Skocz do zawartości
tomciotom

Brak dźwięku przez hdmi

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączyłem kompa pod amplituner przez hdmi problem jest taki że nie ma po właczeniu kompa dźwięku przez hdmi automatycznie. W trayu przy głośniczku pisze brak głośników lub słuchawek jak nacisne opcje Urządzenia do odtwarzania to jest AMD HDMI Output nieaktywne i po sekundzie samo się aktywuje. Muszę to klikanie powtarzać za każdym razem po włączeniu kompa jes to strasznie upierdliwe. Oczywiście jest ustawione jako urządzenie domyślne wszystkie inne wyłączyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 lat na forum - idź do wróżki .

 

A jeśli szukasz odpowiedzi tutaj to może napisz chociaż jaka karta, jaka mobo, jaki kabel, jaki system, które sterowniki .... ?

 

Później będą pretensje, że " nikt nie zna odpowiedzi .. ? "

 

 

ED. poza tym chyba nie ten dział.

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w podpisie ale znikło OK. Windows 7 32bit Gigabyte K8NF-9 Radeon HD 5450 sterowniki do grafy i dźwięku najnowsze.

Też nie wiedziałem gdzie to umieścić prosze o przeniesienie jak nie ten dział.

Edytowane przez tomciotom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz integrę w Biosie i zacznij od szukania opcji w CCC, w systemie raczej na razie nie powalczysz skoro sam zmienia. Sprawdź jeszcze czy na pewno kabel masz z audio

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BuMeL - czy kabel na pewno z audio? przecież każdy kabel HDMI ma pełny zakres ścieżek. :-P Ja bym popatrzył po ustawieniach w sterach od radka, a jak to nic nie da, to zawsze można dźwięk poprowadzić osobno od integry przez optyk/coax.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no nie każdy, dużo przewodów dodawanych jako komplet do urządzeń jest niepełnych, kilkukrotnie wymieniałem przewody HDMI z kart graficznych bo nie przekazywały dźwięku. Może to była wada fabryczna, może po prostu były niepełne, trudno mi oszacować. Ale sprawdzić nie zaszkodzi, zawsze to jedna potencjalna przyczyna mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz podłączoną grafe do płyty głównej takim podwójnym kabelkiem, co się wpina na 2 piny? U kumpla też nie było dźwięku jak podłączył komp do tv przez hdmi i dopiero ten kabelek audio to naprawił.

 

Tak, u nVidii, nie AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do radka hd 5450 nie ma żadnych dodatkowych kabli a dźwięk jest na kablu ale muszę go ręcznie aktywować może to wina amplitunera bo ikony mi grupuje po lewej stronie stronie. Jak miałem HDMI podłączone do tv to było ok a dźwięk oddzielnie do ampli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...