Skocz do zawartości
kamar59

Windows 8 - Oficjalny temat

Rekomendowane odpowiedzi

Po wejściu w jakąkolwiek aplikację z poziomu Metro nie można z niej w sposób cywilizowany wyjść, tylko cofać w rogu ekranu na start? Albo nie umiem. Dla przykładu jest sobie kafelka Camera. Wchodzę, to włącza mi się obraz z kamerki (niczym w telefonie) i nie mogę tego zamknąć całkowicie by nie działało w tle prócz kill task w menadżerze zadań :unsure:

Używam kombinacji Alt+F4 do zamykania aplikacji. Obserwowałem w Task Manadżerze proces i faktycznie ta metoda działa - pomimo zamknięcia aplikacji proces jeszcze 2-3 sekundy działa i w końcu znika.

 

Zauważyłem, że przy otwartej aplikacji przy najechaniu na górny, lewy róg pojawia się biały prostokąt (lub prostokąt z miniaturką aplikacji). Po kliknięciu na nim prawym przyciskiem gryzonia można kliknąć na Close.

 

Z innych ciekawostek - po najechaniu na lewy dolny róg, wyświetla się miniaturka Start. Po kliknięciu na niej prawym przyciskiem myszy pojawi się menu z wieloma przydatnymi opcjami :)

 

Co do startowania aplikacji wraz z systemem to jeszcze tego nie rozpracowałem. Jedyne co znalazłem to w Task Managerze jest zakładka Startup i tam można blokować start wybranych aplikacji. Z kolei wyszukiwarka znajduje dwa foldery startup na dysku na którym jest zainstalowana Ósemka. Nie miałem czasu aby sprawdzić czy po wrzuceniu tam skrótów uruchomią się aplikacja wraz z systemem.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam kombinacji Alt+F4 do zamykania aplikacji. Obserwowałem w Task Manadżerze proces i faktycznie ta metoda działa - pomimo zamknięcia aplikacji proces jeszcze 2-3 sekundy działa i w końcu znika.

 

Zauważyłem, że przy otwartej aplikacji przy najechaniu na górny, lewy róg pojawia się biały prostokąt (lub prostokąt z miniaturką aplikacji). Po kliknięciu na nim prawym przyciskiem gryzonia można kliknąć na Close.

 

Dzięki, o Alt+F4 jakoś nie pomyślałem :) I to chyba najszybsza metoda, Close w roku działa, ale nie na otwartym programie tylko trzeba na pulpicie działać.

 

Z autostartem próbowałem i o dziwo nie działa wrzucenie skrótu do obydwu folderów, dziwne szczególnie, ze jeden prowadzi do menu start i autostartu w nim zawartego. To musi działać w ostatecznej wersji, nie ma innej opcji ;) Chyba, że pojawią się foldery po kliknięciu na dole na All Apps (pojawia się po kliknięciu PPM) ;)

 

PS. Mam nadzieję, że ten IE10 to także beta, bo jest taki irytujący w użytkowaniu, że już siedzę na innej przeglądarce :). Brak możliwości zaznaczania tekstu (na potrzeby skrócenia cytowanego tekstu) rozdrażniło mnie najbardziej. Prócz tego nie pojawiało mi się okno logowania na PPC gdy kliknąłem zaloguj, a już po zalogowaniu w udziwniony sposób nie rozwija się belka profilu u góry. To musi być beta :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zaciekawieniem czekałem na ósemkę i miałem jej na bank spróbować, ale mam świeżą instalkę windows 7 zrobioną na lapku która działa wyśmienicie i złe przeczucie co do tego consumer preview. obejrzałem filmik demonstracyjny i imo muszą bardzo popracować nad intuicyjnością tego wszystkiego, a same aplikacje muszą zostać dopasowane do funkcjonalności metro, żeby były z tego wymierne korzyści. Ogólnie preview zostawia raczej negatywne wrażenie. Czekam na wersję final, ale jak nie poprawią ergonomi, to nie wiem czy będę jej używał, bo to co jest teraz to ni system na tablety, ni na pecety.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Sysak
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie po to kupowalem 32" jako monitor, zeby miec na jednym ekranie pare kafelek ;) Nie podoba mi sie to, od kiedy tylko zobaczylem metro mowilem, ze na wszelkiej masci urzadzenia dotykowe bedzie swietne ale na PC bedzie straszna klapa, jak na razie duzo sie nie pomylilem ;) Oczywiscie wywalenie tradycyjnego STARTu to strzelenie sobie w stope ale co my zwykli smiertelnicy mozemy wiedziec

Edytowane przez Buziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem.Coś chyba namieszałem, bo nie działa mi metro.Po zalogowaniu jest tylko szary ekran i musze kliknąć ctrl+alt+del i wybrać menadżer zadań i wtedy pojawia się pulpit.Wszystkie kafelki po prostu zniknęły a jak zechcę przejść znów do metro to dalej nie działa.Jak najadę w prawy górny róg na tym szarym tle to są jakieś ustawienia profilu.Powyłączałem pare usług ale nie wygląda na to że któraś z nich mogłaby tak namieszać.Instalowałem też net frameworka czy to mogło mieć wpływ ? Mam wersję x64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chyba jestem ślepy i nie potrafie znaleźć opcji wyłącz, uruchom ponownie...

Metro nie nadaje się na desktopy, typowy system pod "palce" ale menadżer zadań dużo fajniejszy niż na 7 ogólnie dużo do dopracowania

edit:

znalzłem opcje wyłączania ale teraz jest problem bo nie mam opcji aby 7 odpalic po restarcie, jaka lijke dodać w rejestrze aby mieć do wyboru 7 i 8? 8 zainstalowana na 2 partycji

edit 2:

poradzilem sobie za pomoca easyBCD

Edytowane przez bamboocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok mam pierwszy powazny problem. CCC nie dziala, a dopkladnie dostaje komunikat ze nie mozna uruchomic bo nie ma nic do ustawiania <lol> nie dziala MSI afterburner i nie moge zmniejszyc taktowania karty ani zwiekszyc obrotow a moja stara grafika wymaga tego zeby w ogole dzialac ^^ mam srty na calym ekranie

 

U mnie afterburner dziala, a to znaczy, ze u Ciebie tez musi.

Mam wersje 2.1.0

Jedynie karte mam od zielonych, ale to chyba nie zmienia faktu, ze sam AF dziala na win 8 64 bit.

 

A mi tam to metro nawet przypasowało. Wywaliłem stamtąd oryginalne skróty majkroszitu i dodałem swoje własne i teraz po jednym kliknięciu na klawie mam wszystkie aplikacje i ustawienia jakich mógłbym użyć i używam :) a też z początku byłem na nie.O dziwo miał w standardzie wszystkie sterowniki do mojego wiekowego lapa.Jedynie grafikę musiałem dociągnąć.

 

Ja tez jestem zadowolony ze startu.

Tak jak Ty, porobilem sobie skroty i doslownie w mgnieniu oka mam dostep do wszystkiego co mnie interesuje.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sysak

Na tym gifie ktoś pominął 2000, który shit nie był :) Sam miałem przed XP i było wporzo :P A wydany widzę był przed ME, który shitem faktycznie był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z instalacją. Instaluje się normalnie, dochodzi do ponownego uruchomienia i już nie wstaje...

Ma ktoś jakieś sugestie?

 

EDIT:

 

POszło za 3 razem.

Lapek C2D, 1,5GRAM, około 40% wykorzystania Ramu. Śmiga dobrze. KOnfiguracja WiFi szybka i bezbolesna, dość intuicyjne.

WYłączenie kompa przysporzyło mi mały problem ale znalazłem. Brakuje menu start ale to przyzwyczajenie któego sie bez problemu można pozbyć :)

Edytowane przez artuditu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie afterburner dziala, a to znaczy, ze u Ciebie tez musi.

Mam wersje 2.1.0

Jedynie karte mam od zielonych, ale to chyba nie zmienia faktu, ze sam AF dziala na win 8 64 bit.

 

 

 

To wszystko zmienia. AF działa poprzez sterowniki, ktore nie instaluja sie tak jak powinny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sysak

Na tym gifie ktoś pominął 2000, który shit nie był :) Sam miałem przed XP i było wporzo :P A wydany widzę był przed ME, który shitem faktycznie był.

 

2000 to był system bardziej pod serwery, do zastosowań profesjonalnych. Tu masz same domowe wersje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może tak po prostu zacznij się przyzwyczajać do nowego, eksyctującego kierunku rozwoju Microsoftu?

To co zrobili to bardzo odważny krok a najważniejsze, że jest przy tym niezwykle obiecujący.

 

Jak się pojawił 3.1 to hardcorowi zwollennicy DOSa narzekali, że nic się nie da w nim zrobić. Z każdą kolejną edycją DOS był systematycznie wycinany. Podobnie będzie teraz. Właśnie dlatego jest dostępny zwykły tryb - żeby zadowolić bardziej konserwatywnych użytkowników.

 

 

P.S. Na siłę menu start możesz stworzyć narzędziem http://lee-soft.com/vistart/.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze tak byc jak mowisz Rikki, ja czekam na poprawione sterowniki zeby dac mu druga szanse. Tylko że dzisiaj nie tylko narzekaja ci hardcorowi ale nawet ci co byli entuzjastycznie nastawieni do systemu.

 

To tak jak w kontaktach miedzy-ludzkich - jak ktos ma brzydki ryj to niech sie nie spodziewa multum zaproszen na kolacje. Paru fetyszystow zadzwoni i koniec.

Edytowane przez ZlyDzien
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może tak po prostu zacznij się przyzwyczajać do nowego, eksyctującego kierunku rozwoju Microsoftu?

To co zrobili to bardzo odważny krok a najważniejsze, że jest przy tym niezwykle obiecujący.

 

Jak się pojawił 3.1 to hardcorowi zwollennicy DOSa narzekali, że nic się nie da w nim zrobić. Z każdą kolejną edycją DOS był systematycznie wycinany. Podobnie będzie teraz. Właśnie dlatego jest dostępny zwykły tryb - żeby zadowolić bardziej konserwatywnych użytkowników.

 

 

P.S. Na siłę menu start możesz stworzyć narzędziem Start Menu, Windows 7 Start Menu

 

Zmiana wyglądu i stylu - tak. Ale nie kosztem ergonomii i wygody użytkowania. A niestety Metro w obecnym kształcie nie nadaje się pod myszkę i klawę. Chociażby taka głupota jak brak przycisków minimalizacji i zamknięcia w rogu okna - na tablecie pewnie będzie dedykowany przycisk Home (zresztą, na tablecie pewnie nowe "menu Start" będzie pełnić funkcję ekranu głównego, a'la Windows Phone 7), ale w PC go nie ma. To samo wielgachne kafelki - dobre na tablet, gdzie jest nieduży ekran obsługiwany palcem, ale kompletnie niepraktyczne w przypadku dużego ekranu i myszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zauważyć, że jest to publiczna beta i oczywistym jest, że nie wszystko będzie na tip-top. Microsoft najwyraźniej chce uwzględnić opinie ludzi i dlatego mamy możliwość testowania nowego Windowsa. Podczas prezentacji używali różnego sprzętu, także klasycznego PC podkreślając, że interfejs Metro jak najbardziej współgra z klawiaturą i myszą. Dostaliśmy pogląd na sytuację i za parę(naście) miesięcy otrzymamy produkt dopracowany, tyle.

 

Poza tym skoro tak bardzo niektórym nie podoba się Metro to po co zmieniają 7-kę? Przecież od strony klasycznego Windowsa zmian praktycznie nie ma. Nie bez powodu wersje testowe nie są dla wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakim poziomie zaawansowania ten preview jest? Bo pamiętam jak wyciekały bety windowsa 7 (Buildy 7022, 7048, 7057) za pisanie o których dostawałem % i one były poza drobnymi szczegółami identyczne z wersją finalną. Ale to nie miało żadnego "preview" w nazwie ani nic takiego. Obecna beta w8 jeszcze nie jest w tej fazie, no nie?

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakim poziomie zaawansowania ten preview jest? Obecna beta w8 jeszcze nie jest w tej fazie, no nie?

 

Jak pamiętam bo miałem bete win7 i teraz też mam win8 consumer preview to poruwnując to win8 jest bardziej stabilna dopracowana , brak problemów ze strownikami (co podłączam to działa)

i jak tak czytam to MS chce szybciej wprowadzić system do sprzedarzy niż to miało miejsce z win7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej od tygodnia bawię się Ósemką 64-bit i po pierwszych problemach z orientacją, teraz uważam to za dosyć udany system.

Jedynie miał problem z driverami karty wifi - WMP54G, ale też udało mnie się je doinstalować.

Przede wszystkim na kompie z podpisu działa bardzo szybko i płynnie i to na zwykłym dysku twardym. W siódemce na laptopie z dyskiem SSD nie jest tak różowo i potrafi przyciąć.

Dodatkowo na plus ósemki to zintegrowany PDF Reader oraz wbudowany napęd wirtualny do obrazów ISO - pierwszy raz nie musiałem kombinować z Daemonem w nowym systemie.

Co do nowego UI zwanego Metro, to opinia dwojaka. Po pierwsze, sama koncepcja jest bardzo fajna, bo ekran START jest o wiele bardziej przejrzysty od rozwijanego paska menu START. Wszystkie podręczne programy wyrzuciłem sobie na środek i wg mojego własnego widzimisię pogrupowałem. Dzięki temu dostęp do nich jest błyskawiczny i nie wymaga żadnego szukania.

Lipa jest natomiast z aplikacjami (albo raczej Metropodobnymi wersjami aplikacji) do wszelakich mediów. Wkurza zdublowanie galerii zdjęć, muzyki czy filmów, dodatkowo przy okrojonej ich funkcjonalności. I tak żeby dodać zdjęcia do galerii trzeba je najpierw zdefiniować w bibliotece, bo nie ma opcji szybkiego wskazania folderu. Problem też miałem z kontem xBox online - przywitał mnie komunikat o braku usługi w naszym kraju (zresztą pogoda tak samo).

No ale jest też wyraźny napis w każdej z tych aplikacji, że jest to dopiero preview, więc jest szansa na poprawkę w finalnej wersji. Jeżeli to faktycznie nastąpi, byłbym w stanie zrezygnować ze zwykłego WMP i galerii zdjęć na rzecz nowych programów.

Edytowane przez Janisław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze- czekam z niecierpliwością na ten system z prostego powodu- zastanawia mnie to, jak będzie się faktycznie sprawdzał w codziennym użytkowaniu na niedotykowym sprzęcie typu laptop. Głównie ze względu na rodziców- osoby, którym raczej odnajdywanie się w nowej technologii komputerowej nie wychodzi zbyt dobrze. Mam nadzieję, że system będzie prosty w użyciu i w sumie nie wiem jak to jest, ale mógł by zostać zaimplementowany system z OSXa- panele. Jeden na kafelki, a drugi z "klasycznym" interfejsem. Być może jest to w tych wersjach, ale nie zainstalowałem niczego, więc tylko gdybam...

 

A co do obsługi na niedodykowcach- microsoft wydał swoją wersję myszki z gładzikiem- podobno spisuje się dosyć dobrze. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak żeby dodać zdjęcia do galerii trzeba je najpierw zdefiniować w bibliotece, bo nie ma opcji szybkiego wskazania folderu.

 

Jak nie ma jak jest. Wystarczy w explorerze kliknac prawym przyciskiem na folderze i wybrac "Add to library" i wybrac rodzaj biblioteki.

Ja mam z kolei pytanie o napisy w filmach ogladanych w aplikacji Video. Udalo sie komus odpalic film z napisami?

W WMP nie ma problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku touchscreenów jedna rzecz trochę uprzykrza korzystanie z Menu Start. Między lewą krawędzią paska zadań, a pierwszą zakotwiczoną ikonką np. IE jest trochę za mało miejsca. Notebooko-tablety takiej takie jak Thinkpady z serii X Tablet mają w zestawie rysik, ale można też obsługiwać ekran palcem (mniej precyzyjnie). Ciekawe czy to skorygują w tabletowej wersji Win 8 RT, a może na wzór smartphonów z WP7 na obudowie będzie dedykowany przycisk dotykowy?

 

Tak jak na tym filmie widać:

prezenter za pierwszym razem użył palca, ale już za kolejnym użył touchpada/trackpointa ;)

 

Widzę dużą przydatność tabletów z Win8 wśród administratorów: szybki dostęp do potrzebnych aplikacji, usług terminalowych, dokumentacji, Internetu bez względu czy jest się w serwerowni, za biurkiem czy pomaga użyszkodnikowi. PC zawsze jest pod ręką, nie trzeba biegać niepotrzebnie do biurka czy taszczyć ze sobą notebooka ;)

 

Fajny system, mogliby go już wydać (producenci tabletów odpowiedni sprzęt także) nieczekając do daty oficjalnej premiery ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z przełączaniem się miedzy aplikacjami? Teraz w 7 przeglądam internet i mam małą migającą ikonkę, która informuje mnie, że przyszła wiadomość na komunikatorze, maksymalizuję go odpisuję i znów minimalizuję, nie muszę przełączać się do całego 'centrum komunikacji' jak zauważyłem jest takie na 8.

 

Czy właśnie można się sprawnie przerzucać w tym metro (bo na tym starym pulpicie to na pewno zostaje po staremu) z pdf to przeglądarki lub innego notatnika? Np. przeciągnąć zdjęcie z galerii do Worda? Niestety nie mam kiedy pobawić się więc tak tylko pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież Metro to nowe menu start, a nie drugi pulpit. Ja mam wrażenie, że większość ludzi, którzy słyszeli o Windowsie 8, a nie mieli z nim do czynienia uważają, że Microsoft zrobił dwa pulpity i dla tych, którzy wolą stary UI jest desktop znany z Windowsa 7. Przecież paska Start nie mamy na 'pulpicie' dlatego, że jego klasyczny wygląd został zastąpiony Metro i Metro to nie jest żaden drugi pulpit! Narzekaliście, że z Windowsa na Windowsa nie mamy nic nowego tylko jakieś efekty Aero, a teraz jak przerobiony został już stary, klasyczny pasek Start na coś dynamiczniejszego i szybszego w obsłudze to też źle i ludzie w ogóle nie mają pojęcia co to jest. Ręce mi po prostu opadają. Jest to bardzo fajne rozwiązanie i świetnie działa na touchpadzie na laptopie, a wcale nie gorzej na myszce. Wszystkie programy możemy sobie ugrupować i mamy do niech natychmiastowy dostęp, bez zbędnego czekania na doczytywanie ikonek jak to miało miejsce np. w Windowsie 7. Wszystkie przejścia pomiędzy sidebarami czy samym Metro są również natychmiastowe i płynne. Poza tym wyszukiwarka działa błyskawicznie i jeśli nie wiemy gdzie jest tym razem schowany notatnik to wystarczy win + F + notepad i natychmiastowo możemy sobie odpalić notatnik bez tracenia czasu na poszukiwania. Pracuję na Windowsach od wersji 98 i naprawdę uważam, że Windows 8 jest świetną propozycją (co prawda wymaga parę szlifów ale na to jest jeszcze czas). Problem leży w klientach, którzy dopóki nie wyłoży im się wszystkiego od A do Z łopatologicznie będą myśleli, że ten system to jakieś pomieszane z poplątanym no i dlaczego nie ma menu Start, które drodzy Państwo jest. Zacznijmy się rozwijać. Amen.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...