Skocz do zawartości
kijoy

Propozycje

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, chciałbym kupić sobie komputer w granicach 2200-2400 zł, praktycznie do wszystkiego, zarówno do gier i zabawy, jak i do pracy. Idę teraz na studia, więc chciałbym żeby posłużył mi trochę, dlatego jak możecie to podawajcie najlepsze propozycje.

 

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj jeszcze czy wolisz 15,6", czy 17,3" oraz w kwestii system; skoro na studia, zorientuj się, czy Twoja uczelnia uczestniczy w programie MDSN AA, jeżeli tak, to warto wziąć komputer bez systemu, bo stamtąd możesz mieć go za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ja od siebie podrzucę Asusa X53SV: i3+win7, i5 bez systemu oraz Samsung RF511. Asus ma lepszą obudowę, bo od zewnątrz chropowatą, od wewnątrz aluminiową, Samsung jest błyszczący i plastikowy. W kwestii baterii też wygrywa Asus - 5200 mAh vs 4400 mAh w Samsungu. Samsung za to ma 2x USB 3.0 i Bluetooth 3.0, czego w Asusie nie uświadczysz. Matryca w obu jest podobna, czyli bez szału (błyszcząca, kąty patrzenia mocno średnie). Dysk pojemnościowo większy ma Asus (750 GB), Samsung za to 500 GB, ale szybszy, bo 7200 obr./min. (Asus 5400obr./min.). Ja osobiście zdecydowałem się niedawno na Asusa, tyle że w wersji 17,3", ale bebechy te same (z resztą w sygnaturze jest wszystko). i nie narzekam. Ty wybierz co Ci najbardziej pasuje. I jeszcze raz radzę zainteresować się programem MDSN AA na swojej uczelni, bo w ten sposób można zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem już stronę, uczestniczy w tym programie, więc zaoszczędzę przy odrobinie czasu i zaangażowania. Dzięki, za informacje o tej akcji ;]

 

Przeglądałem tego Asusa, bardzo mi się podoba, ale natknąłem się też na inny model, który jest ''praktycznie'' identyczny. Może po prostu dlatego, że niezbyt się na tym znam : p

 

czy ten asus różni się czymś od tego

? Pytam bo cena jest identyczna, a może jeden jest w pewnym sensie ''lepszy'' niż drugi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ten asus różni się czymś od tego

Jeden pies - wybrałbym brązowego, bo pomijając kwestię dysku, to ma matową, fajną pokrywę matrycy a srebrny błyszczącą.

 

Swoją drogą seria X/K53 jest naprawdę godna polecenia

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, one niczym się nie różnią, X53SV to jest tak naprawdę K53SV, tylko skonfigurowany zgodnie z życzeniem importera, a nie tak jak sobie Asus wymyślił. Nawet w Windowsie serie X53,X73 wyświetlają się jako K53/K73. A ten srebrny ma identyczną pokrywę matrycy co brązowy, różnią się tylko położonym lakierem. Jedyne, do czego mógłbym się przyczepić w krestii obudowy,to błyszcząca obudowa matrycy od środka, przez co przy otwieraniu trochę się palcuje. Ale to akurat taki detal, ja ze swojego jestem bardzo zadowolony.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten srebrny ma identyczną pokrywę matrycy co brązowy, różnią się tylko położonym lakierem.

Nie wprowadzaj w błąd - srebrny ma czarną, lakierowaną, z deseniem pod lakierem a brązowy - brązową, matową, o szorstkiej, przyjemnej fakturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównuję to co widzę na zdjęciu (k53) z tym co widzę na własne oczy (x73) i wydawało mi się, że to jest to samo. Możliwe jest jednak, że się mylę, bo, jak już powiedziałem, opieram się tylko na zdjęciu z x-koma. Kłócił się nie będę, bo skoro się z przekonaniem wypowiadasz, uważam, że wiesz lepiej (widziałeś na własne oczy/ktoś Ci mówił/widziałeś lepsze zdjęcie - niepotrzebne skreślić). A jeżeli wprowadziłem w błąd to przepraszam (chociaż nie obiecuję, że to się już nie powtórzy :P ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...