Skocz do zawartości
2002JSQ

Podłączenie PS2 to LEDTV

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki mały problem.

Mam starą konsolę PS2, na która bez problemu działała dotychczas ze starym LCD.

Podłączona była przez oryginalny kabel z przejściówką chinch - scart.

Telewizor zepsuł się (tak przy okazji, pół roku po gwarancji, inwerter :) ).

Podłączyłem konsolę do nowego TV już przez taką przejściówkę (gniazda scart nie ma)

no i okazuje się, że nie działa konsola. TV nie wykrywa podłączenia przez gniazdo AV.

 

Postawiłem na przejściówkę, ale szybko udało się zweryfikować, że przejściówka jest OK.

Podłączyłem DVD przez scart z przejściówką i wszystko gra.

 

Co więc może być nie tak?

 

Nie chce mi się wierzyć, że konsola padła razem z telewizorem.

 

Zauważyłem, że scart od odtwarzacza DVD jest cały zapełniony blaszkami, a przejściówka konsolowa

w środku jest pusta (ma 9 styków mniej) - może tu tkwi problem.

 

Dołączona grafika

 

 

A z kolei jak już na oślej.... to kto zgadnie jakiej marki tv zepsuł się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

Jakis zwykły. Teraz nawet samsung oszczedza i D400 czy D503 ma tylko 2 HDMI i jedno scart....

 

Przejściówka na zdjęciu wygląda jak z Thomsona/TCL ale jest jeszcze kilka modeli innych producentów z podobnymi rozwiązaniami.

Edytowane przez ZlyUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zepsuł się stary LCD SHARP AQUOS.

Nowy to Samsung serii 5. Cienki TV nie ma wielkiego gniazda Euro/SCART.

Jest taka przejściówka specjalna.

 

Dodane: telewizor chinch nie ma. jest jednie podłączenie component i też przez przejściówkę.

Edytowane przez 2002JSQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że w złączu SCART są różne sygnały - RGB i Composite. Najwyraźniej nowy TV wymaga sygnału RGB, a Ty mu podajesz przez przejściówkę Composite.

Rozwiązaniem jest kupno kabla Component lub SCART-RGB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi może o rozpoznanie obrazu. Najlepiej jakby Ci się udało od kogoś pożyczyć taki kabel. Zresztą w przypadku tak dużego TV lepiej podłączać komponent'em niż Composite. Oba są analogowe, więc ten pierwszy z powodzeniem można podłączać do PS2. Musi działać. Jak nie to coś z PS2, albo sam już nie wiem.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z PS2 nie było czasami tak, że w opcjach konsoli trzeba ustawić rodzaj kabla? Pamiętam, że miałem kiedyś sytuację, w której na ślepo zmieniałem typ złącza :P, ustawienie w konsoli było na kompozyt(chyba, bo na działce, na starym TV działała na tym kablu), a kabel w domu to był komponent. Oglądnąłem filmik z menu konsoli na YT i przestawiłem.

 

Szło to chyba w ten sposób, dół->x->dół->dół->dół->x i tutaj dokonujesz zmiany kabla oraz potwierdzasz tę zmianę.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...