Skocz do zawartości
Gerah

Podkrecenie Karty graficznej czy procka -kupno zasilacza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem składałem Pc w tamtym roku we wrześniu złozylem perełke wszystko super, lecz nie było mnie stać juz na karte graficzna to włozylem stara z pamiecia 500mb czas najwyższy by zainwestowac w karte. Procesor intel core i5 4 bg ramu itp itp chciałbym dowiedziec sie jak wygladaja cenowo karty graficzne ktore starcza na jakies 2 lata w cenie od 600 do 1000 zł .

Z góry dziekuje za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. i5 serii 600, 700 czy 2000? Z ciekawości pytam, bo rzucasz ogólnikami.

2. Zasilacz jaki? Wkładanie np 560Ti SOC do pierwszych Feeli to nie najlepsza opcja.

3. Jaka obudowa? Jedna karta ma 24 cm długości, a inna 31.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. i5 serii 600, 700 czy 2000? Z ciekawości pytam, bo rzucasz ogólnikami.

2. Zasilacz jaki? Wkładanie np 560Ti SOC do pierwszych Feeli to nie najlepsza opcja.

3. Jaka obudowa? Jedna karta ma 24 cm długości, a inna 31.

 

A wiec, tak Obudowa do cooldermaster, procesor i5 750, zasilacz be quite pure power atx power supply 530W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam VW, ale czy Lupo czy T4 to mało ważne :P Doprecyzuj lub sam sprawdź parametry obudowy i miej pewność, że potencjalne GPU wejdzie i będzie dobrze chłodzone.

 

Jakieś priorytety? Na przykład cisza, albo niski pobór w idle? Ile godzin (mniej więcej oczywiście) spędzasz na graniu, a ile komputer "chodzi" bez obciążania grafiki? W jakiej rozdzielczości grasz (natywna monitora)? W jakie gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam VW, ale czy Lupo czy T4 to mało ważne :P Doprecyzuj lub sam sprawdź parametry obudowy i miej pewność, że potencjalne GPU wejdzie i będzie dobrze chłodzone.

 

Jakieś priorytety? Na przykład cisza, albo niski pobór w idle? Ile godzin (mniej więcej oczywiście) spędzasz na graniu, a ile komputer "chodzi" bez obciążania grafiki? W jakiej rozdzielczości grasz (natywna monitora)? W jakie gry?

 

Obudowa to CoolerMAster CM 690, cisza nie jest wazma , gram w World of Warcraft głównie ale wszystkie nowości roniwez obczajam, na rozdziałce 1680-1050 komputer jest włączony przez caly dzien czasami noc a gram z bratem na nim 12h dziennie max .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam więc Radeona HD 6950, który posiadając podobny pobór energii co GTX 560 Ti jest od niego jednak trochę wydajniejszy tak w WoWie jak i ogółem w większej ilości gier. Co do samej karty najlepiej kupić najtańszego Vertex'a lub dopłacić do modeli z 3-letnią gwarancją czyli do jakiegoś Asusa, Gigabyte czy MSI. Jeśli jednak celujesz bliżej 800 a nie 900 zł to w ofercie są wspomniany Vertex (tanio), Sapphire (bdb chłodzenie), XFX (brak plomb i nice look, ale oba chłodzenia gorsze od Sapp) i HIS referent oraz ciekawszy seledynowy niereferent.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze daj wykres z Borderlands.. Pytanie po co, skoro autor nic o tym niewspomina. Zapewne zagra w BF3, bo pisze o nowościach, a to gra niezwykle popularna. Problem w tym, że w WoW'a gra godzinami, a nowości tylko "obczaja". No i nie ma co przekładać BF2 na ogólnie rynek gier.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twin Frozr ma zegary na rdzeniu i pamięciach wyższe odpowiednio o 60 i 50 MHz co nie jest bez znaczenia, bo jak widzisz niepodkręcony egzemplarz ma wynik o ponad 10 klatek mniejszy. Można sprawdzić cenowo GTX'a w wersji niereferencyjnej z OC i takiegoż samego Radeona, ale autor tematu chyba się zwinął.

 

 

Edit

Znalazłem 6950 z zegarami wyższymi o 50 i 50 MHZ. Wydajność o 1FPS większa :lol:

Dołączona grafika

 

Pewnie wątpliwa opłacalność, ale widzę, że 560'tka TFII to koszt około 880 zł, a testowany Vertex był bodaj za 920?

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TFII mozna dostac za 800zł. MSI N560GTX-Ti Twin Frozr II/OC nvidia GeForce GTX560Ti - Karty graficzne - MSI N560GTX-Ti Twin Frozr II/OC nvidia GeForce GTX560Ti cena od 808.40zł

Taniej niz 90% 6950'tek :wink:

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie bedziesz krecil karty to na luzie.

 

Pobór prądu: HideRefer.com Anonym Link (to jest pobór prądu calego zestawu, nie samej karty)

Testowane na:

 

Processor: Intel Core I7 920 200x18 3.6GHz

Cooling: Water

Motherboard: Asus Rampage Extreme 3

Memory: Corsair Dominator DDR3 1600

Video Card: MSI N560GTX-Ti Twin FROZR II

Power Supply: Antec 1000W PSU

Hard Drive: 1 x Seagate 1TB SATA

Optical Drive: LG DVD-RW

OS: Windows 7 Professional 64-bit

Case: Cooler Master HAF 932

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, z waszą pomocą wybrałem karte graficzna gtx 560TI i jestem mega zadowolony super wybór polecam wszystkim, lecz jak kazdy nabywca super sprzetu zamiezam go podkrecic, dlatego mam kolejne pytanko. Co bedzie bardziej wydajne czy podkrecanie procesora i5 750 z 2,6ghz na 3ghz + czy lepiej karte graficzna gtx 560Ti, zasilacz bidny bo jedynie 530W wiec, moge zakupic inny ay podkrecic to i to do maxa, ale czy gwarancja jakości bedzie wieksza niz mozliwosc szybszego przepracowania pokdreconych czesci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż prosi się o OC procka...chociaż w większości gier przy 1680x1050 i wsio na full będziesz miał albo 100klatek albo 150 z OC :)

Zasiłka ma ~400W na 12V do wykorzystania, karta po OC z 200W procek podobnie to tak na styk ;)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...