Skocz do zawartości
ivanov

obudowa BTX

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko,

zna ktoś w miarę nowe porządne obudowy umożliwiające montaż płyty głównej na modłę BTX (chodzi mi o to, żeby tacka płyty głównej była po przeciwnej stronie niż normalnie, a procek był na dole zamiast na górze)?

Bo do głowy przychodzi mi jedynie Cooler Master Stacker STC-T01, Lian-Li PC-V2000B Plus II oraz ThermalTake Armor, ale nie są to specjalnie nowe konstrucje.

SilverStone RV-02, FT02 i TJ11 nie liczę, bo to jeszcze inna para kaloszy.

 

Będę wdzięczny za propozycje.

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam termin BTX, odnosi się do jeszcze innego typu bud, do płyt btx, już tego chyba nie produkują. Obudowa jak atx która ma tylko płytę pod drugiej stronie to inverted-atx.

 

Co do Lian Li v2000, to nie wiem gdzie są one dostępne, w pl chyba nie dostaniesz już, wycofane z produkcji. Jest jeszcze kilka modeli Lian Li, model v2000 ale z klapką (identyczna w środku), model bodaj v2100. Podobnie Aplus Black Pearl, środek z v2000, też chyba już niedostępna.

Był jeszcze model PC-A10, z wyjmowalną tacką na płytę, bardzo łatwy mod na inverted.

LL PC-V1100A, też stara, V1200, V1000.

Silverstone TJ06.

Z modów jeszcze widziałem coolermaster atcs 840, wyjmowalna tacka, daje się przerobić na inverted atx.

Silverstone TJ07, bardzo łatwy mod (wymaga chyba tylko śrubokręta).

CM stacker 830, łatwy mod (chyba wystarczy obrócić tackę).

 

Zależy jeszcze do czego ta buda ma być. Stara wersja Lian Li A05 jest fajna jeżeli nie chcesz instalować tam chłodnic, pełne atx, wszystko fajnie wchodzi.

Edytowane przez aerial
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aerial jak zwykle sypnął niezłą wiedzą :D

 

Z jednej strony jestem po prostu ciekawy, bo lubię wiedzieć takie rzeczy, a z drugiej kombinuję z testem wpływu temperatur na podzespoły w zależności od ułożenia tacki.

Tyle że do czegoś takiego potrzebuję coś takiego jak Stacker czy TJ-07 - tacka może być i "normalnie" i "inverted" w dodatku bez wierceń czy innych ingerencji w budę.

Problem w tym, że te wszystkie obudowy do najnowszych nie należą i nie wiem czy jakikolwiek dystrybutor będzie ją miał do testów. Dla tego chodzi mi o coś w miarę nowego.

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyglądając się mojej A70 dochodzę do wniosku, że w niej też wystarczyłby tylko śrubokręt. Ogólnie są też normalnie dostępne wariacje A70 i wyższe modele z wyjmowaną tacką, a jako że to Lian Li to całość można rozkręcić na czynniki pierwsze i ew mod wymagałby wiertarki albo w zastępstwie posługiwać się taśmą :lol: Do testów to dobre rozwiązanie, bo nie ingerujesz w konstrukcje na stałe i nie ma żadnych efektów a i nakład pracy minimalny. Minusów nie widzę, poza tym, że nieestetycznie i może się poruszać :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym modem bud w stylu A70, aż tak łatwo nie ma. Generalnie LL ma w tych big towerach 2 typy szkieletu, jeden (stary) to ten który ma dużo miejsca nad płytą i opcjonalnie mocowany tam zasilacz, to wszystkie stare budy big tower, nowsze A70F, A71F, P80 (stary armorsuit), A77. Nowy szkielet jest już trochę inny, mało miejsca nad płytą, więcej slotów pci, zasilacz tylko na dole, A77f, nowy armorsuit. W tych budach byłby problem z mocowaniem zasilacza po obróceniu całego tylnego panelu o 180 stopni. Sam się zastanawiałem nad np. modem A70f, jako że ta najbardziej mi się z wyglądu podoba (w tym roku też wyszła wersja A70FA srebrna).

 

Co do pozostałych bud, TJ07 to ciągle rewelacyjna buda, ma świetne proporcje, sporo miejsca na kable, idealna do LC. Już nie wspominając o całym rynku części zamiennych (murdermod). Problem z tą budą jest taki, że to chyba najdroższa obudowa na rynku, licząc koszt modyfikacji, przebija nawet tj11, jeżeli wliczy się jakieś bajery w stylu wycinanie wodą, malowanie proszkowe, dodatkowe panele, backplate, midplate (czego nie ma/nie "trzeba" robić w wypadku tj11).

 

No i jeszcze konstrukcje w stylu RV02 czy FT02, da się przywyknąć do tego obróconego atx, fajne budy, idealne do postawienia na biurko po lewej stronie, niskie, długie. Karty rozszerzeń wiszą jak nietoperze w jaskini, ale ma to swój urok :) Warto brać pod uwagę to co jest "gotowe" w tej budzie, dodatkowe koszty często niwelują różnice w cenie.

 

Jeszcze co do LL, jest nowa z serii V, V1020, wyjmowalna tacka, mod powinien być w miarę łatwy (chociaż nie koniecznie, widać tam zaczep do drzwiczek, tył tacki jest niesymetryczny):

 

Dołączona grafika

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...