Skocz do zawartości
Lovtza

Gigagyte GA-970A + Tagan 530 U15 = nie odpala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie moze wy cos poradzicie.

Kupilem wczoraj plyte glowna Gigagyte GA-970A-UD3, podlaczylem ja do obecnego zasilacza Tagan EasyCon 530W U15, po wcisnieciu przecisku power jedynie drga wentylator w taganie.

 

Nie wiem co zrobic, co ciekawe ten Tagan odpala bez problemu moja stara plyte glowna Asusa M2N-E a zas tego Gigagyte odpala moj jeszcze straszy zasilacz ModeCom 400W taki badziew.

 

Jednak jak podlacze Tagana z Gigabytem nic sie nie dzieje no jak juz pisalem jedynie trga wiatrak. Sprawdzalem i na krotko wiec to nie przycisk.

 

Mam w tym taganie dwie oopcje podlaczenioa 12v, jedna jest taka cala 8 pinowa wtyczna lub dwie wtyczki laczone po 4piny i to samo.

Zmienialem tez to ustawienie spli i combine ale to nic nie daje :(

 

Prosze was o pomoc co moze byc przyczyna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne, co mi przychodzi do głowy to to, że tagan nie ma +5VSB (afair fioletowy przewód) czyli napięcie do standby - nowe mobo tego często już nie używają i chyba część zasilaczy również tego nie ma. Sprawdź miernikiem, nawet, jeżeli jest przewód. Może być tak, ze w biosie masz opcje +5VSB\+5VDC. Na szybko, sprawdź czy płyta wstanie po zwarciu na złączu ATX zielonego przewodu z dowolnym czarnym. Niczym to nie grozi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak do biosu moge wejsc na starym zasilaczu. Jednak wez pod uwage ze ten tagan to nowy zasilacz i co niby nie jest kompatybilny ?

 

Znaczy co mam zasilacz na krotko dopalic? Na starej plycie odpala normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis sprawdzialem z nowym OCZ 500W SE i to samo jest

 

Czyli co plyta ??

 

Chyba male szanse ze ten model nie lubi sie Taganem u15 i tym OCZem ??

 

Moge smialo reklamowac plyte ?

 

Pytanie czy wymienia ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

U nich wszystko zadzialalo bez problemu

Co ciekawe jak wrocilem do domu i zlozylem na dywanie to tez poszlo.

 

Teraz juz dziala wszystko ok, rozebralem all i jeszcze raz zlozyle moze faktycznie jakies przebicie bylo

Teraz komputer dziala szybko i stabilnie

 

Dzieki za rady i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...