Skocz do zawartości
jestemkandydatem

Jaka podkładka pod Imperatora 4G

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym się poradzić, jaką podkładkę najlepiej sprawić sobie pod ową myszkę.

Zależy mi na b.dobrym ślizgu i sporych rozmiarach podkładki (jestem raczej low-mid sensowym graczem).

Jestem otwarty na wszelkie propozycje, jednak powiem szczerze, że do tej pory obcowałem raczej z podkładkami szmacianymi...

Co więc polecacie? Cena nie gra roli.

Edytowane przez jestemkandydatem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie steelseries qck, ale nie polecam cienkich, raczej model heavy. Tylko jest dość droga, i nie ma możliwości wyboru rozmiaru, tylko wersja duża.

 

Produkty firmy Qpad są też godne polecenia, mają bardzo dobrą jakość wykonania, jest sporo modeli, np wersja CT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można, to nie wymaga jakiejś wielkiej filozofii żeby opisać kawałek materiału czy jest dobrze wykonany :) Zazwyczaj tacy recenzenci opisują co widzą.

Jeżeli chodzi o praktycznie zastosowanie, to bardzo wielu progamerów (różne platformy) używa teraz goliathusów, dobre, uniwersalne podkładki, lepsze niż najpopularniejsza szmacianka czyli qck. A wniosek jest prosty, jeżeli im gra się dobrze, to te podkładki muszą być dobre na tle innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PODKŁADKA RAZER GOLIATHUS EXTENDED SPEED / CONTROL (1787531747) - Aukcje internetowe Allegro

 

Podkladka RAZER GOLIATHUS Standard SPEED / CONTROL (1785738929) - Aukcje internetowe Allegro

 

RAZER GOLIATHUS FRAGGED ALPHA SPEED lub CONTROL !! (1790175803) - Aukcje internetowe Allegro

 

Wielkie dzięki aerial za opinie :)

oczywiście pozostałym też :)

 

W takim razie wersja control, pytanie jeszcze, która z tych 3 wersji? ta odświeżona (prostokątna) różni się czymkolwiek od pozostałych 2 (poza wielkością)?

 

 

PS: w razie czego tutaj drugi temat, w którym poszukuję monitora :)

http://forum.purepc.pl/Monitory-f57/Monitor-22-szybkich-FPSow-t339754.html

Edytowane przez jestemkandydatem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta długa to nieporozumienie, bierz którąś z normalnych, różnią się wyglądem. Co do speed vs control. Speed jest gładka, zbita powierzchnia, przypomina zwykłe materiałowe podkładki. Control jest szorstka, ma takie jakby dziurki, przypomina porowaty materiał. Ale w praktyce okazuje się że ten porowaty materiał daje lepszy poślizg (w kontakcie ze ślizgaczami myszy), niż speed. Ta nazwa jest myląca. Niektórzy nie lubią control z racji na tą szorstką fakturę, drapie ich w nadgarstek (osobiście mnie nie przeszkadzało). Jeżeli chcesz podkładkę która będzie najbardziej przypominała standardową szmaciankę to wtedy lepiej brać wersję speed. No i różnice w poślizgu między obiema podkładkami nie są jakieś kolosalne, większości użytkowników nie powinno robić to żadnej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee nie przesadzaj,

moim zdaniem de długie podkładki są fajne....

 

można położyć całą klawiaturę na środek i i tak jeszcze miejsce zostanie z prawej i lewej strony a to jest fajna opcja...

 

co do QCK vs GOLIATHUS to faktycznie przyznał bym małą wygraną razerowi ALE ALE goliathusy są SPORO droższe od QCK tak że dla mnie za i przeciw w obu przypadkach wychodzi na takim samym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porównuj je do heavy, a nie do zwykłego qck, to inna liga

 

A co do podkładki, po co podkładka pod klawiaturę? Nigdy tego nie rozumiałem, klawiatura się ślizga po blacie, czy o co chodzi. Klawy mają zazwyczaj gumowe podstawki. Dodatkowa powierzchnia która się kurzy i brudzi (a goły blat możesz normalnie wytrzeć). No i taka wycieraczka jest odpowiednio droższa z racji na ilość użytego materiału.

Trzeba się trochę postarać żeby uzasadnić sens zakupu takiej dużej podkładki(może komuś przeszkadza że ma mysz i klawę na innej wysokości? :)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem jakiś czas temu możliwość "pomacania" kilku podkładek, w tym też i "Goliata", więc wiem z czym się jje :) chropowata powierzchnia mi raczej nie przeszkadza - potrafię się dostosować :)

 

PS: ok czyli pewnie wezmę bardziej kolorową, skoro to nie robi różnicy :)

Edytowane przez jestemkandydatem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEAVY są znacznie grubsze niż GOLIATHUSY ....

Jeżeli już to należało by porównywać QCK+ ...

 

tak czy siak nadal jestem zdania że w porównaniu cena/jakość obaj producenci wypadają tak samo :]

 

PS. ja korzystam z dwóch podkładek :) zawsze QCK HEAVY (na dole) a na wierzchu do SC2 9HD do CS (FPS) QCK+ SK :]

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qck+ mą identyczną grubość jak zwykłe qck i qck mini, różni się tylko powierzchnią. A wszystkie te podkładki są znacznie cieńsze niż goliathus. Goliathusowi bliżej do heavy niż do zwykłego qck.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzałeś to fizycznie czy dane ze strony producenta ?

bo na stronach producentów jest to podane nie precyzyjnie i tak:

jest podane że QCK / QCK+ ma 2mm co jest mniej więcej prawdą ALE QCK+ SK / FNATIC / NAVI etc mają po 4mm czyli tak samo jak GOLIATHUS (który nota bene na stronie ma 3mm)

 

HEAVY ma 5,5mm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...