Skocz do zawartości
kamar59

Windows 8 - Oficjalny temat

Rekomendowane odpowiedzi

co ty pier.................... tak mam zainstalowany system win xp win vista win 7 i win 8 jakbys kiedykolwiek instalował jakis system to byś wiedział

 

instalujesz go przed potem systemu czy siedzisz w windozie i tam odpalasz instalator?

 

ps nieucz ojca dzieci robic

 

jak myslisz skad mam win vista ultimate x64 i win 7

 

od micrositu za testowanie i wykryte bugi

Edytowane przez BAKROL
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BAKROL - spuść z tonu trochę... rację masz, ale pohamuj emocje.

 

@Jar3k - może zamiast odpalać instalację spod Win7 wypal iso na płytę/zrób bootowalnego pena i z tego instaluj? Instalator jest taki sam jak w Win7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się jednak nie zrozumieliśmy...Żeby było jasne to nie jest pierwszy raz jak instaluje system m.in. dlatego zadałem to pytanie ponieważ pierwszy raz widziałem taki 'dziwny' instalator (nie było możliwości wybranie miejsca instalacji), wcześniej instalowałem 8ke na VirtualBoxie i instalacja wyglądała tak jak 7ki, czyli normalnie. Próbowałem odpalić instalke spod windy ponieważ tak było najszybciej.

Przed chwilą zrobiłem też bootowalnego pendrivea ale, też wyskakiwał błąd podczas bootowania.

Płyty nie wypaliłem ponieważ nie mam czystej pod ręką ( w ogóle rzadko używam DVD).

Ps.

 

Gdybyś odpalił instalacje tej '8' to byś zrozumiał o co mi chodzi, ale widzę że nie instalowałeś w ten sposób.

 

Chodziło mi o to, żebyś odpalił instalke 8ki spod Windowsa...Jeśli Cię uraziłem to sorry, nie miałem tego na myśli. Edytowane przez Jar3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instalujesz na 2 partyci i podczas startu masz wybor pomiedzy oesami jak juz ci sie znudzo to wormatujesz 2 partycie i usowasz wpis do in 8 w bootloaderze

 

Zainstaluj FF/O ze sprawdzaniem pisowni zanim złapiesz bana za kaleczenie ortografii w języku polskim. Jedyne ostrzeżenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości z poziomu instalatora (Shift + F10) utworzyłem plik VHD i podłączyłem (podlinkowałem) go jako dysk fizyczny. Następnie zainstalowałem w tym VHD Ósemkę (ostrzeżenie takie samo jak w przypadku Siódemki Enterprise), ale bootowanie nie powiodło się. Bootmanager został zaktualizowany i można wybrać np. inny OS - Śiódemkę. Ale Ósemka wykrzacza się podczas startu.

 

Wygląda na to, że Developer Preview jeszcze nie obsługuje bootowania z VHD albo ten build nie jest zawiera edycji Enterprise. A szkoda, bo miałem zamiar potestować nową wersję VHD nie robiąc bałaganu na dysku lub bez konieczności wydzielania nowej partycji :) Bawienie się W8 na Virtual Box'ie to nie to samo ;)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microsoft jak EA - co dwa lata nowy windows? czy oni są normalni?

 

Microsoft wraz z wydaniem Visty ogłosił, że co trzy lata będzie wydawać nowy OS.

 

Z pewnością trwają już równoległe prace nad 9 - tak jak to było w przypadku Longhron'a (Vista) i Blackcomb'a-Vienna'y (Windows 7).

 

Zresztą MS nikomu nie narzuca wymiany systemu ponieważ wydał akurat nowy. Pamiętam doskonale gdy korporacje zwlekały z migracją z XP'eka na Vistę - co było całkiem słuszną decyzją - gdyż support XP SP3 został przedłużony i można było na spokojnie zaplanować wdrożenie Siódemki, która okazała się pod pewnymi względami lepsza od Visty i pojawiła się dość szybko.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, niech będzie ale powiedzcie mi czy np. taka Vista była potrzebna? Xp zadebiutował w 2001 roku... a Vista 2007

Więc różnica spora, nie robią jeden system a porządny na np. 5 lat i spokój, dla mnie to bez sens jest i przy tym zostane,

gdyż wsparcie techniczne nie których komponentów okazuje się kłopotliwe i robi się bałagan.Dla mnie 7 powinna jeszcze spokojnie trwać,

jest to bardzo dobry system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, niech będzie ale powiedzcie mi czy np. taka Vista była potrzebna? Xp zadebiutował w 2001 roku... a Vista 2007

Więc różnica spora, nie robią jeden system a porządny na np. 5 lat i spokój, dla mnie to bez sens jest i przy tym zostane,

gdyż wsparcie techniczne nie których komponentów okazuje się kłopotliwe i robi się bałagan.Dla mnie 7 powinna jeszcze spokojnie trwać,

jest to bardzo dobry system.

 

Zacznij się martwić kiedy wyjdzie oprogramowanie zgodne tylko z W8 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek - właśnie odkryłem, że Windows 8 ma wbudowaną optymalizację dla SSD np. manualny TRIM oraz schedulowanie takiej optymalizacji (przydatne szczególnie gdy ktoś ma RAID zbudowany z SSD) :D

 

Nie ma to jak testy na fizycznej maszynie ;)

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem - przy próbie odpalenia pogody, newsów, socialite itp. pokazuje mi się tylko "Coming Soon. Windows Store isn't available in Windows Developer Preview". Instalowałem wersje największą, z dodatkowymi aplikacjami.

Que pasa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wraz z każdym "klienckim" Windows'em pojawia się Server i tak jest i tym razem.

 

Windows Server 8:

 

Co nowego:

 

http://www.wss.pl/aktualnosci/nowosci-w-windows-server-8-developer-preview-dla-it-pro,10243

 

Na razie Windows Server 8 Developer Preview jest dostępny na MSDN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.Zainstalowałem win 8 na partycji D i po paru dniach testów postanowiłem go usunąć.Więc wszedłem na 7 którego używałem dotychczas i usunąłem wpis z bootloadera dotyczący 8 no i i chciałem usunąć foldery z partycji D które utworzył Win 8,czyli Windows,Program files itd. ale niestety wyskakuje mi że musze otrzymać uprawnienia od TrustedInstaller.Jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź jeszcze raz w to samo miejsce, do zakładki zabezpieczenia bodajże, kliknij tam siebie i zaznacz opcję "zastosuj do podfolderów i obiektów" (bez zmieniania niczego), potem OK do oporu. Powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem jest taki że mam na niej ważne dane,ponad 250GB także będzie trudno.

Posiadam 2 partycje i chciałem wypróbować na tej drugiej windowsa 8 by się nie gryzł z siódemką na "C" i wyszło niestety jak wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...