Skocz do zawartości
jazon14

Czy jest dobrze?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno kupiłem taki zestaw:

 

CPU: AMD Phenom II X4 955 BE C3

MOBO: Gigabyte GA-870A-USB3 rev. 3.1

GPU: HIS Radeon HD 6870 IceQ X Turbo

RAM: GoodRam DDR 3 1333MHz CL9

PSU: XFX Core 450W

CASE: SilentiumPC Brutus 410 Pure Black

 

To są dane z programu AIDA64 po wyjściu do Windowsa po ok 2 godzinach grania :

 

Właściwości czujnika:      Typ czujnika                                      ITE IT8720F  (ISA 228h)      Typ czujnika procesora graficznego                Diode, CHiL CHL8214  (ATI-Diode, 30h)      Nazwa płyty głównej                               Gigabyte 870-UD3P / 870A-UD3 / 870A-USB3 / 880G-UD3H / 880GA-UD3H / 890XA-UD3      Stwierdzono otwieranie obudowy                    Tak    Temperatury:      Płyta główna                                      49 °C  (120 °F)      Procesor                                          39 °C  (102 °F)      Procesor nr 1 / rdzeń nr 1                        40 °C  (104 °F)      Procesor nr 1 / rdzeń nr 2                        40 °C  (104 °F)      Procesor nr 1 / rdzeń nr 3                        40 °C  (104 °F)      Procesor nr 1 / rdzeń nr 4                        40 °C  (104 °F)      GPU Diode (DispIO)                                46 °C  (115 °F)      GPU Diode (MemIO)                                 49 °C  (120 °F)      GPU Diode (Shader)                                50 °C  (122 °F)      ST380011A                                         33 °C  (91 °F)      ST9500325AS                                       31 °C  (88 °F)    Wentylatory:      Procesor                                          4592 RPM      Chassis #2                                        1634 RPM      Procesor graficzny                                980 RPM  (30%)    Wartości napięć:      Napięcie rdzenia procesora                        1.200 V      +3.3 V                                            3.376 V      +12 V                                             12.302 V      VBAT baterii CMOS                                 3.104 V      DIMM                                              1.504 V      GPU +12V                                          12.188 V      GPU VRM                                           0.945 V    Current Values:      GPU VRM                                           3.00 A      Debug Info F                                      0093 FFFF 019D 0000 01E3      Debug Info T                                      49 39 50      Debug Info V                                      4B 5E D3 BB C2 50 D3 87 C2

I tu moje pytanie czy temperatury są w porządku?

Bo wydaje mi się że temperatura płyty głównej jest za wysoka.

Edytowane przez jazon14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

49st. C to nie jest duża temperatura dla elektroniki, nawet w paluchy nie parzy. Dodatkowo, nie wiadomo gdzie jest umieszczony czujnik.

Wentylator z przodu też jest podłączony?

Dbaj aby filtry się nie zapychały kurzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też trzeba brać pod uwagę, że czujnik lub program przekłamuje wartość.

Dodam, też że po 2h grania (dobrze zrozumiałem) twoje bebechy w budzie musiały się zagrzać.

Edytowane przez 2002JSQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

49st. C to nie jest duża temperatura dla elektroniki, nawet w paluchy nie parzy. Dodatkowo, nie wiadomo gdzie jest umieszczony czujnik.

Wentylator z przodu też jest podłączony?

Dbaj aby filtry się nie zapychały kurzem.

Tak wentylator z przodu jest podłączony i dosyć głośno chodzi.

 

Też trzeba brać pod uwagę, że czujnik lub program przekłamuje wartość.

Dodam, też że po 2h grania (dobrze zrozumiałem) twoje bebechy w budzie musiały się zagrzać.

Tak chodziło mi o 2 godziny, przepraszam za błąd.

 

 

Płyta jest nowa, może jest wadliwa i trzeba ją oddać do serwisu?

W przyszłości, gdy kupię lepsze chłodzenie CPU będę chciał go podkręcić do ~3,8 jeśli się da więc temperatura pewnie wzrośnie także na płycie jeśli dobrze myślę?

Edytowane przez jazon14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co nie przejmować się na razie tą temperaturą płyty głównej?

A gdy będę chciał podkręcać to co wtedy robić żeby obniżyć temperaturę?

A tak w ogóle to nie wiem czemu ani BIOS ani żaden inny program nie wykrywa prędkości wentylatora o nazwie SYSTEM FAN1 ?

Edytowane przez jazon14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmować się, cieszyć się, że system jest stabilny, grać, bawić się do woli.

A gdy będziesz chciał podkręcać to podkręcać. Można co najwyżej pomyśleć o radiatorze na mosfety sekcji zasilania, płyta ma odpowiednie otwory.

Może to co na laminacie jest opisane sus fan to w programach widnieje jako Chassis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Biosie jest tak:

 

CPU FAn Speed 2616RPM

SYSTEM FAN1 Speed 0RPM

SYSTEM FAN2 Speed 1622RPM

POWER FAN Speed 1424RPM

 

Można co najwyżej pomyśleć o radiatorze na mosfety sekcji zasilania, płyta ma odpowiednie otwory.

A mógłbyś mi polecić jakiś radiator, który będzie tam pasował żebym wiedział mniej więcej jaki kupić?

Edytowane przez jazon14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki ;)

Mam jeszcze takie pytania:

Czy muszę dawać pastę termoprzewodzącą na mosfety sekcji zasilania oraz na chpset gdybym chciał założyć wymienic radiator no i ile jej nałożyć (dużo,mało)?

No i czy na moim zasilaczu mogę kręcić procesor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mosfety daje termopady a nie pastę. NA chipset pasta. W sieci jest dużo poradników dot. nakładania pasty. Pasty ma być w sam raz, ma być jej jak najmniej ale musi dobrze wypełniać powierzchnię styku radiatora i chipsetu.

 

Możesz podkręcać cpu.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze chciałem zapytać czy jak bym dał jeszcze wentylator np. na górze, albo nawet dwa na gorze i na dole( w mojej obudowie są przewidziane 4 wentylatory 120mm, 2 standardowo z przodu i z tyłu oraz miejsce na zamontowanie dodatkowych na górze i na dole)to czy to by coś zmieniło w kwestii temperatury chipsetu bądź sekcji zasilania?

Jeśli tak to jak je montować na wdmuchiwanie czy wyciąganie powietrza?

Edytowane przez jazon14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...