Skocz do zawartości
R17EN

I5 750 MSI P55 GD 55 Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Cieżko coś doradzić jak niewiadomo dlaczego płyta padła. Z dugiej strony 4GHz to trochę sporo jak na sekcję zasilania Twojego mobo, szczególnie że kiedyś była opinia że dr mos lubi padać przy mocniejszym oc. Więc chyba sobie odpuść i zostań przy 3,8GHz ale byś sprawdził orgnanoleptycznie podczas stessu procka czy sekcja jest ciepła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi pasuje 3,8 obecnie nie podkręcałem. Pytam czy ogólnie jest sens ryzykować i podkręcać. Co do usterki to takie zdjęcie mi wysłali. Nie wiem co tu jest przepalony czy ukręcony pin nie wiem. Nie wiem też czy to zrobiłem w trakcie pakowania płyty czy jak nakładałem pastę termo przewodzącą. Też nie mam wiedzy czy to była przyczyna awarii.

post-188714-0-68162600-1317924318_thumb.jpg

Edytowane przez R17EN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat. Od około tego czasu jak dostałem wtedy nową płytę z gwarancji procesor długo działał na taktowaniu 3.8 GHz. Potem komputer zaczął głupieć. Uruchamiał się ale nie analizował nawet nic tylko był czarny ekran i szum wentylatorów. ( po kilku uruchomieniach w końcu działał ) Zresetowałem wiec bios. Mimo to zdarzyło się to samo. Potem stwierdziłem że od nowa podkręcę powoli krok po kroku, małymi krokami. Wszystko było w porządku. Osiągnąłem 3.6 GHz ( wcześniej było 3.8 GHz ) i podnosiłem napięcie o jeden krok żeby ustabilizować płytę ( jeden krok co restart i wykazanie błędu w Prime95 ). W jednym momencie testów, czekałem około 15 minut patrząc na temperatury, aż nagle temperatura na płycie głównej ( nie wiem czego ) wzrosła z 35 do 55 stopni. Po chwili komputer się wyłączył. Gdy zresetowałem bios odczekałem chwilę powyłączałem wszystko i znowu połączyłem, komputer niby się uruchamiał, ale z jedną fazą zasilania, i nie dalej jak po prostu do uruchomienia ( nie sprawdzał nic bios nie było sygnału z karty graficznej nic, po prostu działał jak warzywo ) Okazało się że znowu płyta główna padła. Sęk w tym że dalej nie wiem co spowodowało zepsucie, czy to niestabilność poprzedniego OC ( tego przy 3.8 ) czy może jakaś instalacja elektryczna, albo to że te płyty ogólnie to buble. ( co by wskazywał ten artykuł http://www.overclock.net/t/766902/msi-p55-gd55-failed i ten http://www.tomshardware.com/reviews/budget-p55-motherboard,2436-15.html ). Proszę o opinię w tej sprawie, czy dobrze byłoby prosić o zwrot pieniędzy i wziąć jakąś lepszą płytę do OC? Czy dalej próbować na płycie którą dostanę OC czy może ją od razu sprzedać? Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jeszcze nie umarłeś to chyba oczywistym jest że ta płyta do podkręcania się nie nadaje. twoje linki które sam tutaj zamieszczasz to potwierdzają. osobiście posiadałem (teraz ma ją moja rodzina) do dzisiaj działającą msi p55-gd65 z i5-750@4,0ghz i sprzęt działa tak od 3 lat bez problemu, dodatkowo powiem Ci że mój egzemplarz tego procesora potrzebuje sporo napięcia żeby działać stabilnie. nie powiem ci teraz jakie ma ustawienia bo kompa nie mam teraz pod ręką.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie można tak podkręcać ustawić sobie pułap 4.0 GHz i potem tylko napięciami operować? Widziałem że w testach serwisy testujące ustawiają na stało napięcia, ja bym wolał przez offset żeby oszczędzić na prądzie. To ma jak rozumiem wpływ na stabilność. Wiecie w okół jakiej wartości powinny oscylować napięcia Vcore i Vtt przy zegarze 4.0 GHz? Czy podnosić V ramu jak ich wtedy nie podkręcam tylko zmniejszam im mnożnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak właśnie podkręcałem ale nie przez offset tylko na sztywno. nie wiem czy ta płyta w ogóle obsługuje offset.

 

tutaj masz poradnik: http://www.purepc.pl...esorow?page=0,6

 

ja ustawiłem 4,0 i tak długo ustawiałem napięcia aż zaczęło działać stabilnie. kluczem w moim przypadku były pamięci. miałem adaty 2000 1,65v i musiałem mocno vtt podbijać żeby ustabilizować zestaw trzymając się zasad z poradnika. pytanie brzmi czy przy 200mhz na szynie płyta ma dzielnik który pozwoli ustawić pamięci na 1333 chyba że uda ci się je podkręcić? z tymi pytaniami musisz wejść na wątek o 1156.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi nie udało się ustabilizować procka na 4x4gb 1600. może 4x2gb Ci się uda. zresztą napisałbyś co tam w ogóle masz bo nie widzę nigdzie żebyś to zrobił.

 

ale zaraz ja to mam kratery w głowie teraz sobie przypomiałem, 1600 spokojnie będą działać z szyną 200mhz, przecież sam tak miałem je skonfigurowane. najpierw miałem adata 2000 2x2gb, potem zmieniłem na kingstony z podpisu na 2x4gb, następnie próbowałem dołożyć kolejną parę kingstonów ale niestety nie udało się ustabilizować procka na 4,0ghz -> procek potrzebował za dużo napięcia dlatego sobie odpuściłem nie chciałem go zjarać, dlatego kości poczekał na obecną platformę Dołączona grafika

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...