Jump to content
Sign in to follow this  
.PaVLo.

ASUS P8Z68 (Wszystkie modele)

Recommended Posts

Witam.

Mam prośbę aby ktoś wrzucił tutaj zdjęcie tyłu płyty ASUS P8Z68 Deluxe. Chodzi mi o tą blaszkę pod soketem procka, jak ona wygląda, jakie ma wymiary. Szukałem na necie, ale wszędzie jarają się górą płyty a nikt nie raczy nawet pokazać tyłu. Po co mi to ?, ano muszę wybrać blok na CPU, który ma odpowiedni backlpate, który nie będzie kolidował z tą blaszką na płycie.

No właśnie obejrzałem pewien test bloku pod s1155 i właśnie jedna z backplate opierała się o tą blaszkę. Ale mimo to wolałbym wiedzieć wcześniej jaka jest ta blaszka na asusie :)

Dołączona grafika

Edited by .PaVLo.

Witajcie czy działa wam oszczędzanie energia tzn chodzi mi o dwie opcje mianowicie C3\C6 czy macie jakieś niestabilności

pozdr

Witajcie czy działa wam oszczędzanie energia tzn chodzi mi o dwie opcje mianowicie C3\C6 czy macie jakieś niestabilności

pozdr

Na razie jestem w fazie wyszukiwania napiecia do stabilnej pracy, potem zajme sie oszczedzaniem energii, wiec zobaczymy...

Pojawił się nowy bios 0902 dla płyt pod Z68

Maximus IV Extreme-Z

Maximus IV GENE-Z

P8Z68 DELUXE

P8Z68-V

P8Z68-V PRO

Zmiany:

Enable support for Next Gen 22nm Processor.

Edited by .PaVLo.

Czy ktos mial juz do czynienia z plyta ASUS P8Z68-V LX? W necie praktycznie brak recenzji uzytkownikow odnosnie tej plyty, a wydaje sie, ze jest to calkiem ciekawy zakup. Przede wszystkim jest znacznie tansza od wersji PRO i innych wyzszych. Minusem jest to, ze nie jest SLI-kompatybilna. Dziala w Crossfire, ale tylko w konfiguracji 16x, 4x. Poza tym, z tego co wyczytalem, posiada wszystkie zalety wyzszych modeli. Dodatkowo, wg. ASUSa jest w pelni zgodna z PCIe 3.0 (w przeciwienstwie do np. wersji PRO pierwszej rewizji) i posiada support Ivy Bridge 22 nm.

Wiec co z nia jest nie tak? Przeciez SLI to tak naprawde margines a wiekszosc i tak montuje odpowiednio mocna pojedyncza karte graficzna.

Witam

Mam problem z Windowsem i pewnie dotyczy to również płyty głównej.

W zasadzie wszystko działa dobrze, ale podczas uruchamiania systemu wyskakują mi trzy takie same komunikaty

A wygląda to tak jak w załączniku.

Nie wiem jak mam się tego pozbyć.