Jump to content
Sign in to follow this  
2002JSQ

Podłączenie PS2 to LEDTV

Recommended Posts

Mam taki mały problem.

Mam starą konsolę PS2, na która bez problemu działała dotychczas ze starym LCD.

Podłączona była przez oryginalny kabel z przejściówką chinch - scart.

Telewizor zepsuł się (tak przy okazji, pół roku po gwarancji, inwerter :) ).

Podłączyłem konsolę do nowego TV już przez taką przejściówkę (gniazda scart nie ma)

no i okazuje się, że nie działa konsola. TV nie wykrywa podłączenia przez gniazdo AV.

Postawiłem na przejściówkę, ale szybko udało się zweryfikować, że przejściówka jest OK.

Podłączyłem DVD przez scart z przejściówką i wszystko gra.

Co więc może być nie tak?

Nie chce mi się wierzyć, że konsola padła razem z telewizorem.

Zauważyłem, że scart od odtwarzacza DVD jest cały zapełniony blaszkami, a przejściówka konsolowa

w środku jest pusta (ma 9 styków mniej) - może tu tkwi problem.

Dołączona grafika

A z kolei jak już na oślej.... to kto zgadnie jakiej marki tv zepsuł się?

podaj model TV ;>

EDIT: a po Cinch próbowałeś? jak TV nie ma to nie wiem co to za sprzęt ;D

Edited by Zeniu

Jakis zwykły. Teraz nawet samsung oszczedza i D400 czy D503 ma tylko 2 HDMI i jedno scart....

Przejściówka na zdjęciu wygląda jak z Thomsona/TCL ale jest jeszcze kilka modeli innych producentów z podobnymi rozwiązaniami.

Edited by ZlyUser
  • Downvote 1

Zepsuł się stary LCD SHARP AQUOS.

Nowy to Samsung serii 5. Cienki TV nie ma wielkiego gniazda Euro/SCART.

Jest taka przejściówka specjalna.

Dodane: telewizor chinch nie ma. jest jednie podłączenie component i też przez przejściówkę.

Edited by 2002JSQ

Dlatego, że w złączu SCART są różne sygnały - RGB i Composite. Najwyraźniej nowy TV wymaga sygnału RGB, a Ty mu podajesz przez przejściówkę Composite.

Rozwiązaniem jest kupno kabla Component lub SCART-RGB.

Chodzi może o rozpoznanie obrazu. Najlepiej jakby Ci się udało od kogoś pożyczyć taki kabel. Zresztą w przypadku tak dużego TV lepiej podłączać komponent'em niż Composite. Oba są analogowe, więc ten pierwszy z powodzeniem można podłączać do PS2. Musi działać. Jak nie to coś z PS2, albo sam już nie wiem.

Edited by Devil

Z PS2 nie było czasami tak, że w opcjach konsoli trzeba ustawić rodzaj kabla? Pamiętam, że miałem kiedyś sytuację, w której na ślepo zmieniałem typ złącza :P, ustawienie w konsoli było na kompozyt(chyba, bo na działce, na starym TV działała na tym kablu), a kabel w domu to był komponent. Oglądnąłem filmik z menu konsoli na YT i przestawiłem.

Szło to chyba w ten sposób, dół->x->dół->dół->dół->x i tutaj dokonujesz zmiany kabla oraz potwierdzasz tę zmianę.

Edited by OCM4n14k

Dobra, ale jak używa przejściówki Composite -> Scart to tam nie ma co ustawiać, bo o kablu Composite nic innego nie prześle niż sygnał Composite ;)

Polecam zakupić kabel component. Daje najlepszą jakość obrazu jaką może wyswietlić PS2 i w niektórych grach można włączyć sobie progressive scan.