Skocz do zawartości
werysoft

Asus K53SV i3 2310 a karta GT540M 1 GB

Rekomendowane odpowiedzi

Laptop Asus K53SV Core i3 2310M, nVidia GT540, RAM: 4GB, HDD 500GB, Windows 7 HP. Czy procesor nie będzie spowalniał karty graficznej w nowszych grach? Czy jest duży spadek wydajności w grach i aplikacjach w stosunku do takiego samego asusa ale z prockiem i5 2410M? Różnica w cenie 400 zł, warto dopłacać do i5 2410M?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznica to tylko troche wyzsze taktowanie i tryb turbo. jak bedziesz gral turbo w i5 i tak nie zaskoczy wiec roznica minimalna. w codziennej pracy oba procki oferuja az za duza wydajnosc. mozna dolozyc ze 150 zl ale ja bym osobiscie roznice w cenie przeznaczyl na dysk SSD. i3 + ssd bedzie znacznie wydajniejszy przy codziennej pracy niz samo i5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok, teraz pytanie czy oplaca sie doplacac 400 zl do 500 mhz? moim zdaniem nie, tym bardziej ze grafika slabsza od desktopowego 9600 gt. Ja bym dokupil ssd i wlozyl go zamiast cdromu. cdrom mozna sprzedac, jak ktos kupi, i dokupic na usb zewnetrzny. I lapek smiga jak pociach!y :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mowie ze lepiej dolozyc do procka. owszem ten procesor jest lepszy ale jak sie nie ma specjalnych wymagan, to i ja twierdze ze dysk laptopowy nalezy wymienic na jednotalerzowego 7200 hdd albo ssd. komfort pracy bedzie i tak sporo lepszy na szybkim dysku niz lepszym procku - chodzi tu o system i programy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą samą konfigurację w Asusie X73SV i gry, które do tej pory odpalałem, czyli Assassin's Creed Brotherhood i Battlefield: Bad Company 2 śmigają bez problemu. Można ewentualnie wziąć wersję 17,3", tam jest w obudowie miejsce na dodatkowy dysk twardy, więc można podpiąć SSD. W razie pytań co do tego jak się to sprawuje można pisać na PW, w miarę możliwości postaram się pomóc.

Edytowane przez Micky92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podepnę sie do tematu kolega kupił taki laptop Asus K53SV i3 ale bez sterowników i chce xp ze względu na programy do ustawiania gazu w autach. Znalazłem je na stronie ale prawie wszystkie nie kompatybilne .

http://pl.asus.com/Notebooks/Versatile_Performance/X53SV/#download

Macie coś do tego modelu z grafiką GT 540 Cuda 1gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak niekompatybilne, nie rozumiem? Przecież możesz sobie wybrać z listy (na stronie, którą podałeś) Windows XP 32-bit i masz wszystkie sterowniki jakie są potrzebne... Poza tym to żadna różnica czy instalujesz sobie od modelu K53SV czy od X53SV, to jest ten sam laptop praktycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak niekompatybilne, nie rozumiem? Przecież możesz sobie wybrać z listy (na stronie, którą podałeś) Windows XP 32-bit i masz wszystkie sterowniki jakie są potrzebne... Poza tym to żadna różnica czy instalujesz sobie od modelu K53SV czy od X53SV, to jest ten sam laptop praktycznie.

 

Przy instalacji wywala że nie dobry , może kolejność zła ,który sterownik od usb i chipsetu?

Sterowniki do grafiki na system xp GF540m?????

Nieaktualne, poszedł system 7 ,do xp brak sterowników do tego modelu .Potrzebny był oryginalny.

Edytowane przez waldemas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...