Skocz do zawartości
kikan

Dysk długo się ładuje przy uruchamianu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Mam taki problem ( przynajmniej tak mi sie wydaje )

Miałem stary dysk 80gb, wymieniłem go na 500gb. Przedtem gdy uruchamiałem kompa dysk ładował się od razu ( na starym 80gb znajomy ustawil mi podobno opcje wspomaniania starszych dyskow w biosie )

Teraz gdy mam nowy dysk przy włączeniu kompa laduje sie on znacznie dluzej.

Czy tak powinno być ze względu że ma on 500gb czy nie?

( nazwa nowego dysku : WDC WD5000AAKS-00UU3A0 ATA Device )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, sprecyzuj o co chodzi.

Obstawiam, że stary dysk był na ATA a nowy na SATA, który pewnie jest obsługiwany przez jakiś kontroler RAID i dlatego go długo wykrywa. Napisz dokładnie jaki dysk miałeś, jaki masz, jaka płyta i co to dokładnie oznacza, że "długo się ładuje".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"długo się ładuje" czyli klikam przycisk POWER no i zanim zaskoczy to PIK to dlugo sie kreci

 

płyta główna : GIGABYTE MA77OT-UP3P

 

nowy dysk 500gb ( ten który teraz używam ) : WDC WD5000AAKS-00UU3A0 ATA Device

 

stary dysk foto w załączniku co by was w błąd nie wprowadzić

 

tak nowy jest na SATA, stary jest na ATA, dokladnie tak jak tutaj obrazek z neta pokazuje: http://attachments.techguy.org/attachments/110908d1184523317/ata-sata.gif

post-188532-0-55473100-1315423710_thumb.jpg

Edytowane przez kikan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak nowy jest na SATA, stary jest na ATA, dokladnie tak jak tutaj obrazek z neta pokazuje: http://attachments.techguy.org/attachments/110908d1184523317/ata-sata.gif

 

Thank you captain oblivious...

To niestety twoje posty nie wnoszą żadnych informacji mogących pomóc nam w rozwiązaniu twojego problemu. Opisz go jeszcze raz dokładnie i przede wszystkim po polsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wciskam przycisk POWER komputer sie włącza i zaczynaja krecic sie talerze w dysku, no i właśnie za długo się krecą. Na starym dysku był to moment, a tutaj dłużej, i pytam czy to tak ma być dlatego że ma on większą pojemność czy jest to jakiś problem.

 

nie mam pojecia jak inaczej to opisac

Edytowane przez kikan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...