Skocz do zawartości
zak

Intel Core i3-2100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczów

Posiadam troche "archiwalny" sprzęt:

 

Pentium 3.0 HT

768 MB RAMu DDR 1

Radeon 9600XT

160 GB Caviar SATA

40 GB Seagate ATA

 

Chciałbym zmienić na coś nowszego i troszke szperająć po necie natknąłem się mniej więcej na cosik takiego:

 

Intel Core i3-2100 3,10 GHz 3MB S1155 BOX 429zł

ASUS P8H67-M PRO Rev.3.0 H67 4DDR3-1333 PCie x16 SATA3 GLAN D-Sub HDMI CF mATX 359zł

GoodRAM 4GB DDR3 1333 75zł

w ewentualności dysk WD Caviar Blue 500GB 155zł

 

Grafiki na razie nie chę kupować bo ogólnie nie gram w gry, za jakiś czas może dokupiłbym jakąś konkretną i tutaj pytanie czy ta grafa z procka da radę?

Jakoś jestem za Intelem (nie wiem czemu) ;)

Co sądzicie o tym zestawiku?

A i jaki zasilacz polecacie, bo obecnie mam Fortrona 350W na 20 PIN

 

Czekam na opinie i rady dotyczące zestawu.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupno H67 w cenie P67 nie ma sensu. Kup płytę za 250 zł bo niczym ważnym różnić się nie będzie, albo dorzuć kilkanaście zł na dobre P67 na przyszłość.

Da radę. A może Llano?

Zasilacz pewnie do zmiany chyba że na upartego chciałbyś na nim pociągnąć to z integrą. Jeśli nowy to prosimy informacje w jakim sklepie i jakie fundusze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, tylko nie widziałem płyty na P67 z wyjściem na monitor.

A tak w ogóle to czym sie różni płyta na H67 a P67?

Ta z Asusa H67 ma SATA3, USB3 wszystkie nowinki.

Jeśli znasz lub znacie jakąś dobrą za 250zł to zapodaj.

Do modernizacji nie mam zbyt wiele, jakieś 1000-1200zł max.

Tak jak pisałem wcześniej nie chcę na razie kupować karty graficznej, ale kto wie może za jakiś miesiąc, dwa kupiłbym jakąś za 500zł aby obadać jakąś nową grę.

Czekam na rady.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Core i3-2100 3,10 GHz 3MB S1155 BOX 429zł

 

Jak w przyszłym roku planujesz zmianę na czterordzeniowego IVY Bridge, to może lepiej teraz kupić jakiegoś taniego G620 2,6 Ghz ? A jak nie planujesz jakichkolwiek modernizacji to może warto rozważyć dołożenie do i5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym się różnią te płyty?

 

H67 obsługuje grafikę z cpu ale nie da się na niej podkręcać. W P67 jest odwrotnie. i3 nie podkręcisz więc jak nie planujesz wymiany w przyszłości to weź tańszą płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze to jaką płytę polecacie?

Chyba, że coś innego lepszego doradzicie?

Może coś pokroju H61/P61?

Bo jakoś do teraz nic nie wiem czy dobrze sobie zestaw dobrałem

Edytowane przez zak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem tak troszkę na necie i sobie pomyślałem, że może nim wyjdzie coś nowego tak tymczasowo kupiłbym sobie coś takiego:

 

Asus P5G41T-M LX G41 s.775 169zł

Intel Celeron E3400 2.6 BOX 149zł

4 GB GOODRAM DDR3 75zł

 

Wiem, że troche to śmieszne, ale miałbym praktycznie kompletny zestawik za 400zł z przesyłką.

Do tego dobrze kręcący sie Celeron na dwóch jajkach (4GHz może da radę) ;) no i 4 GB RAMU DDR3

Chyba było by to lepsze od tego co mam i na jakiś czas przebiedowałbym na tym i poobserwował rynek i potem może sprawiłbym sobie jakies i7 czy Bulldozer itp.

 

Co sądzicie o tym?

Da ten zestawik rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj może płyty z wyjściem DVI lub HDMI, będziesz miał w razie co pod HTPC. No i cpu sobie daruj, zapoluj na allegro czy forumowej giełdzie na C2D E7x00, spokojnie do dostania w tej cenie.

 

Edit, już dużo lepiej brać http://www.proline.pl/?p=ASUS+M5A78L-M+LE i do tego jakiś Athlon II x2. Będziesz mógł w razie czego zmienić cpu w obrębie tej płyty.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, przeglądam już jakiś czas zestawy i podzespoły i sam nie wiem w co się wpakować. Jeszcze do tego teraz te podwyżki cen masakryczne. Nie wiem czy brać tego intela 2100 czy może Athlona X4 955 (są w podobnej cenie).

Na dodatek ogólnie nie widziałem żadnej płyty pod tego Intela żeby miała kanał ATA i FDD, a to troche źle bo w sumie mam nagrywarkę na ATA prawie nie używaną i jakiś tam dysk. Musiałbym w koszta znów dodać nagrywarkę na SATA.

Poza tym opłaca się brać dysk twardy na SATA 3? czy lepiej SATA 2?

I czy opłaca się pakować w USB 3.0?

Bo w sumie pod tego Intela kupiłbym jakąś płytkę mATX za ok. ~200zł na H61 z tym, że nie ma tam ATA :/

Jak z wydajnością zintegrowanej grafy w procku i2100? Da sie coś na tym zrobić?

Doradźcie cosik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I czy opłaca się pakować w USB 3.0?

 

Jak masz dysk zewnętrzny na USB3, na który ładujesz spore ilości danych to warto (przy USB2 mam transfery ograniczone do okolic ~30 MB/s, przy USB3 ten sam dysk średnio ma ~100 MB/s)

 

Poza tym opłaca się brać dysk twardy na SATA 3? czy lepiej SATA 2?

 

Do szybkich SSD SATA3 warto, do zwykłych talerzowych HDD SATA2 nie stanowi ograniczenia i można kupować SATA2 lub 3.

 

Jak z wydajnością zintegrowanej grafy w procku i2100? Da sie coś na tym zrobić?

 

Zrobić (word, film) tak, zagrać w Battlefield 3 już nie bardzo. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...