-2310 4GB 640G GT540 1GB HDMI K53SV (1789315408) - Aukcje internetowe Allegro

tez Twoja propozycja.

 

wszystko zalezy od sklepu :)

 

jaki problem zadzwonic i zapytac jak jest z tym asusem :)

 

odpowiedz dla drugiego kolegi:

 

nic lepszego od tego della raczej nie dostaniesz za taka kase. -zeby bylo szybciej mozesz zainwestowac w dysk 7200obr, albo ssd a ten z lapka wlozyc do obudowy USB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że tam gdzie jest ta gwarancja to aukcja się skończyła :/ (znaczy na każdy produkt jest gwarancja ale chodzi o door to door)

 

a tutaj w tym sklepie także nie doczytałem się o tej gwarancji dlatego też także chyba nie ma

 

http://www.komputronik.pl/product/131623/Laptopy/Laptopy_notebooki_/Asus_X53SV_SX410.html

 

A na takiej gwarancji mi zależy door to door :P

Edytowane przez Gam_er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie ;)

 

Napisałem do x-kom z zapytaniem o ten laptop http://www.x-kom.pl/p/70680-notebook-laptop-15,6-asus-x53sv-sx410-i3-2310m-4gb-750-dvd-rw.html dostałem odpowiedź taką:

 

produkt ten jest zgodny ze specyfikacją podaną na naszej stronie internetowej. Oczywiście gwarancja jest w trybie door to door. Modele te są nadal dostępne lecz w ograniczonej ilości. Na chwilę obecną cena pozostaje bez zmian lecz nie możemy zagwarantować, że utrzyma się na obecnym poziomie. Koszt przesyłki płatnej za pobraniem wynosi 25 zł. Przesyłki dostarcza firma UPS.

Także jest dobrze :)

 

Ale coś mnie jeszcze powstrzymuje przed kupnem bez systemu otóż trzeba podobno w biosie przestawiać IDE na AHCI przy Windowsie 7 jeżeli trzeba to czy jest to trudne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AHCI samo juz bedzie wlaczone przez producenta. nie jest to trudne.

sciagnij sobie wszystkie najnowsze sterowniki ze strony producenta na obecnym komputerze, rozpakuj z archiw, pewnie beda w formacie .zip i wrzuć na pena. jakby Cie intalator prosil o jakis sterownik podczas stawiania systemu. jakby co pytaj na bieżąco :) ale to bułka z masłem. to nie XP :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie są dołączane sterowniki do 7 więc jak coś nie muszę ściągać tylko z płyty na pena wrzucę ale chyba i tak sterowniki się instaluje dopiero po zainstalowaniu systemu ? czy się mylę.

 

Jak coś będę pytał dzięki z góry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...