Skocz do zawartości
2002JSQ

Temperatura heatpipe'ów

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie jak u was wygląda sytuacja z temperaturą rurek heatpipe w waszych coolerach.

 

Udało mi się zamontować stary cooler Termaltage Big Typ 120 z S775 na nowej podstawce 1155.

Z temperatur jestem bardzo zadowolony. Idle 30 stopni. Stress Linpack około 60 stopni

Na stockowym coolerze intela dochodziły mi do 80 stopni.

 

Zastosowana pasta to arctic silver 5.

 

Sprzęt zestresowany, na procku 60 stopni, a cały radiator jest zimny. Podstawa, rurki, radiator.

 

Z kolei jaj zestresuje grafę, to czuć że rurki są gorące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem na chwilę wiatrak - rurki zagrzały się.

Czy w przypadku gdyby słabo przylegał, temperatury nie były by wyższe?

 

Po co Ci wiatrak w komputerze?o0

Miałeś pewnie na myśli wentylator. To nie jest to samo.

 

Co do problemu to ja go nie widzę. Masz dobre temperatury i uniknąłeś kupowania nowego chłodzenia po zmianie platformy. Tylko się cieszyć ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica może brać się z różnicy w przepływie powietrza przez finy radiatora. Jakie masz obroty na wentylatorze cpu? Może się okazać, że zmniejszenie obrotów wentylatora np do 60% da minimalnie większa temp cpu a wyraźnie cieplejsze pipki (o ciszy jako skutku ubocznym nie wspomnę ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...