Skocz do zawartości
pedroz

zasilacz hunt key + barracuda = pisk?

Rekomendowane odpowiedzi

dziś skończyłem składać swojego kompa (pierwszy raz :)). wszystko działa pięknie (1.6A@2.13A) poza zasilaczem, który delikatnie piszczy. byłem już w serwisie, wymieniłem 300W na 350W ale serwisant i tak powiedział, że zasilacz będzie piszczał, bo huntkey w połączeniuz dyskiem barracuda tak ma. da się coś na to poradzić (poza wymianą dysku/zasilacza ;))?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszysko spoko ale ja nie rozumiem zaleznosci

co ma barracuda do pisku w zasilaczu?

moze to barracuda piszczy albo cos innego?

mozna zawsze sprobowac zmieniac wtyczeke zasilającą

moja barracuda piszczey - ale to jest barracuda II a one piszcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś skończyłem składać swojego kompa (pierwszy raz :)). wszystko działa pięknie (1.6A@2.13A) poza zasilaczem, który delikatnie piszczy. byłem już w serwisie, wymieniłem 300W na 350W ale serwisant i tak powiedział, że zasilacz będzie piszczał, bo huntkey w połączeniuz dyskiem barracuda tak ma. da się coś na to poradzić (poza wymianą dysku/zasilacza ;))?

Jezeli masz Barracude 4 to wielki LOL z serwisanta. Jezeli inna to nie wiem. Pozbylem sie starych dyskow, ale moge sprawdzic na starej Barracudzie 3GB z szuflady :)

Mam bude Feel V a w niej zasilka Hunt Key 300W wlasnie, i jeszcze posiadam do tego jedna Barracude 4, cicha jak makiem zasial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszczy na pewno zasilacz. ten nowy 350-cio watowy tez. nie wiem jaka jest zależność, dlatego pytam na forum,sam jestem ciekawy. moze ktoś z posiadaczy hunt keya i barracudy zauważył u siebie podobny pisk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszczy na pewno zasilacz. ten nowy 350-cio watowy tez. nie wiem jaka jest zależność, dlatego pytam na forum,sam jestem ciekawy. moze ktoś z posiadaczy hunt keya i barracudy zauważył u siebie podobny pisk?

Mam nowego ModeComa Angel, z zasilaczem HuntKey i BIV , no i "niestety" nie piszczy, ani zasilka, ani HDD

Jakies anomalia masz dziwne ? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tez mi sie wydaje ze mi lipę wciskają. chociaż ciekawe że na tym nowym 350W tak samo choć ciszej piszczy.

Moze wentyl piszczy ? :mrgreen: siakas wadliwa partia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze moze piszczec ale nie dlatego ze jest to polaczenie akurat barracudy z zasilaczem

 

co ma piernik do wiatraka

 

ci z serwisow to sie najczesciej na przekretach znaja

mi oddali moj dysk po reklamacji mowiac ze to jest nowy :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat był poruszany z 10000 razy. barakuda 4 popiskuje i koniec. nowsze modele z nowym softem piszczą ale nie wszystkie. także jednym będzie piszczało innym nie. było o tym na www.pc.com.pl a co do HuntKey-a to mój 300W też popiskuje ale to nie wiem czemu. może tak ma być :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat był poruszany z 10000 razy. barakuda 4 popiskuje i koniec. nowsze modele z nowym softem piszczą ale nie wszystkie. także jednym będzie piszczało innym nie. było o tym na www.pc.com.pl a co do HuntKey-a to mój 300W też popiskuje ale to nie wiem czemu. może tak ma być :?

yuri

gdzie slyszales "popiskiwanie" B IV ???

Moja siakos nie piszczy 8O

Na codzien mam doczynienia z jeszcze kilkoma B IV i tez zadna, za cholere nie chce popiskiwac 8O

Wrecz odwrotnie, milcza jak groby 8)

Zasilacz zreszta tez :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DLaczego zasilacz sobie popiskuje :-) proste jak drut

zasilacz od PC to najnormalniejsza w swicie przetwornica

impulsowa, przetwornica pracuje przy czestotliwosciach

z zakresu 15 - 20 kHz , i jakas cewka lub dlawik ma luz na rdzeniu i drga z taka czestotliwoscia czlowiek taka czestotoliwos slyszy jako pisk :-)

(cos jak w TV , TV tez sobie popiskuje no nie.... ) z tego samego powodu wlasnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat był poruszany z 10000 razy. barakuda 4 popiskuje i koniec. nowsze modele z nowym softem piszczą ale nie wszystkie. także jednym będzie piszczało innym nie. było o tym na www.pc.com.pl a co do HuntKey-a to mój 300W też popiskuje ale to nie wiem czemu. może tak ma być :?

yuri

gdzie slyszales "popiskiwanie" B IV ???

Moja siakos nie piszczy 8O

Na codzien mam doczynienia z jeszcze kilkoma B IV i tez zadna, za cholere nie chce popiskiwac 8O

Wrecz odwrotnie, milcza jak groby 8)

Zasilacz zreszta tez :D

jakie masz te barakudy moja ma z 1,5 roku a te stare piszczały. później poprawili soft i było lepiej a teraz nie wiem.

a propos zasilacza napisałem że nie wiem dlaczego popiskuje bardzo cicho ale jednak. wcześniej jechałem na Enlightach i niczego takiego nie było. teraz zaczynam żałować że zmieniłem firmę bo Enlight mimo iż może mniej wyględny to jest sporo lepszy :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DLaczego zasilacz sobie popiskuje :-) proste jak drut

zasilacz od PC to najnormalniejsza w swicie przetwornica

impulsowa, przetwornica pracuje przy czestotliwosciach 

z zakresu 15 - 20 kHz , i jakas cewka lub dlawik ma luz na rdzeniu i drga z taka czestotliwoscia czlowiek taka czestotoliwos slyszy jako pisk :-)

(cos jak w TV , TV tez sobie popiskuje no nie.... ) z tego samego powodu wlasnie  :P

dzięki poczułem się lepiej :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat był poruszany z 10000 razy. barakuda 4 popiskuje i koniec. nowsze modele z nowym softem piszczą ale nie wszystkie. także jednym będzie piszczało innym nie. było o tym na www.pc.com.pl a co do HuntKey-a to mój 300W też popiskuje ale to nie wiem czemu. może tak ma być :?

yuri

gdzie slyszales "popiskiwanie" B IV ???

Moja siakos nie piszczy 8O

Na codzien mam doczynienia z jeszcze kilkoma B IV i tez zadna, za cholere nie chce popiskiwac 8O

Wrecz odwrotnie, milcza jak groby 8)

Zasilacz zreszta tez :D

jakie masz te barakudy moja ma z 1,5 roku a te stare piszczały. później poprawili soft i było lepiej a teraz nie wiem.

a propos zasilacza napisałem że nie wiem dlaczego popiskuje bardzo cicho ale jednak. wcześniej jechałem na Enlightach i niczego takiego nie było. teraz zaczynam żałować że zmieniłem firmę bo Enlight mimo iż może mniej wyględny to jest sporo lepszy :?

Moja ma prawie 6 miesiecy

Reszta chyba z listopada 2001

Na zasilacz nie nazekam, zwlaszcza ze wczesniej mialem Tracer-a

No i jak juz pisalem nie piszczy (dobrze polutowane teile? :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja ma prawie 6 miesiecy

Reszta chyba z listopada 2001

Na zasilacz nie nazekam, zwlaszcza ze wczesniej mialem Tracer-a

No i jak juz pisalem nie piszczy (dobrze polutowane teile? :P )

to by wszystko tłumaczyło bo jednak moja barakuda "trochę" starsza. a co do zasilacza to nie mogę nic złego o nim powiedzieć(popiskuje to popiskuje, prawie nie słychać) ale mój prostation... no trochę mu do enlighta brakuje :? wszyscy chwalą ModeCom-a ale są to chyba osoby które przeżuciły się z jakichś raczej kiepskich konstrukcji. Niech porównają bylejakiego ModeCom-a do jakiejkolwiek konstrukcji Enlighta bądz obudowy od Dell Precision.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B IV piszczaly w idle i bylo to zwiazane ze smartem i jakims self testem mozna bylo wylaczyc to softem od seagate wiec n/p a co do calej akcji z piszczeniem to wez odepnij sobie B IV i odpal jak bedzie piszczec to do serwisu i opieprzyc ze Cie w !@#$ robia. Moze plyta piszczy ? moze ktoras z kart (mam tak u mnie z tunerem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem kiedys zasilacz modecon'a 300W ktory mi nagle przestal dzialac, wiec poszedlem i kupilem w komputroniku Hunt Key'a 300W - przychodze, podlaczam a tu wielki pisk. Odlaczalem wszystko po kolei i doszedlem ze pisk ustaje po odlaczeniu dysku (B4 60GB). Nie wiem co z tym zrobic (czyli mam to samo co kolega co pisal topic), wiec podlaczylem sobie dysk i cd do drugiego zasilacza 235W i wlaczam go razem z kompem i jest cicho (nawet mu wylaczylem wentyl). Do innych co pisali do tego topicu - kolega wyraznie zaznaczyl ze pisczy ZASILACZ a NIE DYSK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 mam ten zasilacz hunt key (markowa obudowa ModeCom) i barracude 4 40gm 7200obr.

nic nei piszczy oprocz dos dużych decybeli od Coolera do procka :>

Ale moze Ci świszczy ten wentylator w obudowie wypuszczający powietrze??

Rozkręć obudowe i zobacz co świszczy.

Albo pozycz od kumpla dysk i zasialcz i wymień i sobie sprawdzisz i lookniesz co nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zrozumcie - to piszczy elektronika w zasilaczu - ale TYLKO jak jest podpieta barracuda - sprawdzalem juz kilka innych dyskow - i zawsze jest cicho - i to nie ma zwiazku z wentylatotrem - a sam DYSK NIE WYDAJE praktycznie zadnego odglosu (wylacznie ciche szmeranie przy odczycie). Poza tym ostatnio zalozylem do zasilacza wentylator cooler master - ten z termistorem i jest jeszcze ciszej (nie piszczy bo dysk mam podpiety do innego zasilacza bez wentylatora :P) - to jedyny wentyl w moim kompie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ostatnio troche ciepło sie zrobiło 8O pare kresek ponad zero :)))))))

A tak na serio wracając do sprawy barracuda i Hunt Key.

Ja bym wymienił ten zasilacz, jak jeszcze nie jesteś w 100% usatysfakcjonowany (czy jakoś tak :lol: ), ta nasza polszczyzna :>

Bo dysku bym nie wymieniał, nie warto jest to za dobry dysk, praktycznie moim zdaniem żądzi.

A zasialacz zawsze mozna kupić za jakieś 300 zł pożądny 350-wat (tylko pytanie gdzie??)

Niestety nie weim, trzeba poszukać.

:roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary jeszcze na glowe nie upadlem zeby dawac 300zl za zasilacz :( Ten jest dobry tylko ma ta jedna wade (niestety), bo jak teraz siedzi w nim ten cooler master to jest zajebiscie cichy i ma dobre w pien zolte radiatorki - niedlugo przygotowuje obudowe do zasilacza z pleksi i sobie podswietle laser ledami wtedy to powinno cool wygladac :P

PS Prosze moderatorow o przegladniecie topicu "Nie otwierac." i wyciagniecie odpowiednich konsekwencji, gdyz uwazam ze nie do tego stworzono licznik postów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...