Skocz do zawartości
`fdl`

Problem po złożeniu kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie forumowicze!

 

Złożyłem dzisiaj kompa o następującej konfiguracji:

- Asrock P67

- i5 2500k

- GoodRAM 2x4GB 1333MHz

- Sapphire HD6850

- Seasonic M12II 520W

- chłodzenie CPU: Zalman Performa

 

Po włączeniu zasilania słychać wiatraki, radiator od CPU jest zimniutki, a na ekranie monitora nic nie ma. W czasie uruchamiania się na płycie głównej pojawiają się następujące kody: 32,60,70,96,99,A3 (ten kod pozostaje do końca).

 

Wydaje mi się, że wszystkie dodatkowe wtyczki zasilające podłączyłem (12V na 8 pinach przy CPU oraz dodatkowe zasilanie do grafiki na 12pinach). Smrodu żadnego nie wyczułem i wydaje mi się Zalmana posadziłem jak należy.

 

Liczę na Waszą pomoc, bo kompletnie nie wiem co się dzieje. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie piszczy, no ale to dlatego, że nie mam w obudowie speakera - trzeba się sugerować chyba tymi kodami, które mi nic nie mówią (nawet z manualem).

 

Zasilanie do grafiki podpiąłem - dwie wtyczki po 6 pinów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk i napęd są, lecz nie podawałem ich, bo myślałem że to nieistotne. W każdym razie dysk to Seagate 2TB, a napęd to jakaś najzwyklejsza nagrywarka DVD Samsunga na SATA. Obydwa urządzenia jakoś sobie działają.

 

Grafika siedzi na pewno dobrze, pamięci raczej też, sprawdziłem tylko jedną z pamięci pojedynczo, do drugiej musiałbym zdjąć chłodzenie z CPU, a dziś sobie już to daruje. Anyway, tutaj też wygląda wsio ok.

 

Dzięki za szybkie odpowiedzi!

 

[edit]

 

Nic nie mam na IDE, oba urządzonka są na SATA. Do BIOS-a też nie mam dostępu, bo nic się nie wyświetla na monitorze.

 

Zauważyłem jeszcze, że gdy odłączę extra zasilanie od grafiki, to ostatnim kodem jest d6

 

[edit2]

 

Zacząłem odłączać kolejne kable i wierzcie mi lub nie, ale wkładając po raz drugi kabel od klawiatury, komputer zaskoczył :D

 

Dzięki za zainteresowanie!

Edytowane przez `fdl`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem odłączać kolejne kable i wierzcie mi lub nie, ale wkładając po raz drugi kabel od klawiatury, komputer zaskoczył :D

 

No to dobrze, że na takiej błahostce się skończyło. Teraz pozostaje katować kompa do granic możliwości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...